ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AA1 - Fundacja_procent
R E K L A M A

Były wicestarosta ma stanąć przed sądem pod zarzutem oszustwa [AKTUALIZACJE]

15 dni temu    11.02.2020
Anna Konieczna
komentarzy 33 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

Były wicestarosta jarociński a obecnie radny powiatowy Mirosław D. ma stanąć dzisiaj - 11 lutego przed sądem. Prokuratura w Ostrzeszowie oskarżyła go o składanie fałszywych zeznań i oszustwo. Za miesiąc rozprawa pozostałych dwóch urzędników zamieszanych w tę samą sprawę.

 

R E K L A M AOskarżenia odnoszą się do wydarzeń, które miały miejsce w 2018 roku. Wówczas trzej urzędnicy Starostwa Powiatowego w Jarocinie - ówczesny wicestarosta Mirosław D. oraz Jacek S. i Witold B. zostali wezwani do Sądu Pracy w Kaliszu w charakterze świadków. Sprawę wytoczył Przemysław Masłowski, dyscyplinarnie zwolniony z pracy dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie.
 

 

[straciła pracę i stanowisko w jarocińskiem urzędzie - walczy w sądzie z byłym pracodawcą - więcej szczegółów TUTAJ]

 

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że powiatowi urzędnicy chcąc odsunąć w czasie wydanie wyroku, który mógłby być niekorzystny - a zbliżała się kampania przed wyborami samorządowymi - zgłosili się na szkolenie, które miało się odbywać w tym samym terminie co rozprawa.
 

 

 

Nieoczekiwanie zostało ono jednak odwołane. Ale oskarżeni i tak nie stawili się w Sądzie Pracy. Twierdzili bowiem, że o odwołaniu szkolenia dowiedzieli się zbyt późno i nie zdążyli dojechać do Kalisza. Do przedstawienia takiej wersji Mirosław D. miał nakłaniać pozostałych dwóch pracowników starostwa.
 

 

[dyscyplinarnie zwolniony z pracy sekretarz powiatu wrócił do pracy z dużym odszkodowaniem - szczegóły TUTAJ]

 

 

Sprawa wyszła jednak na jaw i w konsekwencji skutkowało to oskarżeniem o składanie fałszywych zeznań w postępowaniu prokuratorskim.
 

 

Jakby tego było mało, Mirosław D. pobrał z jarocińskiego starostwa kilometrówkę na wyjazd szkoleniowy do Poznania, co zostało uznane za oszustwo na szkodę powiatowego urzędu.
 

 

Po tym, jak Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie (sprawa tam trafiła, kiedy z jej prowadzenia wycofał się Jarocin - przyp. red.) postawiła zarzuty, wszyscy trzej chcieli dobrowolnie poddać się karze. Ostrzeszowski sąd rejonowy nie zgodził się na to i wyznaczył terminy rozpraw.
 

 

Pierwszy, przeciwko byłemu wicestaroście, a obecnie powiatowemu radnemu PiS Mirosławowi D na wtorek - 11 lutego. A drugi, przeciw dwóm urzędnikom: Jackowi S. (między innymi od kontaktów z mediami - przyp. red.) oraz Witoldowi B na wtorek - 3 marca.

 

 

Przypomnijmy, że Sąd Pracy w Kaliszu orzekł, że Przemysłw Masłowski został zwolniony z pracy z naruszeniem prawa. Został przywrócony na stanowisko dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie z blisko 150 tysiącami z lotych odszkodowania za zaległe wynagrodzenia [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

[AKTUALIZACJA - 11 lutego, godz. 8.45]

 

 

Jak informuje sekretariat wydziału karnego Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie rozprawa jest na wokandzie i powinna się rozpocząć zgodnie z planem o godz. 9.15. Na dzisiaj przewidziane jest między innymi przesłuchanie świadków. Trudno powiedzieć, czy sąd wysłucha także oskarżonego Mirosława D.

 

 

[AKTUALIZACJA - godz. 14.30]

 

Na ławie oskarżonych zasiadł Mirosław D. Sąd przesłuchał wezwanych świadków i wyzanczył kolejną rozprawę na czwartek - 19 marca.

 

 

 

 

Najnowsze wydanie "Gazety Jarocińskiej" - a w niej - kliknij TUTAJ

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (42)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kolega partyjny
13 dni temu ocena: 82%  42
Lidio Czechak jest pani dumna ze współpracownika?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Na emeryturę jak Mazurek
14 dni temu ocena: 100%  41
Podejrzewam że nikt za nim w pisie płakać nie będzie. Młode wilczki może nawet na to czekają. Nie mają odwagi żeby mi podziękować. Tylko wyrok może namieszać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Skrzywdzony przez tego Pana słowem
14 dni temu ocena: 100%  40
Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka.... "piękny" upadek. Miałeś chamie złoty róg ostał ci się jeno.... Oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa. Kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada. Karma wraca. Mirosław życzę Ci sprawiedliwego wyroku żeby w imię zasług wyrok był wydany przez ślepą Temidę. Żeby ten wyrok przywrócił wiarę w Wymiar Sprawiedliwości.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Laleczka Voo doo działa
14 dni temu ocena: 100%  39
Kolejny przegraniec. Pierwszy był Stanisław Gonada herbu "szpital wychodzi na prostą". Dołączył do towarzysza z porównywalnym poziomem etyczneym.
~ Etyczni inaczej
14 dni temu ocena: 100%  38
Wstyd i hańba dla lokalnych struktur PiS. Może warto się zastanowić nad aktualizacją procedur przyjęć w szeregi PiS. Albo wymienić decydentów którzy o przyjęciach decydują.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Historia ich dopadnie. Prędzej czy później
14 dni temu ocena: 100%  37
Niech przyjmują więcej aparatczyków partyjnych ze zbrodniczej PZPR albo protegowanych esbeków lub ich rodziny.
~ A jak
14 dni temu ocena: 94%  36
A jak wyglada sprawa dwóch panów towarzyszących. Oni pracuja w starostwie. O tym się nie mówi. Czy zostali zdegradowani? Czy przeniesieni na inne stanowiska? Czy wciąż są kontrolerami?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ren
13 dni temu ocena: 100%  35
Widocznie dla starosty Lidii Czechak ich zachowanie jest akceptowalne, bo nie wyciąga żadnych konsekwencji. Widocznie reprezentuje niski standard moralny i etyczny.
~ India?
15 dni temu ocena: 28%  34
Te sądy to jakiś skandal. Ziobro miał rację że należy z tą kastą zrobić porządek. Pognać to towarzystwo do roboty bo chodzą jak święte krowy w Indii.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zkp
14 dni temu ocena: 100%  33
Jakoś ten wpis nietrafiony co do tego newsa. Następna rozprawa już po 5 tygodniach to jak na polski wymiar sprawiedliwości i tak dobrze. Zobaczymy jak to się dalej potoczy.
~ Wielki brat patrzy
15 dni temu ocena: 96%  32
Gazeto w co wy gracie? Taki news i w parę godzin zrzucacie go z portalu? Zarzuty dla byłego wicestarosty i aktualnego radnego z zarzutami i aktem oskarżenia? O co chodzi? Bawicie się w politykę. Bo na pewno to nie jest zachowanie biznesowe. O co tu chodzi? Telefon dostaliście i spodkulonym ogonkiem wyoutowaliście z portalu newsa? Kto dzwonił? Esbecja? Czy pisiory?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redaktor Nawrócony
15 dni temu ocena: 94%  31
Sportowiec roku. Ruszyło głosowanie. To jest news. A Mirosław D. na ławie oskarżonych to jest pierdółka - news. Wszak prawie codziennie zdarza się polityk w randze wicestarosty na ławie oskarżonych. To ludzi z pewnością nie interesuje
~ Ludwik
15 dni temu ocena: 97%  30
Wstyd dla rodziny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Warto było?
15 dni temu ocena: 97%  29
Karma wróciła. Skrzywdził zarząd powiatu na czele z Grobelnym Teodorem z PSL Pana Masłowskiego niezgodnie z prawem zwalniając go dyscyplinarnie. A teraz z doniesienia Pana Masłowskiego Pan Mirosław D. siedzi na ławie oskarżonych. Panie Mirosławie, warto było? Jakieś wyrzuty sumienia? Może warto zrobić rachunek sumienia i chociaż osobiście przeprosić Pana Masłowskiego? Jeszcze nie jest za późno na honorowe zachowanie którego kiedyś zabrakło.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jabłko od jabłoni
15 dni temu ocena: 94%  28
On nie ma sumienia to zwykły syn UBeka.
~ Zatroskany
15 dni temu ocena: 97%  27
Czy Miro ma juz przygotowany przetopiony smalec z cebulka oraz zapas pasty do zebow ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Posiadacz teczek
15 dni temu ocena: 93%  26
Cała nadzieja w matce partii.
~ Posiadacz teczek
15 dni temu ocena: 88%  25
Po reakcjach na aferę zeznaniową prominentnych działaczy PISu widać że Lidia Czechak i Janusz Krawiec chcą pójść na dno polityczne razem z kapitanem Mirkiem. Ach te powiązania....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sad
15 dni temu ocena: 12%  24
A dlaczego miałby zrezygnować. Dlatego że pisowska instytucja o coś oskarża? Wyrok decyduje a nie prokurator.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Odpowiedź
15 dni temu ocena: 92%  23
Tym bardziej twój argument uprawdopodabnia popełnienie przestępstwa. Bo skoro zarzuty dla Mirosława D. i akt oskarżenia przygotowała "pisowska" prokuratura wobec działacza PiSu to oznacza wg mnie że sprawa jest poważna i są mocne dowody. 8 lat więzienia za składanie fałszywych zeznań z czegoś wynika. To poważny zarzut. Wymiar sprawiedliwości opiera się na zeznaniach świadków. Świadkowie pośrednio bardzo często mają wpływ czy ktoś zostanie uznanym winnym i pójdzie do więzienia. Dlatego zwiększono z 3 lat do 8miu odpowiedzialność za tego typu przestępstwo. Trzymajmy kciuki za Mirosława, aby nie poszedł siedzieć.
~ In
15 dni temu ocena: 94%  22
Wiadomo już czy wstawił się w sądzie? Czy może nie stawił się w sądzie, bo pojechał w delegację na szkolenie do Poznania?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hejt za hejtem
15 dni temu ocena: 29%  21
Ile w was ludzie jadu. Szok.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do hejterka
15 dni temu ocena: 84%  20
Fakty, argumenty to nie hejt. Wiem, prawda najbardziej w oczy kole. Znalazł się obrońca kogoś kto zasiadał w zarządzie powiatu, który skrzywdził innego człowieka poprzez działania niezgodne z prawem polegające na zwolnieniu dyscyplinarnym.
~ Hejt za hejtem
15 dni temu ocena: 35%  19
@Chyba nie znasz znaczenia słowa hejt, a skąd Pan tak dużo o tym wie? Pana zasób słownictwa wiele o Panu mówi. Pozdrawiam serczenie.
~ Wicestarosta z PiS pojechał na szkolenie widmo, by nie zeznawać w sądzie. A to był dopiero początek
15 dni temu ocena: 90%  18
Mirosław D. (PiS) bał się przed wyborami zeznawać w sądzie, więc zorganizował wyjazd na szkolenie widmo. Potem kazał kłamać podwładnym, a urzędnik, który pomógł prokuraturze, wyleciał z pracy. Szef lokalnego PiS bagatelizuje: to jak kradzież batonika ze sklepu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cd. Celebryty z artykułu w gazecie
15 dni temu ocena: 92%  17
Mówił, że trzeba uzgodnić wersje... Jak się zorientują, że jest zmowa, że wszyscy mówią to samo, to... Ja już nie mam innego wyjścia. Muszę się trzymać tego, co w dokumentach. Gorzej, jak prokurator będzie pytał o szczegóły.
~ Na układy nie ma rady. Nie mówiąc o wiedzy Mirunia
15 dni temu ocena: 91%  16
Skompromitowany lokalny PiS aferą delegacyjno-zeznaniową. I co gorsze reakcją, a raczej brakiem reakcji prominentnych działaczy PISu w osobach starosta Lidia Czechak i szef PiS Janusz Krawiec. A wypowiedź Krawca dla gj SKANDALICZNA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
15 dni temu ocena: 95%  15
A co na to surdykowski? Czy uzna ten wyrok jako sprawiedliwy czy będzie krzyczał precz z kastą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hehe
15 dni temu ocena: 100%  14
Skarżą go to Ługowiec będzie krzyczał PRECZ Z KASTĄ. Nie skarżą go to Stan Gonada będzie krzyczał PISOWSKIE SĄDY. I bądź tu mądry...
~ Obudźcie się!
15 dni temu ocena: 95%  13
Warto żeby Pan Janusz Krawiec szef PiS pojechał jako widz na rozprawę, aby następnym razem w wywiadzie dla gazety głupot nie peplał tak jak z tym batonikiem. Niech weźmie podwładną polityczną Lidię Czechak żeby posłuchała i jeszcze raz się zastanowiła czy powinna z Panem Mirkiem dalej współpracować. Czy to jest etyczne zachowanie i czy poprzez współpracę nie działa na szkodę wizerunku PIS.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zdziwienie graniczące z pewnością
15 dni temu ocena: 94%  12
Nie zdziwiłbym się jak by się nie stawił w sądzie. W końcu ma już w tym doświadczenie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czy kiedyś poznamy odpowiedzi na te pytania?
15 dni temu ocena: 93%  11
Może jakiś komentarz Pani Lidii Czechak starosty z PIS. Czy jako prawnik z wykształcenia uważa tak jak jej szef partyjny Krawiec że składanie fałszywych zeznań i nakłanianie do nich to jak kradzież batonika? Jak komentuje narażenie powiatu na 150.000 odszkodowania dla Pana Masłowskiego? Czy uważa że czyny Pana Mirka dyskwalifikują go jako reprezentanta społeczności lokalnej poprzez bycie radnym?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 100 tysięcy
15 dni temu ocena: 95%  10
Pewnie 4 lata go będą sądzić, aby dotrwał do końca kadencji i nie musiał rezygnować z mandatu radnego i prawie 2 tysi na miesiąc. W końcu do końca kadencji 100.000 zł z publicznych pieniędzy do wzięcia. No chyba że honorowo zrezygnuje z mandatu radnego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Afera
15 dni temu ocena: 100%  9
I to jest afera która nadaje się do prasy.
~ Pytanie
15 dni temu ocena: 94%  8
Ciekawe czy sędzia który będzie rozstrzygał to z nadania KRS czy NEO-KRS?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przestępstwo przeciwko wymiarowi sprawiedliwości
15 dni temu ocena: 93%  7
Składanie fałszywych zeznań i nakłanianie do fałszywych zeznań zagrożone karą do 8 lat więzienia to w opinii szefa jarocińskiego PiS Janusza Krawca przestępstwo porównywalne z "kradzieżą batonika". Ciekawe co na to Pan Komenda które przez szubrawców składających fałszywe zeznania przesiedział niesłusznie 15 lat w więzieniu. Wstydź się Pan Panie Krawiec.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A