ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AAkademia Krasnali
R E K L A M AStimi Stihl B1 01_2020
R E K L A M A

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Wiktora Adamskiego

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    10.09.2019
Karina Muszalska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Organizatorzy

W sobotę 14 września w Mieszkowie zostanie zorganizowany Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Pieniądze zabrane w czasie meczu zostaną przekazane na zakup krzesła rehabilitacyjnego dla Wiktora Adamskiego 10-letniego ucznia tamtejszej Szkoły Podstawowej.

 

 

Wiktor od najmłodszych lat choruje. Początkowo lekarze twierdzili, że ma on porażenie mózgowe. Dopiero w wieku prawie 4 lat lekarze zdiagnozowali u niego ataksja teleangiektazję, czyli zespół Louis Bara.

 

 

Zespół Louis Bar to bardzo rzadka choroba, która pojawia się w wieku dziecięcym. Jest ona dziedziczna i szybko postępująca, w wyniku której dochodzi do zaniku móżdżku. Dzieci z ataksją często zapadają na zakażenia dróg oddechowych.

 

Nie ma terapii, która pozwoliłaby wyleczyć chorobę. Leczenie ma na celu ochronę przed zakażeniami układu oddechowego oraz polepszenie jakości życia osób chorych, którzy powinni brać udział w zajęciach fizjoterapii oraz logopedycznych (usprawnienie komunikacji).

 

Wiktor Adamski ma trudności z mową, poruszaniem się, a przede wszystkim z utrzymaniem równowagi nawet w czasie siedzenia. Właśnie dlatego potrzebne jest mu specjalne krzesło rehabilitacyjne, które pozwoliłoby utrzymać mu odpowiednią pozycję siedzącą. Koszt krzesła wynosi 12 tys. zł. Marzeniem mamy chłopca, Ewy Nowak jest zakup 2 takich krzeseł, tak aby chłopiec mógł z nich korzystać w szkole i w domu.

 

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej odbędzie się 14 września w sobotę o godzinie 11.00 na boisku przy Szkole Podstawowej. Drużyny, które wezmą udział w turnieju muszą być 10 osobowe bez względu na wiek. Zapisy do turniej potrwają do 12 września do godz. 18.00 pod numerem 609 271 614 lub mailowo pomgamy.mieszkow@gmial.com. Wpisowe od drużyny wynosi 100 zł.

 

 

Organizatorem jest Zespół Szkół w Mieszkowie i wszystkie organizacje działające na terenie Mieszkowa: Sołtys i Rada Sołecka, Koło Gospodyń, Klub Samopomocy „Mieszko”, Bractwo Strzeleckie, Stowarzyszenie „Inspiracje”, Stowarzyszenie „Nasz Mieszków”, OSP w Mieszkowie, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego.

 

Regulamin turnieju jest dostępny na stronie www.solectwomieszkow.pl - sprawdź TUTAJ.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A