ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Adecco

Były premier w Jarocinie: Długoletni wójt czy burmistrz powinien mieć jeszcze szansę

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    29.11.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 4 ocen 6 / 33%
A A A
 fot. Przemysław Niewiada

Jerzy Buzek. Były premier Jerzy Buzek. Buzek o samorządzie. Kadencyjność w samorządach

Podczas ubiegłotygodniowej wizyty w Jarocinie [ZOBACZ TUTAJ], były premier prof. Jerzy Buzek nawiązał między innymi do zmian, jakie w ordynacji wyborczej chce wprowadzić partia rządząca. Wiele osób jest zdania, że samorządach powinna być kadencyjność. Dla wielu naszych obecnych samorządowców oznaczałoby to przerwę w karierze.

- Nie wypowiadam się radykalnie w tej mierze, ale przede wszystkim nie mam pewności, że nam konstytucja na to pozwala. Załóżmy, że jest taki przepis i można po dwóch kadencjach przerwać, to i tak uważam, że powinno być 4 lata przerwy dla takiego długoletniego wójta, burmistrza czy prezydenta, ale potem powinien mieć jeszcze raz szansę - mówi Jerzy Buzek w rozmowie z portalem jarocinska.pl. - Dlatego że w mniejszych miejscowościach, jestem o tym przekonany, niewielu jest takich ludzi, którzy mogliby rzeczywiście poprowadzić gminę czy miasto. Są jednostki wybitne i nie mamy ich dowolnej ilości, czasami nawet w dużych miastach brakuje takich naprawdę solidnych kandydatów.

Co europarlamentarzysta sądzi o aktualnych stosunkach na linii Bruksela – Warszawa, czy Europa rzeczywiście jest „na kolanach” i z czym kojarzy mu się Jarocin? ZOBACZ WIDEO

+ 2 głosów: 6 (33%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ po co taki ktoś, do czego jest Buzek potrzebny Polakom? Do niczego!
ponad rok temu ocena: 94%  3
Po co tego gościa od niczego pokazują, przecież to antywzór, autorytet zaden! na tkich goścuiach mają młodzi ludzie się wzorować?? To żałosne! a ludzie w jarocinie chorują na serce, poco taki ktoś żeby im zawał wywołać?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wak
ponad rok temu ocena: 100%  2
ALE mi potrzebny jest fachura do dzielenia nie swoich pieniędzy bez żadnej odpowiedzialności majątkowej i karnej. Na tych stołkach moim zdaniem bierze się tylko kasę za NIC - LIKWIDOWAĆ ten stołek a tym co chcą się spełniać dla społeczeństwa to niech robią to w ramach wolontariatu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji