ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AZAMÓW DROBNE G1
R E K L A M Astodoła wielkanoc a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

CBA w Jarocinie. Na czyje zlecenie prowadzone są działania? [AKTUALIZACJA]

2 miesiące temu    14.01.2020
Anna Konieczna
komentarzy 72 ocen 6 / 67%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą działania w Jarocinie. Czego szukają służby specjalne i na czyje zlecenie pracują?

 

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA SRT

 

Rzecznik prasowy CBA poinformował nas, że są prowadzone czynności analityczno-informacyjne w jarocińskim urzędzie miejskim.

 

 

[zagraniczny inwestor przyleciał do Jarocina - szczegóły TUTAJ]

 

 

Sprawdzana jest transakcja sprzedaży gruntu w specjalnej strefie ekonomicznej w Golinie.

 

 

- Prowadzimy czynności analityczno-informacyjne. Więcej nie mogę zdradzić. Ich finał przesądzi o tym, czy zostaną podjęte dalsze kroki w tej sprawie - wyjaśnił Temistokles Brodowski z biura prasowego CBA.

 

 

I dodał: - Nie ma zlecenia na te działania, a o tym, co było inspiracją do ich podjęcia, mówić nie mogę.

 

 

Przypomnijmy, że gmina sprzedała 8-hektarową działkę w strefie w Golinie w 2017 r. [więcej na ten temat przeczytsz TUTAJ]. Po niespełna dwóch latach powstała na tym terenie ubojnia drobiu „Farmio” [więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ].

 

 

To już druga w ostatnim czasie wizyta CBA w jarocińskim magistracie. W ubiegłym roku służby badały przetarg, który urząd ogłosił na sprzedaż około 40 hektarów ziemi na pograniczu Jarocina i CIelczy. Wówczas stwierdzono, że koperty, w których złożone były oferty zainteresowanych kupnem zostały otwarte przed rozpoczęciem postępowania przetargowego [więcej szczegółów tej spray znajdziesz TUTAJ]

 

 

Burmistrz Adam Pawlicki wydał wtedy specjalne oświadczenie, w którym tłumaczył przyczyny całej sytuacji {treść oświadczenia przeczytasz TUTAJ]. Przetarg został unieważniony.

 

 

[AKTUALIZACJA 19.50]

 

Skontaktował się z nami wiceburmistrz Jarocina Bartosz Walczak. Poinformował, że od czerwca ubiegłego roku funkcjonariusze CBA nie prowadzili w urzędzie żadnych czynności w tej sprawie.

 

 

W czerwcu 2019 roku CBA na podstawie donosu radnych opozycyjnych (którzy sami się do tego publicznie przyznali) prowadziło w urzędzie czynności informacyjne, które polegały na weryfikacji dokumentów dotyczących przetargu na sprzedaż gruntu w strefie ekonomicznej w Golinie. To tyle. Od tego czasu CBA nie zwracało się do nas o dodatkowe dokumenty czy informacje - zaznacza Bartosz Walczak.

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1

Powiązane

+ 4 głosów: 6 (67%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (72)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Będzie szybciej
2 miesiące temu ocena: 40%  72
Znowu usunęli to napiszę: referendyści szykują się do ponownego referendum?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Będzie taniej i szybciej
2 miesiące temu ocena: 81%  71
Znowu usunęli no to znów napisze: za jednym wyjazdem sprawdzić wszystkie przetargi "wygrane" przez Kanbud oraz firmę ogrodnicza z Goliny. Przy okazji dokladnie przeswietlic Rozwój i majątek lopalonego Rozwojowca.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Art
2 miesiące temu ocena: 80%  70
Szukali wilka w terenie, a wilk hasał w centrali. Zniknęło 10 milionów. Co teraz?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Trochę historii nie zaszkodzi
2 miesiące temu ocena: 100%  69
WSW Wojskowa Służba Wewnętrzna. Poprzedniczka Informacja Wojskowa. Następczyni WSI We wrześniu 1988 roku zniszczono pierwszą partię (11 ton teczek osobowych źródeł informacji) dokumentów ilustrujących historię poprzednika WSW - zlikwidowanej w 1957 roku tzw. Informacji Wojskowej[8] , odpowiedzialnej w czasach stalinowskich za masowe zbrodnie i represje w Wojsku Polskim, a kierowanej przez oddelegowanych w tym celu oficerów Trzeciego Zarządu Głównego MGB ZSRR i GRU.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kwiatkoś
2 miesiące temu ocena: 100%  68
Z majorem, nie płk.
~ wes craven
2 miesiące temu ocena: 28%  67
Elo dziewczynki! A jak tam proces w Sądzie szwagra Gibona? Apelacje napisane?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ APEL do służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. Moze warto gościa namierzyć, bo może stanowić zagrożenie dla siebie i co gorsza innych
2 miesiące temu ocena: 91%  66
Używanie wielokrotnie znaków interpunkcyjnych może świadczyć o niezrównoważeniu psychicznym, co wyczytałem w jednym periodyku medycznym. Więc warto jaśmin abyś się przebadał, bo możesz stanowić zagrożenie dla bliskich, rodziny, znajomych, osób które mijasz na ulicy etc. To tak z dobrego serca ci radzę, zanim będzie za późno i dojdzie do jakiejś tragedii.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wiarygodności zero! Tylko polityka z tymi donosami!
2 miesiące temu ocena: 83%  65
Prezes ZGO z czasów kadencji burmistrza Martuzalskiego z zarzutami prokuratorskimi, dyrektorka JOKu z czasów kadencji burmistrza Martuzalskiego z wyrokiem za "lepkie rączki" oraz z czasów radnego gminnego Jerzego Walczaka z JRS popierającego burmistrza Martuzalskiego, przynajmniej w części co zaakceptował np. głosując jako jedyny radny za podwyżką wynagrodzenia dla Martuzalskiego to jakoś nie kojarzę wypowiedzi z tych czasów ludzi skupionych wokół JRS i referendum. A można by sądzić analizując ich wypowiedzi że to idealiści. Ale z tego wynika że to działania polityczne i motywy polityczne nimi kierują. Czyli zwykła walka o władzę. Co potwierdza chociażby komitet poparcia kandydatki z PSL na burmistrza z ostatnich WYBORÓW oraz Brak kandydata z JRS i PO.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ciekawe
2 miesiące temu ocena: 51%  64
Przetarg Jarocin - koperty zostały otwarte wcześniej ...i wszystko ok ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaśmin do tanich cwaniaczków
2 miesiące temu ocena: 34%  63
jesteście obrzydliwi, te wasze debilne prostackie komentarze nie robią na mnie najmniejszego wrażenia, jesteście ogródkowi żałośni chłopcy w krótkich spodenkach. A ci którzy zgarnęli wiadukty i tak pójdą gdzie ich miejsce a nazwiska podadzą media. W Jarocinie skończyły się czasy świętych krów. Daje wam szanse aby się otwarcie oczyścić, to zawsze coś
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To jest właśnie ta różnica jaśminowy złomiarzu
2 miesiące temu ocena: 80%  62
Bolą zmodernizowane wiadukty za 13 mln, z tego powiat kosztowały tylko 1 mln. Jakby liczyć na Stacha, to byśmy z Ługów do centrum jeździli naokoło przy birexie. A wiadukty groziłyby zawaleniem i wstrzymaniem dodatkowo ruchu pociągów.
~ Weź się przebadaj
2 miesiące temu ocena: 93%  61
Terry Pratchet: "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."
~ Jak najszybciej umów Jaśmin wizytę u psychiatry
2 miesiące temu ocena: 90%  60
Używanie wielokrotnie znaków interpunkcyjnych może świadczyć o niezrównoważeniu psychicznym, co wyczytałem w jednym periodyku medycznym. Więc warto jaśmin abyś się przebadał, bo możesz stanowić zagrożenie dla bliskich, rodziny, znajomych, osób które mijasz na ulicy etc. To tak z dobrego serca ci radzę, zanim będzie za późno i dojdzie do jakiejś tragedii.
~ Jaśmin
2 miesiące temu ocena: 17%  59
do:~ Do śmiejącego się "jaśmina..." pytam dlaczego nie została do dzisiaj wyjaśniona sprawa wiaduktów, które były majątkiem powiatu!!!!!!!!!!!!!!!!!!! słyszałeś kiedyś o przestrzeganiu prawa i uczciwości????? czy tylko szumi ci w głowie "pomówienie" bo często się tym posługiwałeś???
~ Do śmiejącego się "jaśmina..."
2 miesiące temu ocena: 88%  58
Jaśmin, ty się nie pytasz, nie oczekujesz wyjaśnień co twierdzisz w swojej wypowiedzi. Ty pomawiasz swoimi wcześniejszymi wypowiedziami Bartosza Walczaka. Ja tak odbieram twoje wcześniejsze wpisy. I podejrzewam wiele innych osób które je czyta też tak je odbiera. Jakie masz motywy żeby pomawiać? Polityczne? osobiste? A może to zwykła zawiść?
~ Jaśmin się śmieje bo zagotowali się dziwni ludzie, baj, baj, baj
2 miesiące temu ocena: 19%  57
zagotowali to się ci których strach obleciał i zaczęli wypisywać nerwowo obrzydliwe komentarze, takie jak ty prostaczku . Wasz bełkot daje dużo do myślenia, bo ktoś pisze i domaga się wyjaśnienia i ujawnienia kto jest winien że majątek powiatu zniknął, może stał się przedmiotem przestępstwa, a tu od razu wylewa się niesamowity hejt i atak! czyżby w Jarocinie nie było uczciwych osób na publicznych stanowiskach, którzy by uważali że być może doszło do przestępstwa i trzeba to wyjaśnić? No cóż za chwilę sprawa nabierze dużego rozgłosu bo w końcu sprawa zostanie wyjaśniona.
~ Hehehe
2 miesiące temu ocena: 92%  56
Się zagotowałeś.... od razu wiedziałem że z ciebie niezrównoważny gość....
~ Hehehe
2 miesiące temu ocena: 92%  55
Się zagotowałeś.... od razu wiedziałem że z ciebie niezrównoważny gość....
~ Do pijanego fejsbookowicza
2 miesiące temu ocena: 92%  54
Bełkot skompromitowanego platfusa. Piłeś nie pisz. Bo potem cały Jarocin się będzie z ciebie śmiał, tak jak wtedy kiedy dostrzegłeś Gonady prezydenta w za ciasnych spodniach.
~ Pytanko
2 miesiące temu ocena: 82%  53
Czy gazecie wiadomo na jakim etapie jest postępowanie przygotowawcze przeciwko byłemu prezesowi ZGO powołanego za kadencji burmistrza Stanisława Martuzalskiego? W lutym 2019 ten pan prezes miał postawione zarzuty prokuratorskie. Minął od tego czasu prawie rok. Czy jest już akt oskarżenia do sądu? Postępowanie trwa już prawie 5 lat. Skandalicznie dłuuuuugo!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pytanko
2 miesiące temu ocena: 80%  52
A czy była dyrektorka JOKu zatrudniona za czasów burmistrza Stanisława Martuzalskiego skazana za przyjmowanie korzyści majątkowych była członkiem Platformy Obywatelskiej? Czy może układy towarzyskie przesądzily o jej zatrudnieniu? A może nienaganna opinia i wysokie standardy etyczne przekonały decydentów z tamtych czasów o jej zatrudnieniu? Prosiłbym wtajemniczonych o odpowiedź w tak ważnej dla mieszkańców sprawie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pytanko
2 miesiące temu ocena: 80%  51
A były prezes ZGO za czasów burmistrza Stanisława Martuzalskiego był członkiem Platformy Obywatelskiej?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocinianin
2 miesiące temu ocena: 74%  50
To opozycja na czele z Iwicka z innymi pieniaczami donieśli i jeszcze kasę za to biorą. Na własnym osiedlu radna Iwicka też regularnie donosi na mieszkańców i sąsiadów na policje i inne służby. A to złe parkowanie, a to dym z komina itp
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TW Jurij z Jaromy
2 miesiące temu ocena: 82%  49
Jaaaa rozumiem podpierdalaczy nigdy dość. Gdyby nie tacy SB nie miałaby sukcesów. Tylko miej to na uwadze, że nie należy szanować donosicieli za sam fakt donoszenia tylko takich którzy nie robią tego z pobudek politycznych i do tego bez podstaw merytorycznych. Robią to tylko, aby siać ferment.
~ Jaaa
2 miesiące temu ocena: 30%  48
Jeśli to prawda, to bardzo się cieszę. Mój głos oddany na Panią nie został zmarnowany. Brawo! Takiej zdecydowanej postawy oczekuję od radnej i każdego obywatela, któremu leży na sercu dobro ogółu.
~ Nick
2 miesiące temu ocena: 97%  47
Poczytajcie jak partyjniacy opierdolili Niemcom cukrownie. To był "majstersztyk". Jurku Walczaku warto się tym zainteresować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaśmin
2 miesiące temu ocena: 28%  46
do: ~ 34567, co cię tak zdenerwowało, że ubliżasz ludziom? coś wiesz na temat wiaduktu? mendą jest ten albo ci którzy skorzystali na wiadukcie! coś o tym wiesz? ten wiadukt to kilkaset ton złomu to była własność Państwa, za to się odpowiada w sądzie, a jak ktoś nie potrafi sprawować nadzoru nad mieniem które zostało mu powierzone to niech się nie pcha na starostę czy na inne stanowisko za które też bierze państwowe pieniądze czyli podatników, ci którzy byli nieuczciwi odpowiedzą a ludzie się dowiedzą kto
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do tumana jaśmina
2 miesiące temu ocena: 89%  45
Tumanowi tłumacz, a tuman nadal swoje. W przypadku jaśmina pasuje porzekadło Nie warto dyskutować z głupkiem bo sprowadzi dyskusję do swojego poziomu i wygra doświadczeniem.
~ Do matoła
2 miesiące temu ocena: 87%  44
Narcyzie nie czytaj tylko swoich wpisów i nie napawaj się swoją doskonałością tylko poczytaj też komentarze innych. Wyraźnie jest napisane, że były starosta zgłosił sprawę do policji i policja prowadziła w tej sprawie dochodzenie. I że przedmiotowa sprawa nie dotyczyła kadencji kiedy starostą nie był Bartosz Walczak. Jak Ci tumanie bardziej objaśnić? Wiesz co to czytanie ze zrozumieniem?
~ powiat poznanski
2 miesiące temu ocena: 100%  43
Informujemy, że nabór wniosków o udzielenie w 2020 roku dotacji celowej ze środków budżetu powiatu poznańskiego na likwidację źródeł niskiej emisji i zastąpienie ich rozwiązaniami proekologicznymi będzie trwał od 3 do 24 lutego br. Dotacja udzielana będzie w formie refundacji kosztów kwalifikowanych poniesionych po podpisaniu umowy o udzielenie dotacji i dotyczy zamiany na terenie powiatu poznańskiego kotła opalanego paliwem stałym na ogrzewanie proekologiczne. Wysokość dotacji wynieść może 80% zgłoszonych we wniosku kosztów kwalifikowanych (netto), jednakże nie więcej niż 7.000 zł na lokal
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaśmin
2 miesiące temu ocena: 32%  42
panie Bartoszu Walczak wiceburmistrzu były dwuletni starosto, kilka komentarzy wcześniej zadano panu bardzo poważne pytania, bardzo poważne bo dotyczą majątku powiatu który zniknął!!!!!!!!!!! Najpierw pan szybko zareagował gdzieś pan zobaczył pomówienia,i zaraz pan pokazał palcem na byłego dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg!!!!!!!!!!!!!!! jako odpowiedzialnego, a komu ten pan podlegał???? nie staroście??? czy to nie jest pomówienie z pańskiej strony wobec tego dyrektora? a później odsyła pan do jakiegoś artykułu do Gaz. Jar. ??? pan się ośmiesza, pan lekceważy społeczeństwo to robi wrażenie że pan niczego nie zrobił w tej sprawie i nadal niczego nie rozumie! będzie więc skierowane oskarżenie o nie dopełnienie obowiązków służbowych wobec kilku osób i sprawa skierowana do CBA, chodzi o poważne sprawy panie Walczak! Zresztą media już tym się zajmują, w końcu sprawa zostanie wyjaśniona i będzie wiadomo czyje konto zostało zasilone ze sprzedaży wiaduktu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaśmin
2 miesiące temu ocena: 8%  41
do: ~ Giop: widać że gówno rozumiesz!!
~ kat
2 miesiące temu ocena: 38%  40
Uczciwi kontroli się nie boją wręcz przeciwnie będą mogli wykazać swój "kryształowy" charakter
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marian
2 miesiące temu ocena: 79%  39
Urząd jest regularnie kontrolowany przez różne instytucje, każdy obywatel może też powiadomić różne organy o podejrzeniu występowania nieprawidłowości w danej instytucji, z czego radny Jerzy Walczak uczynił już chyba tradycje. Przez ostatnie 6 lat (od powrotu Pawlickiego do władzy) jakaś z tych kontroli wykazała jakieś uchybienia, bo sobie nie przypominam. Więc należy sobie odpowiedzieć czy te instytucje są aż tak niekompetentne że niczego nie mogą znaleźć czy jednak informacje kolportowane przez lokalną opozycje o rzekomej nieuczciwosci birmistrza to zwykłe pomówienia? Smutne jest to że gazeta daje się wciągać w takie dość prymitywne gierki, bo powracanie do spraw sprzed pół roku gdy w danej sprawie nic nowego się nie pojawiło, szczytem obiektywizmu nie jest napewno. Tylko pytanie czy to wynik pogoni za spadającymi wynikami sprzedaży i wejść na portal, czy jawnej niechęci wobec pana Pawlickiego.
~ felek
2 miesiące temu ocena: 37%  38
JA mam pytanie jak drobud jest taki super to dlaczego nie wygrywa przetargów w Krotoszynie Środzie Poznaniu itd tylko Jarocin Proszę o odpowiedz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Truizm
2 miesiące temu ocena: 77%  37
Bo większość firm wykonuje prace tam gdzie siedziba firmy. Bo tak jest taniej. Odchodzą koszty noclegu, czasu traconego na dojazdy. Dlatego np. Remont krajowki dla GDDKiA robił w Witaszycach i Kotlinie a nie w Zakopanem
~ Ewcia
2 miesiące temu ocena: 75%  36
Powiem jedno jak można starać w swoje gniazdo. Czy ta polityka już ludziom rozum odebrało. Wojna Polsko-Polska. Wszyscy politycy powinni być przebadani przez biegłych psychiatrów. W głowie mi się nie mieści. Skąd się bierze tyle jadu w ludziach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewcia
2 miesiące temu ocena: 81%  35
Komu się nie podoba. Zawsze mój tata mówił że nie opowiadaj matole co się dzieje w szkole. Nie mów nikomu co się dzieje w domu. Teraz to każdy donosi na wszystkich. Powiem jedno tragedia.
~ Recepcja
2 miesiące temu ocena: 40%  34
Namierzymy cię, zawistny głupcze!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czas pokaże
2 miesiące temu ocena: 82%  33
Czyżby Referendysci znów dawali znać o sobie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wiesław
2 miesiące temu ocena: 89%  32
Czyli jest afera czy afery nie ma? Pół roku temu kontrola i jest jakiś jej konkretny efekt, jakieś wnioski do prokuratury, śledztwo wszczęte czy jak? Zastanawia mnie po co redaktorzy wracają do sprawy sprzed pol roku skoro nic nowego w niej sie nie pojawilo, nuz tak slabo idą wyswietlenia że chwytacie się kazdej mozliwosci aby zarobic dodakowy grosz? Redakcji portalu radze sie zająć samym serwisem, bo coraz czeszczej w komentarzach pojawiaja sie tu reklamy ogloszen towarzyskich, srodkow na potencje i zwykly spam generowany przez boty. Chyba nienajlepiej sie tam u was ostatnio dzieje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fakty nie mity
2 miesiące temu ocena: 96%  31
Będzie na pewno na nastej stronie 3 zdania. Ale jak drukowali za pieniądze powiatowe urojenia platfusa pomawiające poprzedników to było "ogłoszenie w formie artykułu prasowego" na całą stronę.
~ Pomocnik papugi
2 miesiące temu ocena: 88%  30
Niech lepiej poinformują mieszkańców o umorzonym śledztwie w sprawie szpitala. Koniecznie komentarz platfusa złotoustego POmawiacza nieroba.
~ Hania
2 miesiące temu ocena: 100%  29
A to akurat sporo prawdy, kiedys portal stanowil naprawde cenne źródło informacji z naszego regionu, teraz wlasciwie mozna tu znalezc głównie trzy tematy, wypadki samochodowe, wieści dla rolników, i tanie sensacje związane z samorządem, artykuły coraz gorszej jakosci przypominają raczej posty na instagramie niż rzetelną ingormacje, do tego czesto z błędami merytorycznymi i spora iloscia błędów stylistycznych czy literówek, zmiany redakcyjne które miały miejsce w ostatnich latach nie posłużyły ewidetnie redakcji, gdzie są panowie Górski i Ignasiak, a pani redaktor Pilarczyk?
~ Xxc
2 miesiące temu ocena: 31%  28
No i rozwóju nie będzie żegnaj Adasiu dzięki za długi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
2 miesiące temu ocena: 79%  27
Wszelkie działania CBA powinny zostać przeniesione w przeszłość do lat 90-tych do poczytania http://www.racjonalista.pl/kk....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pegaz
2 miesiące temu ocena: 60%  26
Tak było, a w Jarocinie co stało i produkowano i tez na eksport., gdzie jest też KAUFLAND. Poszukajcie w internecie, np. Zbigniew Lipiński- Raport o wyprzedaży MAJĄTKU NARODOWEGO. --.PS. w tym przez Ciebie wskazanym artykule jest zdjęcie faceta, który twierdził (w DAVOS), że PRL zniszczył bardziej POLSKĘ niż II wojna światowa. PS. 2 można też poszukać artykuły prof, Kieżunia.. To właśnie był popis kradzieży i awansów za srebrniki. Teraz mamy dalszy POPiS już nie gospodarczy , ale społeczno-podległościowy system niszczenia POLSKI.KTO ZA TYM STOI>????i komu to się opłaca. -i czy opłaca się życie na kredyt.????Pozdrawiam.
R E K L A M A