ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AAkademia Krasnali
R E K L A M AStimi Stihl B1 01_2020
R E K L A M A

Były kandydat na burmistrza wyrzucony z jarocińskiego PiS-u

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    11.12.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 20 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Bartek Nawrocki/archiwum portalu

Prawo i Sprawiedliwość. PiS Jarocin. Jarociński PiS. Członkowie PiS Jarocin. PiS na Ziemi Jarocińskiej

Zmiany w składzie osobowym jarocińskiego komitetu Prawa i Sprawiedliwości.

Zarząd Okręgowy na ostatnim posiedzeniu podjął uchwałę o usunięciu z partii jednego ze swoich członków. Chodzi o Tomasza Gogulskiego z Żerkowa - dowiedział się portal.

 

- Potwierdzam, że została podjęta taka decyzja. Chodzi o kwestie wewnętrzne partii i w sprawie szczegółów proszę pytać naszego sekretarza okręgu Błażeja Wojtyłę - mówi w rozmowie z portalem Lidia Czechak, radna miejska i sekretarz komitetu terenowego PiS w Jarocinie.

 

Tomasz Gogulski był w przeszłości dwukrotnie kandydatem na burmistrza Żerkowa. W ostatnich wyborach w 2014 roku, w których startował z ramienia Komitetu PiS, zrobił najgorszy wynik. Uzyskał wówczas 153 głosy. Nie został też radnym powiatowym. Złożył za to protest wyborczy [ZOBACZ TUTAJ].

 

Co sądzi o decyzji zarządu? Tego nie udało nam się póki co dowiedzieć, bo Gogulski nie odbiera telefonu.

Tymczasem dzisiaj (poniedziałek 11 grudnia) w jarocińskim komitecie PiS-u wybory. - Raczej nie należy się spodziewać rewolucji - mówi z rozmowie z portalem jeden z członków partii.

 

Więcej o sprawie wkrótce.

[AKTUALIZACJA 11:00]

Z naszą redakcją skontaktował się Tomasz Gogulski. Jak się okazuje, nie tylko były kandydat na burmistrza Żerkowa stracił miejsce w PiS.  Dotyczy to również żerkowskiego koła partii i kilku działaczy z Jarocina.

Komentarz Tomasza Gogulskiego dotyczący jego odwołania wkrótce na naszym portalu.  

ZOBACZ TEŻ - Były burmistrz uniewinniony. Obecny: Będziemy się odwoływać [TUTAJ]

[12:32]

Oświadczenie Tomasza Gogulskiego

Do tej pory (poniedziałek rano) nie otrzymałem skutecznie doręczonej uchwały o moim odwołaniu czy uzasadnienia o takiej treści ze strony PiS-u, a także możliwych przesłanek, jakiś czas temu miałem być zaproszony na zarząd. Ponadto gdyby nawet, to zgodnie ze statutem PiS, mam 7 dni na odwołanie, a komitet polityczny 30 dni na jego rozpatrzenie. Tym samym nie jest to prawomocne na dzień dzisiejszy. Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że wyrzucono wszystkich członków koła PiS w Żerkowie, co stanowi ponad 30% wszystkich członków, bo PiS Jarocin ma tylko około 20 członków, (dla porównania ZJ ma ponad 100), a także część z Jarocina, których to podawał, stosując podwójne standardy, Janusz Krawiec, któremu wiele razy w życiu pomogłem ale ten podziękował mi w swoisty sposób - knując. (…)

Od wielu lat bezinteresownie pomagałem wszystkim, którzy się do mnie zwrócili o pomoc, była to głównie walka z urzędami o należne prawa obywateli. PIS jako partia działająca na podstawie ustawy o partiach politycznych korzysta z wielomilionowych dotacji. Podstawą działania jest statut i na podstawie niego - widząc niekorzystne dla społeczeństwa zmiany kadrowe - chociażby w powiecie ostatnia lawina skarg, składaliśmy i ponawialiśmy, jako koło PiS w Żerkowie wnioski oparte o statut. Statut przewiduje obowiązki członka z których wzorowo ja i koło Żerków się wywiązywaliśmy i prawa z których chcieliśmy bezskutecznie skorzystać. Jakich praw zamierza PiS przestrzegać, skoro nie przestrzega przez siebie spisanego statutu? Wnioski składaliśmy od stycznia 2016, a wiec od 2 lat i zamiast je rozpatrzyć uznano, że lepiej jest wyrzucić członków. W PiS Jarocin są ludzie, co do których toczą się postepowania CBA i prokuratur, a także z wieloletnimi zaległościami w składkach, którzy powinni być co najmniej zawieszeni, a dziś będą wybierać siebie do zarządu. Nie znam żadnej okoliczności działania przeze mnie na szkodę PiS, a co więcej, to ja byłem w tym marazmie najaktywniejszym członkiem np. otwierałem terenowe biuro poselskie, zaskarżałem wybory, działałem z upoważnienia PiS jako terenowy pełnomocnik wyborczy, reszta nie robiła nic stali z boku. Pis jako założenia nie jest zły tylko ludzie w pis są nieodpowiedni. W PiS Jarocin jest wiele patologii i to na pewno nie dobra zmiana dla społeczeństwa i nie rozwój, a marazm i układy. Są też osoby dobre, ale to wyjątki, do tych wyjątków należy Pan Poseł Piotr Kaleta, ówczesny senator, aktywny na rzecz rodziny i społeczeństwa, któremu jako jedynemu mogę podziękować.

(skróty pochodzą od redakcji)

ZOBACZ TEŻ - PiS wyrzuca członków przed wyborami. Warszawa naciskała [TUTAJ]

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (18)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ burmistrz
ponad rok temu ocena: 90%  18
153 głosy kandydat na burmistrza. buehehehehehe. Gratuluje kandydata PISowi. oby takich więcej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ upocony kulfon
ponad rok temu ocena: 100%  17
Żegnam, jam nie godzien był wam rzemyków od sandałów wiązać. a co dopiero w pisie by.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ też członek
ponad rok temu ocena: 50%  16
Janu$zek go wystawił. Sam Janu$zek nie umie nic załatwić dla kogoś, chyba że dla siebie, bo po co miał sie narażać wiec wolał jak ten pisze na warszawe. Przecież było zebranie w pitzerii - bo pis nie miał rok biura - o co tylko p. Tomasz pisał - to przecież i JANU$ZEK i reszta sprzedajnej pisowskiej chołoty CHWALIŁ TE PISMA ŻE DOBRZE ZE PISZE a on nie musi sie podpisywać. Wielka odwaga żep. Tomasz umiał sie zawsze podpisać, a nie anonimowe donosy czytaj okrągli i pzpr w pis.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tylko PIS żadnych kelnerów
ponad rok temu ocena: 64%  15
Chodzi o to by jakiś kelner jak ostatnio nie zabrał głosów np pani Czechak, kelner wbił nóż w plecy PISowi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarociniak
ponad rok temu ocena: 67%  14
Najwieksza patologia jarocinskiego PIS,to lidka,krawiec oraz klan kulków.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lament psychola
ponad rok temu ocena: 67%  13
największa patologia pisu juz nie jest w pis
~ mendoza z kołchoza
ponad rok temu ocena: 43%  12
i ja heniu$ $
~ dodaj i tego
ponad rok temu ocena: 100%  11
A Miro$ławny ?
~ WYBORCA
ponad rok temu ocena: 55%  10
Przyszłoroczne wybory wygra ZIEMIA JAROCIŃSKA z Panem ADAMEM PAWLICKIM na czele,nie pomoże PIS,PO,CZERWONI ANI ZIELONI.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ post PZPR
ponad rok temu ocena: 70%  9
Tak działa czerwona postkomuna w Jarocinie mieniąca się prawymi i sprawiedliwymi. Gość dowiaduje sie z gazety ze go wurzucili. Oczywiście potrzebne miejsce dla weterynorza i listonosza na liste powiatową
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cytacik
ponad rok temu ocena: 71%  8
Krawiec: cytuję ideami pis sie nie najesz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Wojtyły :
ponad rok temu ocena: 76%  7
A gdzie uchwała o wyrzuceniu członka PZPR Drzazgi - za nie płacenie składek, $zymczka, Krawca ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tom
ponad rok temu ocena: 77%  6
Przyszła kryska na Matyska... i tyle.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pyszałek
ponad rok temu ocena: 83%  5
ciekawe rzeczy! z wielkim zaciekawieniem przeczytałem newsa bo od wielu lat obserwuje jak jarocinski pis jest rozgrywany przez burmistrza. ludzie z pis są na garnuszku zj zasiadając w radach nadzorczych spółek podległych burmistrzowi a do niedawna o zgrozo współtworzyli z nim koalicję. Podręcznikowym przykładem tego była próba wsadzenia w struktury pis byłego starostę i start jego w wyborach ewidentnie wymierzony przeciwko liderce pis Lidii Czechak. Powiał wicher zmian mamy nowego premiera może w jarocinie pis też spostrzeże, że jest u władzy i może wiele zrobić dla miasta. Ciekawe kto jeszcze wyleciał... szaleńcy to nadają się do cyrku razem z małpami do pokazów za pieniądze a nie do samorządu. J. Piłsudski mawiał: „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ .
ponad rok temu ocena: 83%  4
I bardzo dobrze, że zrobili czystkę. Już dawno powinno to nastąpić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 62%  3
Jaka czystka jak baronowie zostają
~ Wydmuszka pisu w Jarocinie
ponad rok temu ocena: 63%  2
Jedna sitwa _ pare członków tylko do koryta -kto tam jest bezinteresownie -drzyzga ciagnie za sznurki a reszta to klakierzy o zgrozo dobrze że nie zdecydowalem się na członkostwo bo z plamiła bym moją godność i nazwisko
~ taka prawda
ponad rok temu ocena: 50%  1
powinni wyrzucic nie jego a cały obecny zarzad za marazm układy i ukłądanie sie z każdym dla stołków
R E K L A M A