ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Burmistrz Jarocina o sytuacji w powiecie: Poprzemy PiS i nie chcemy stanowisk...

› Aktualności 8 miesięcy temu    26.10.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 225 ocen 14 / 86%
A A A
Wiceburmistrz Robert Kaźmierczak, burmistrz Adam Pawlicki, Bartosz Nawrocki, jarocinska.plWiceburmistrz Robert Kaźmierczak, burmistrz Adam Pawlicki, Bartosz Nawrocki, jarocinska.pl fot. Janek Marcinkowski

Burmistrz Jarocina zaprosił dziennikarzy do jednej z jarocińskich restauracji. Na tym nie do końca formalnym spotkaniu włodarz gminy podsumował kampanię wyborczą. Rozmawiano też między innymi o powyborczej sytuacji w powiecie, gdzie władze będą dopiero wybierane.

 

W powiatach w przeciwieństwie do gmin, gdzie wójtowie i burmistrzowie wybierani są w wyborach bezpośrednich, starostę i kilkuosobowy zarząd powiatu wybierają powiatowi radni.

 

W powiecie jarocińskim w tegorocznych wyborach najwięcej mandatów uzyskało Prawo i Sprawiedliwość - 7, później Ziemia Jarocińska (ugrupowanie burmistrza Pawlickiego - przyp. red.) - 6, później PSL z 4 mandatami i koalicja Platformy Obywatelskiej z Nowoczesną - 2.

 

Nikt nie ma więc większości i żeby objąć władzę potrzebna jest koalicja. Kto się z kim dogada i za jaką „cenę”? Na to pytanie trudno na ten czas odpowiedzieć. Negocjacje trwają. Z informacji, które do nas docierają wynika, że burmistrz Pawlicki na razie w nich nie uczestniczy. Jednak do ostatecznych rozstrzygnięć jest jeszcze trochę czasu i wszystko może się zdarzyć.       

 

[o koalicji sprzed 4 lat Ziemi Jarocińskiej z PiS-em i PSL-em - czytaj TUTAJ]

[a o końcu tej koalicji - WIĘCEJ TUTAJ]

Nawiązując do powyborczego krajobrazu w powiecie Adam Pawlicki na spotkaniu z dziennikarzami stwierdził:

 

 

- Ja niczego nie wykluczam. Uważam, że to Zjednoczona Prawica wygrała wybory w powiecie jarocińskim i ja jestem otwarty na współpracę. Obawiam się jednak, ze PiS chce oddac władzę PSL-owi. Natomiast my nie chcemy żadnych stanowisk. Chcemy wspierać PiS i wzamian nie chcemy stołków.    

 

Przypomnijmy, że burmistrz Jarocina należy do partii „Porozumienie” Jarosława Gowina - koalicjanta PiS-u w rządzie. Pawlicki podkreślił, że "trudno mu sobie jedynie wybrazić współpracę z Mirosławem Drzazgą", który w mijajacej kadencji "oddał władzę PSL w powiecie".

Dziennikarz portalu przypomniał natychmiast, że u progu kadencji w 2010 roku, ZJ sięgnęła po władzę w powiecie właśnie dzięki... Mirosławowi Drzazdze (PiS). 

Jak to skomentował Adam Pawlicki?      

 

O powyborczej sytuacji w powiecie i o tym kto może zostać starostą - będzie można przeczytać w najnowszym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”, która już od wtorku będzie w sklepach i online. 

[ZOBACZ WIDEO] 

Powiązane

+ 12 głosów: 14 (86%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (225)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ lindarose11
5 miesięcy temu 225
I would like more information about this, because it is very nice., Thanks for sharing. http://pictaonline.com/... http://pictaweb.com/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 4325
7 miesięcy temu ocena: 100%  224
Szymkowiak Kasia miała 666 GŁOSOW, A ADAM PAWLICKI 9975
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 222 a nie 666 ile szymkowiakowa zdobyła głosów ma radną. Liczba szatana
7 miesięcy temu ocena: 54%  223
Przecież bez Pawlickiego w powiecie to jedynie możecie sobie stanowiska porozdawać za 10.000 zł na miesiąc, ale nie zrobicie nic bez niego nic bo jesteście cieniasy. Nic nie potraficie, jedynie wiatę w 2 lata wybudować. , to śmiechu warte :-) i to się nadaje do prasy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ powiat szatana
7 miesięcy temu ocena: 100%  222
Takie są fakty. 666 to znak szatana
~ Wszystko jasne
7 miesięcy temu ocena: 50%  221
Popierdółki z PiS jarocińskiego boją się sami rządzić i wziąć odpowiedzialność za to bagno jakie uczynili w powiecie. Teodor im pomorze wyciągnąć szpital z upadłości. Tragikomedia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ucho prezesa
7 miesięcy temu ocena: 67%  220
Jak tu czytam medrcow i doradcow z zj to ogarnia mnie pusty smiech. To samo z opalonym. Pajacuje jaki to on dobry i ze nie chce staniwisk tylko dlaczego napuszczczal na pis w jarocinie gowina juz w poniedzialek rano i chcial przywiezc w teczce koalicje z ziemia jarocinska z Warszawy. Jak pieski latali bo byli pewni ze po powiat ida jak po swoje. A tu zonk i jeszcze na bezczelnego adas udaje ze cos znaczy w powiecie. Kolejna proba przejęcia pisu zakonczona totalna porażka. ADAM 0 : 2 LIDKA. :) pękam z dumy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol
7 miesięcy temu ocena: 44%  219
Pękniesz razem ze szpitalem, ale dumie nie będzie mowy.
~ von opalon rumunon
7 miesięcy temu ocena: 75%  218
Opalony to może sobie rządzić swoimi gaciami, a nie powiatem. Jeszcze ma czelność ustawiać stanowiska w powiecie. Niech usunie szkodnika mopsika i patrzy w swój grajdoł.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
7 miesięcy temu ocena: 73%  217
Brawo koalicja. Bez fleszy bez stronniczej gazety.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Florek
7 miesięcy temu ocena: 50%  216
To co teraz zrobi PiS ? Weźmie daną władzę na tacy samodzielnie, czy na siłę będzie szukała PSLu aby mieć wymówkę i na kogo zrzucić winę jak szpital padnie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lala
7 miesięcy temu ocena: 67%  215
Przestań z tym szpitalem nie bój się nie padnie był w gorszej sytuacji i jakoś nie padł. Pawlicki nie ma już czym grać to się szpitala uczepił i wszystkich straszy siejąc defetyzm.
~ orka
8 miesięcy temu ocena: 72%  214
Mnie nie dziwi że z zj nikt nie chce koalicji, bo wszystkim dyrygować będzie Pawlicki. Nikt sobie już na to nie pozwoli i ma świadomość, że Adam jest złym człowiekiem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uff
7 miesięcy temu ocena: 70%  213
~ Waldek Pomianowski wytępił? chyba zaplenił.
~ 43
7 miesięcy temu ocena: 88%  212
Waldek , ale ci religia przeorała osobowośc
~ Waldek Pomianowski
7 miesięcy temu ocena: 23%  211
Bo tępi zło i korupcję. Tak jak wytępił w gminie. Część już skazanych część kombinuje jak może. To nieustanna walka między dobrem a złem. Adam jest po dobrej stronie i dobro w gminie wygrało.
~ Po co PiS w powiecie
8 miesięcy temu ocena: 33%  210
Po co PiS startował w wyborach jak nie chce samodzielnie rządzić? To jakaś farsa? Nadaje się do programu "ŚMIECHU WARTE"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qpqpqp
8 miesięcy temu ocena: 40%  209
Tak zmieniając trochę temat, referendusy powinny się cieszyć, że w trakcie rewitalizacji parku wyczyszczono im kanały, którymi mogą się teraz poruszać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ☺
8 miesięcy temu ocena: 74%  208
Gratuluję PiS i PSL zawarcia umowy koalicyjnej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ histeria Adama
8 miesięcy temu ocena: 87%  207
Adam patrzy na zegarek, czas ucieka. Stało się. :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olgierd
8 miesięcy temu ocena: 81%  206
Taki był zamysł Nawrockiego. Nie lubi Pawlickiego. Komuch
~ PiS tak trzymać!
8 miesięcy temu ocena: 78%  205
Bardzo się cieszę, że Pawlicki z kolesiami został właśnie wyautowany.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jagoda
7 miesięcy temu ocena: 63%  204
To samo z basenem. Syf kiła i mogiła!Na zjeżdżalniach grzyb i pleśń. Na słupach brak farby.płytki zasyfiałe. Sauny zaniedbane, o szatniach i prysznicach nie wspomnę. Gość nadaje się na prezesa, ale łobory
~ Pan Pompa
8 miesięcy temu ocena: 78%  203
Oj tam, to tylko parę milionów strat, dajcie mu już spokój
~ Walcerkowicz
8 miesięcy temu ocena: 86%  202
Lepiej spytaj Jantasa co zrobił z pompą szpitalną
~ Jeremiasz
8 miesięcy temu ocena: 31%  201
Z czego :-) Właśnie pokazał że nie chce mieć nic wspólnego z bałaganem jaki zrobiliły 3 partie PSL. PiS i PO w powiecie.
~ Wiedźmin
8 miesięcy temu ocena: 53%  200
trzeba powiedzieć jasno i bezstronnie że PSL nic powiatowi nie da, nic PISowi nie da!!! wręcz przeciwnie tylko stołki i niekompetetnych ludzi na tych stołkach, natomiast alians z Zemią Jar pozwoli p. Czechak prowadzić powiat stabilnie przez 5 lat a przy tym dobra współpraca z gminą - Pawlickim otworzy przed powiatem mozliwości inwestycyjne i rozwój, Gmina ma pieniadze! a PSL co ma, przepraszam ale tylko pretensje i nic wiecej, moze jeszcze ludzi co to wciąż jak sekretarz Bartczak coś zataili albo zapomnieli jak starosta Grobelny. Pani Lidko odwagi i podaj rękę Pawlickiemu i róbcie dobre rzeczy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ samuel
8 miesięcy temu ocena: 84%  199
I jeszcze Mira$a zmarginalizować trzeba. To szkodnik,psujacz i leser . A taki miał być tani, emerycki !
~ dejson
8 miesięcy temu ocena: 67%  198
Hahaha, dawno się tak nie uśmiałem. Stabilne rządy z zj??? Chyba kpisz. O jakich możliwościach inwestycyjnych mówisz człowieku??? Rządy ziemian przy pomocy powiatu, realizowały inwestycje przede wszystkim w gminie Jarocin, reszta powiatu była zbywana ochłapami. Nic w tej kwestii nie zmieniłoby się. Nikt nie ufa ziemianom. Doświadczyliśmy już koalicji z Pawlickim i pamiętamy jak nas traktowali.
~ promyk
8 miesięcy temu ocena: 81%  197
Pomysł na samodzielne rządzenie powiatem przez Pis jest bardzo dobry.Niech pokażą co potrafią ze wsparciem urzędu wojewódzkiego a nawet ich rządu. Odwagi życzę, PSL jest wam nie potrzebny. Ich tylko interesują stołki. Sami nie potrafią się dogadać ze sobą a stawiają warunki. PiS rządzie sami, tego chce wasz elektorat no i oczywiście słoneczko Jarocina.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fuks
8 miesięcy temu ocena: 60%  196
Heh, Pawlicki zdaje sobie sprawę że PiS ma dobrą koniunkturę, o czy może świadczyć to, że 3 najlepsze wyniki wyborów do powiatu należą do PiSu. Dlatego próbuje sie do nich przykleić i na plecach PiSu wślizgnąć się do parlamentu. nie tędy droga koleś.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
7 miesięcy temu ocena: 67%  195
Nie ma szans. W kuluarach wszyscy wiedzą z kim maja do czynienia dlatego jedynym ratunkiem jest gowin. Nie pomagaja pisane listy na nowogrodzka ze skargami na szefa jarocinskiego pis tak jak nie pomogl płacz i blaganie w warszawie o koalicje z pis w powiecie. Nikt z radnych powiatowych nie chcial miec nic do czynienia z zj. Gratuluje im tej postawy. Brawo a teraz do roboty!!
~ mr
7 miesięcy temu ocena: 60%  194
- no tak ale ,,podpinka '' pod Gowina ? Gowin to margines PIS-u, z niego taki pisior jak ze mnie biskup.
~ Konkrety piszcie, a nie ciągle ten be a tamten super. Podział korytka to zostawcie sobie na koniec
8 miesięcy temu ocena: 79%  193
Wyluzujcie. Lepiej niech PiS przedstawi program restrukturyzacji szpitala. I niech go realizują już nieważne z kim. Byle nie z tymi co do tej zapaści doprowadzili.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zxcvfdsa
8 miesięcy temu ocena: 50%  192
Tylko bełkot o podziale koryta jorsinie. Bezużyteczny to jesteś ty.
~ jorsin
8 miesięcy temu ocena: 60%  191
Tobie opaleńcu mają cos przedstawiać? Nie jesteś do niczego potrzebny, żeby nie powiedzieć bezużyteczny.
~ abc
8 miesięcy temu ocena: 70%  190
Pawlicki zawsze krytykował partie polityczne, a teraz przytulił się do Gowina. Jak to wytłumaczyć? Pawlicki to zwyczajny koniunkturalista. Teraz zrobi wszystko, by zdobyć Powiat. Jeżeli PIS pójdzie z nim to szybko obudzi się z ręką w nocniku. A jak widać Kaźmierczak ujawnił się po wyborach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ neutralny
8 miesięcy temu ocena: 69%  189
Adam chciał wykiwać PiS w poprzedniej kadencji. Wybronili się i ziemianie ponieśli konsekwencje. To, że POwców dopuścili do władzy, to możemy podziękować tylko Pawlickiemu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WOJTEK
8 miesięcy temu ocena: 76%  188
a KAZIMIERCZAK JAKO KTO DORADCA Z CZASÓW LIKWIDACJI OŚWIATY?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SKL
8 miesięcy temu ocena: 71%  187
Gdy ZJ rządziła w powiecie to nawet złom ginął - tego powrotu nie chcemy. Precz z miernotą. Brawo PiS - nie podpisywać koalicji z tymi co tworzyli lewicę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mała kulka od dyzych wałków
8 miesięcy temu ocena: 64%  186
ponoc kulka wywoził
~ PSL POsprząta w szpitalu po PO?
8 miesięcy temu ocena: 65%  185
Zielona kasia wicestarostą! Im więcej niekumatych tym większy bałagan w szpitalu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rewelka
8 miesięcy temu ocena: 71%  184
Brawo Mirek. Wykończyć PSL. Szpitalem. PO już jest historią.
~ Tak trzymać!
8 miesięcy temu ocena: 81%  183
Wykończyli szpitalem PO (PO ma w Jarocinie tylko dwóch radnych w gminie i powiecie), teraz wykończą PSL.
~ zielone ludki za pewne siebie
8 miesięcy temu ocena: 36%  182
czterech to za mało. odpowiednie warunki od adasia to bedziecie w opozycji a pisy w siedmiu moga sie z nim dogadac na dobrych warunkach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie dla sosów śmietankowych i opalonych
8 miesięcy temu ocena: 83%  181
Nie ma co wchodzić z ziemią w koalicje. Już byliśmy wszyscy świadkami do czego są zdolni.
~ negocjator
8 miesięcy temu ocena: 64%  180
do ja grab Współczuję pisowi tej sytuacji. Szantażować mogą obie strony, ale niestety tak już jest w polityce. Nikt nie może być pewny co będzie. Chociaż propozycje Pawlickiego dotycząca samodzielnych rządów Pis jest ciekawa.Oczywiście najważniejsze jest dla PiS jak prawnie zabezpieczyć tą deklaracje, ponieważ wiarygodność Pawlickiego jest bliska zeru.
~ Ja grab
8 miesięcy temu ocena: 68%  179
Pisy, jak ich nazwałeś honor mają. Pawlicki podstępnymi intrygami chciał zniszczyć PiS. To co robi teraz to kolejna zagrywka na ogranie PiSu. Jak go słuchają to jest śmiech na sali.
~ Chwalmy Pana !
8 miesięcy temu ocena: 78%  178
T. Grobelny i Drzazga bez stanowisk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do wyżej
8 miesięcy temu ocena: 86%  177
TAK TAK TAK bez tych panów wyżej !!
~ samuel
8 miesięcy temu ocena: 88%  176
Mira$ wszedł boczną furtką,jedynie 288 głosów.. Ta ordynacja jest patologiczna .
~ OK! XXX
8 miesięcy temu ocena: 100%  175
Nareszcie !!! Tak trzymać
~ Oteldo
8 miesięcy temu ocena: 62%  174
No to to mamy samodzielne rządy PIS w powiecie w Jarocinie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ syla
8 miesięcy temu ocena: 78%  173
A gdzie się podziały wszystkie komentarze o kabanie? Gazeta nawet w niedziele usuwa komentarze nieprzychylne ziemianom, a resztę ma gdzieś.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
8 miesięcy temu ocena: 88%  172
jest po wyborach i jest chlew
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chwalmy Pana!
8 miesięcy temu ocena: 77%  171
Kaźmierczak odnaleziony!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kszan
8 miesięcy temu ocena: 82%  170
a jakby RAŚ chociaż jeden mandat zrobił - to już coś a tak d........a :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bubub
8 miesięcy temu ocena: 83%  169
zrobic to kaban może gówno w portki
~ Naczelny Oszołom Żerkowa
8 miesięcy temu ocena: 79%  168
Goga to znowu ty leki się skończyły czy jeszcze rozpamiętujesz swoją kleske z poprzednich wyborów a może ci zal jaraczewskiego Palika
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obiboki dwa
7 miesięcy temu 167
Hahahha wydymańcy.
~ ser
8 miesięcy temu ocena: 92%  166
No to kolejne szkoły będą likwidowane?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marian
8 miesięcy temu ocena: 84%  165
Kto i za ile sprzedał działkę pod belwederek ? Kto ją nabył ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)
8 miesięcy temu ocena: 84%  164
Zdjęcie pod tytułem artykułu wydaje mi się zabawne i prorocze: przedstawiciel lokalnych mediów "jest po stronie" lokalnej władzy (siedzi po jej stronie, a nie naprzeciwko stołu) ;-) Obraz można uznać za jakby symbol stanu demokracji na prowincji. Dlaczego to tak niekorzystnie ujęto nie wiem, ale to zdjęcie jest idealne do wysłania na Nagrodę Pulitzera. Poważnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szpital jest najważniejszy
8 miesięcy temu ocena: 76%  163
Czy to ważne z kim koalicja. PIS wygrał. To niech teraz przedstawi pomysł na szpital. A inni ZJ PSL czy PO go zrecenzują i albo ich poprą w realizacji tego najważniejszego powiatowego projektu, albo nie. O drogach w gminie Kotlin, Jaraczewo czy Żerków czy ścieżce rowerowej do Żerkowa to można zapomnieć. Po dwóch latach rządów Mazurka, nadchodzi 5 lat ratowania finansów szpitala z pieniędzy powiatu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Masz odpowiedź
8 miesięcy temu ocena: 87%  162
Pawlicki wtedy wysłał sms, że o drodze mogą zapomnieć. Więc to nie jest wina Stoleckiego, a możesz sam się domyślić kogo.
~ Nie będzie?
8 miesięcy temu ocena: 30%  161
Ale jak? Stolecki obiecał drogę w Bieździadowie, ścieżkę do Jarocina, drogę do Raszew i Przybysławia...
~ Nie będzie?
8 miesięcy temu ocena: 21%  160
Ale jak? Stolecki obiecał drogę w Bieździadowie, ścieżkę do Jarocina, drogę do Raszew i Przybysławia...
~ DAMY RADĘ. PIS.
8 miesięcy temu ocena: 74%  159
Tak. Daliśmy radę w rządzie damy radę w samorządzie. Damy radę w szpitalu i posprzątamy po PO.
~ Sorry
8 miesięcy temu ocena: 67%  158
Oczywiście Mirosław Drzazga. Panie Mirku, przepraszam.
~ Z taką ekipą powinno się udać
8 miesięcy temu ocena: 71%  157
I na ten front PIS lokalny powinien rzucić swoich najmocniejszych zawodników wagi ciężkiej. Proponuję Henryk Szymczak prezes szpitala, Starosta Mikołaj Drzazga odpowiedzialny za szpital (żadnych członków typu Martuzalski), Lidia Czechak przewodnicząca rady nadzorczej szpitala, Janusz Krawiec, Tomek Kulka członkowie rady nafzorczej szpitala. No i przewodniczącym rady powiatu Jan Szczerbań, a przewodniczącym komisji zdrowia Mariusz Stolecki.
~ Jarociniak
8 miesięcy temu ocena: 34%  156
PO Schetyny wraz z PSL em pokazali co potrafą przez ostatnie 8 lat przed Pisem . A potrafili tylko wyprzedawać i prywatyzować z błogosławieństwem Bronusia Komorusia . Polacy nie chcieli dalszej grabieży i dlatego kodziarstwo przegrało . I to tyle na ten temat . Na lokalnym podwórku wybraliśmy Adama Pawlickiego , co stało sie faktem i nic tu sie nie zmieni . Szanujmy burmistrza bo do tej pory restauruje to co było zaniedbywane przez lata i wytycza zupełnie nowe kierunki rozwoju . I dlatego wygrał . Czy ktoś tego chce lub nie . Czy go lubi bądz nie lubi . Ja osobiście jestem kontent i czekam na dalsze inwestycje .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ greys
8 miesięcy temu ocena: 81%  155
Wygrał w gminie a nie w powiecie, więc nie ch sie zajmie gminą i łamie głowy powiatem, bo z przegrzania styków dym już widać.
~ Hah to dobre - odp do niżej
8 miesięcy temu ocena: 92%  154
Za Jantasa lepiej ? Było tyle przekrętów niż Ci się zdaje. Warto się dowiedzieć co się stało z pompą szpitalną i skończyć trzymania tylko jedną stronę. Szpital zawsze był w złym stanie i zawsze ma za mało dochodów, a Pan Burmistrz wziął tylko 2 lata, ponieważ ziemia przestała stanowić władzę w powiecie i w tym jest jego ból. Raczej to byłoby dziwne jak 2 lata temu doszło do zmian i nagle szpital lśniłby i błyszczał.
~ Szacunek jest najważniejszy
8 miesięcy temu ocena: 92%  153
Jeśli Burmistrz oczekuje szacunku to niech zacznie najpierw sam szanować innych. Chce się zemścić za to jak PiS zostawił ziemie, kiedy oni PIS'owców wykiwali. Chce nałożyć kary na Stoleckiego, Szczerbania i Drzazgę, więc PiS'owi daje bardziej do zrozumienia, że nie ma co wchodzić z nimi w koalicje. A co do szpitala? Szpital zawsze był w złej sytuacji, za Jantasa szczególnie, więc nie ma co kolorować, że to za rządów PiS&PO&PSL. Żeby nikt tutaj nie pomyślał, że jestem pisorem, peselowcem, pełowcem czy ziemniorem, ale nazywajmy rzeczy po imieniu.
~ Lewiatan
8 miesięcy temu ocena: 20%  152
Wybory się skończyły. Poza jakąś satysfakcją z wyboru do sejmiku nie mam wesołych refleksji. Te wybory są porażką samorządów i samorządności. Zrobiono kolejny krok w kierunku zniszczenia tego, co było największym sukcesem i w miarę najtrwalszym urządzeniem wewnętrznym Polski po 1989 roku. Samorządy zmieniają się w pole partyjnych rozgrywek o wpływy i stanowiska. Dyskusji o stanie samorządności i kierunkach jej zmian nie ma. Najlepiej widać to na przykładzie wyborów prezydenta Warszawy. Dwie największe partie delegują kandydatów, którzy mają mizerne pojęcie o samorządzie i równie mizerne pojęcie o Warszawie. Problemy stolicy są tylko przykrywką do zaciekłej walki o partyjną władzę nad największym i najbogatszym polskim miastem. To właśnie partie polityczne odpowiadają za degenerowanie samorządów. Ta degeneracja postępuje z wyborów na wybory. O ile PO dokładała samorządom zadań nie dając pieniędzy na ich realizację, a PSL traktowało samorządy głównie jako miejsce zatrudniania “swoich”, to PiS połączyło te patologie dokładając swoje. A pisowskie zło w samorządach, to przede wszystkim niszczenie jej fundamentów. Są tego dwa przykłady. Premier i ministrowie rządu PiS-u jeździli w kampanii po kraju i obiecywali pieniądze i inwestycje tam, gdzie mogą wygrać kandydaci PiS-u. Bez tego nie będzie pieniędzy, a co za tym samorządy mogą zapomnieć o rozwoju. Nie ważne, że jakiś wójt, burmistrz czy prezydent rozwija swoją gminę, sprawnie zarządza i ma sukcesy. Nie jest z PiS-u, to gmina nie dostanie nic. Takie traktowanie samorządów, to właśnie niszczenie ich podstaw, bo przecież chodzi o to, żeby mieszkańcy sami spośród siebie wybierali najlepszych, którym będą ufać, ale także kontrolować i rozliczać. PiS w prostacki sposób niszczy te podstawy i mówi mieszkańcom gmin, że co z tego, że wasz wójt, burmistrz czy prezydent świetnie zarządza i rozwija miasto. Nie jest z PiS-u, to gmina nie dostanie żadnego wsparcia. Z takiego traktowania wolnych wyborów wyłania się kolejny sposób dewastowania samorządności. Otóż fundamentalnym założeniem samorządności jest, że państwowe pieniądze są tak podzielone, iż wójtowie, burmistrzowie i prezydenci nie muszą wisieć u warszawsko – rządowych klamek, ponieważ gros środków samorządy mają ustawowo zapewnione i nie ma ministerialnego, uznaniowego rozdawnictwa. Tymczasem PiS z tej uznaniowej patologii zrobił naczelną zasadę polityki wobec samorządów. Drugi przykład to ustawa o Kołach Gospodyń Wiejskich. Ta ustawa to próba upaństwowienia, skorumpowania i w efekcie upartyjnienia tej jednej z ostatnich autentycznie oddolnych organizacji, opartych na dobrowolności, ale i ofiarności swoich członkiń. Upaństwowiono w dużym stopniu Ochotnicze Straże Pożarne, co jest w dużej mierze uzasadnione. Ale po co upaństwawiać koła gospodyń albo sołtysów, jak chce z kolei PSL? Partie i wprowadzane przez nie partyjniactwo niszczą samorządność, a przez to wolność. Coraz mniej zależy od wolnej i świadomej decyzji mieszkańców gmin. Coraz więcej zależy od partyjnych aparatczyków. Najgorsze, że po wynikach wyborów widać, że coraz więcej Polaków nie chce być wolnymi, ale woli, żeby “oni” za nich decydowali. A Państwo uważacie, że samorządność ma jeszcze sens?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
8 miesięcy temu ocena: 81%  151
Kij ma dwa końce. Wojewoda z KO niechętnie przydziela środki samorządom rządzonym przez PiS.
~ Chcecie po staremu ???
8 miesięcy temu ocena: 39%  150
Skoro ma być w powiecie i szpitalu tak jak dotychczas to optujcie sobie i za Pisem i za Peeselem . Zapewniam was że nic dobrego z tego nie wyniknie . Tylko facet z jajami może poddźwignąć to co upadło na pysk i skamle o litość a jednocześnie podgryza po kostkach bo natury nie oszukasz .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szok
8 miesięcy temu ocena: 71%  149
pokaż tego z jajami ha ha,TY jaja sobie robisz już tam sprzedać nie ma co
~ !
8 miesięcy temu ocena: 71%  148
W gminie radni zj mają większość ale jest ich wybranych mniej niż w 2014 roku. Za to PiS w powiecie ma 5 radnych więcej niż w 2014 roku. Czyli mimo wygranej Pawlickiego zj zanotowała spadek w ilości radnych i w gminie i w powiecie. Chwalą się za to wynikami głosów. ale wyniki ilości głosów to nie wszystko. Należy wziąć pod uwagę wielkość okręgu i jak ten wynik wygląda z punktu wielkości okręgu. Zeby pokazać o co chodzi weźmy na przykład 5 najlepszych wyników do powiatu. I tak Mariusz Stolecki - 1434 głosy to jest 30,89% wszystkich głosów, Lidia Czechak - 1571 głosów to jest16,05% wszystkich głosów, Stanisław Martuzalski - 1045 głosów to jest 10,68% wszystkich głosów, Szczerbań Jan - 1049 głosów to jest 16,95% wszystkich głosów, Walczak Bartosz - 1353 głosy to jest 16,66% wszystkich głosów. Biorąc pod uwagę dane procentowe wybory wygrał Stolecki przed Szczerbaniem, Walczakiem, potem Czechak i Martuzalski. Biorąc pod uwagę wyniki procentowe powinno być mniej ziemian a więcej PSLu.
~ Ana
8 miesięcy temu ocena: 73%  147
A co tu można chcieć lub nie chcieć. Żadne ugrupowanie nie ma większości. Bez PIS lub ZJ nie da się powołać zarządu. Ale jedna lub druga opcja musi jeszcze wejść w koalicję z PSL.By nie było po staremu można jedynie odsunąć KO. A co do faceta z jajami to powiedz wszystkim dlaczego nagle stanęły budowy w Siedleminie i w Jarocin Sport, dlaczego ludziom nie płaci się za przejęte grunty? Może po prostu nie ma pieniędzy?
~ twój nick
8 miesięcy temu ocena: 73%  146
A wiecie, że dzisiaj w Tarcach na terenie pałacu jest Jarociński Festiwal Łowiecki. Wiecie jaka feta, jaka stypa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bubu
8 miesięcy temu ocena: 87%  145
Widziałem zdjęcia, frekwencja mnie zabiła. Ludzi tyle co kt napłakał, ale Dropik w mundurze był. co prawda pomyliły mu się imprezy i zamiast odzienia myśliwego założył mundur wojskowy. Chyba chciał błysnąć przed opalonym.
~ Ferdynand
8 miesięcy temu ocena: 31%  144
A ja sobie tak myślę, że Pawlicki bardzo chce, żeby PiS-iory odrzuciły jego ofertę i poszły z PSL... Liczy na to, że za rok będzie taki dym w powiecie, że bez ZJ już nic nie będzie można zrobić i wtedy wkroczy on, zrobi porządek i w następnej kadencji do Powiatu Adam wjedzie na białym koniu ! Tylko co będzie jak PiS przyjmie jego ofertę i powie Pawlickiemu -sprawdzam ! No mówię wam, będzie ciekawie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DRI
8 miesięcy temu ocena: 76%  143
Rajmund. Odejdź od komputera.
~ Ana
8 miesięcy temu ocena: 77%  142
Pomysł pana burmistrza to mistrzostwo świata. Wkrótce koalicja PIS-ZJ się rozpadnie i powstanie nowa ZJ-PSL-KO zdolna odwołać PISowskie władze powiatu a na tronie zasiądzie bardzo młody były starosta.Czy PIS da się na to złapać?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rfv
8 miesięcy temu ocena: 75%  141
PiS już przejrzał jego niecny plan. Niech spada.
~ Jarociniak
8 miesięcy temu ocena: 34%  140
Burmistrz Pawlicki został wybrany na następną kadencje już w pierwszej turze i wasze żale i obelgi pod jego adresem niczego nie zmienią . Pozostaje wam tylko cicho siedzieć i nie przeszkadzać mu w rozwoju miasta . Ja i mój burmistrz odważnie wkraczamy w przyszłość i nic więcej nas nie obchodzi :)))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ smyk
8 miesięcy temu ocena: 80%  139
Masz rację, niech zajmie się miastem i wara od powiatu.
~ Van Hooy
8 miesięcy temu ocena: 70%  138
No i co z tego?
~ Polityczna patologia w Jarocinie.
8 miesięcy temu ocena: 74%  137
No jeszcze tego brakowało żeby taki arogant dyktował kto ma rządzić w powiecie a kto nie. Za kogo on się ma? Dla mnie ktoś taki jak on jest niewiarygodny. ktoś kto był skazany prawomocnym wyrokiem, kto na swoich listach wyborczych ma osoby również skazane wyrokami i dostał naganę od Regionalnej Izby Obrachunkowej. To jest jakaś polityczna patologia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Etna
8 miesięcy temu ocena: 75%  136
Ohoho jaki mądrala. Szkoda ze nie powiedział, nie przypomniał, ile majątku szpitalnego zostało sprzedane za czasów prezesa z zj - Jantasa. Może przypomnijmy jeszcze kto kupił działkę z belwederkiem. Czyżby żona kolegi Pawlickiego, członka zarządu zj? ziemianie są w desperacji bo dymanie powiatu się nie uda. Powiat będzie w dobrych rękach, nie martwcie się ziemianie. Nie będą nim zarządzali pijacy, dzieciaki tylko wykształcone osoby bez przywar i nałogów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cwaniactwo opalonego.
8 miesięcy temu ocena: 78%  135
Pawlicki nie udawaj greka. Co chcesz za tę propozycję, współfinansowanie budowy łącznika 11 z 12, ile dróg chciałbyś przejąć? Będziecie z pokora bez żadnych "ale", głosować za wszystkim co PiS wymyśli? Jestem przekonany że NIE. To cwana zagrywka żeby ograć wszystkich w powiecie łącznie z PiSem. Ale żeby tak się stało musicie znaleźć głupszego od siebie żeby w Pawlickiego brednie uwierzył.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maciek
8 miesięcy temu ocena: 63%  134
Czy ja jeszcze potrafię się odnosić do takich wartości jak Bóg Honor Ojczyzna ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ GT
8 miesięcy temu ocena: 63%  133
Z pewnego fejsbuka - najpierw Drzazga potem Krawiec, Kulki itd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robert
8 miesięcy temu ocena: 77%  132
Ktokolwiek wejdzie w układ z Pawlickim zostanie wydymany udowodnił to już kilka razy.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Benka
8 miesięcy temu ocena: 88%  131
Do ~stanowiska. Rozwiń twój to myślenia. Co znaczy "oddac kilka stanowisk za publiczne pieniadze". Nikt nikomu niczego nie oddaje z wybranych radnych. To wyborcy oddali radnym te stanowiska aby w ich imieniu sprawowali funkcje w zarządzie i w radzie.A że Pawlicki rości sobie prawo do wszystkiego i wszędzie to już jego sprawa. Ma szczęście że za marzenia nie karają
~ stanowiska
8 miesięcy temu ocena: 45%  130
No najlepiej oddac kilka stanowisk za publiczne pieniadze i pozbyc sie pawlickiego. To dopiero jest myslenie. Niech opozycja powiatowa tez pokaze ze nie chce stanowisk
~ Zainteresowany
8 miesięcy temu ocena: 68%  129
O i zaczyna się likwidacja placówek edukacyjnych... DOBRE. Następne będą Szubianki.... LUD WYBRAŁ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
8 miesięcy temu ocena: 73%  128
Co ty pier....isz??? Łapy precz od oświaty!!!
~ be
8 miesięcy temu ocena: 59%  127
W jarocinie mieszka jeszcze jakaś inteligencja?
~ qaz
8 miesięcy temu ocena: 78%  126
O próbach wywierania nacisku na PiS w sprawie koalicji z ziemianami, należałoby powiadomić ogólnopolskie media, telewizję. Trzeba to nagłośnić. To co Pawlicki wyrabia to jest szczyt arogancji i braku szacunku dla wybranych radnych i do wyborców
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ e
8 miesięcy temu ocena: 67%  125
Jarocin to zaścianek nikogo to nie interesuje..
~ Do ~K3
8 miesięcy temu ocena: 79%  124
Oj zdziwiłbyś się. Przyjechałyby tu i polsat i tvn. Stare grzeszki Adama znów miałyby wydźwięk krajowy. PiS w Jarocinie nie chce mieć z Pawlickim nic wspólnego,a i on niech sobie PiSem gęby nie wyciera.
~ K3
8 miesięcy temu ocena: 25%  123
Myślę, że ogólnopolskie media nie mają zupełnie nic innego do roboty, niż pisanie o tym, że w Jarocinie powstaje albo nie powstaje taka czy inna koalicja w radzie powiatu, tak, na pewno.
~ No tak
8 miesięcy temu ocena: 50%  122
Mysle ze media powinny zająć się naszą egzotyczną powiatową koalicją ktorej przeciwstawiaja się ogolnopolscy szefowie wszystkich partii politycznych
~ edek
8 miesięcy temu ocena: 80%  121
On chyba chce na PiSie wjechać do sejmu lub do europarlamentu. Wynocha ćwoku.
~ Jarocin
8 miesięcy temu ocena: 73%  120
czy to prawda, że dzisiaj w radiu Jedynka, Grupiński Rafał mówił o procedurach wygaśnięciu mandatu burmistrza jarocina oraz prezydent łodzi z racji wyroku?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
8 miesięcy temu ocena: 100%  119
Wszystko mozliwe im wyzej wejdziesz z wiekszym hukiem zlecisz niesty samo życie wszystko do czasu
~ Tyle możesz
8 miesięcy temu ocena: 32%  118
Burmistrza to ty ćwoku możesz w du... pocałować po świeżym sr .....
~ gdgfg
8 miesięcy temu ocena: 76%  117
to było w Trójce mówili dziś o burmistrzu Pawlickim
~ XD
8 miesięcy temu ocena: 90%  116
https://www.polskieradio.pl/9/... Tak było tylko w trójce. Nawet mówił, że trwa
~ e
8 miesięcy temu ocena: 52%  115
to pis zmienił konstytucje ?:)
~ Lidka pokaż na co Cię stać
8 miesięcy temu ocena: 39%  114
No niestety. PiS w kropce. Jeśli Lidka wybierze koalicję z PO lub PSL to przeciwstawi się zasadom swojej partii. Jeśli ja głosowałam na PiS to nie po to żeby rządziło z PSL czy PO. To totalne zakłamanie. Prawda jest też taka że nie może rozdawać kart w powiecie ktoś kto ledwo do powiatu wszedł. Wyborcy mają coś kombinacji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SOTE
8 miesięcy temu ocena: 67%  113
Jeśli ja głosowałam na PiS to dlatego żeby powiedzieć NIE Pawlckiemu i jego kolesiom. Pokazali już gdzie mają ludzi, w GŁĘBOKIM poważaniu.
~ do LiDKI
8 miesięcy temu ocena: 96%  112
A CZEMU DZIELISZ ŚWIAT na partię? Ludzie szczególnie w małych społeczenościach jak Jarocin, nie patrze w tzw. koalicjach na partię pod , której nazwą działają ludzie, ale na danych ludzi, jako ludzi. Jako, że to małe miasto, każdy trochę o każdym kandydacie co nieco, wie i zna danego człowieka-nawet prywatnie nieraz. Być może Lidka nie może się dogadać z Zj, z tych względów właśnie, być może chodzi o formę i sposób zachowania się przywódcy ziemian. Musiałby prezes Ziemi chyba złagodnieć i pozwolić też innym (pisowi i nie tylko) pozwolić decydować o sprawach w powiecie i nie tylko. Tylko dla niego byłoby to pewnie jakby sie poddał(w jego opinii).
~ Patriota z krwi i kości
8 miesięcy temu ocena: 86%  111
PiS wygrał w powiecie, a Burmistrz ma czelność jeszcze się wtrącać. To jest takie typu, że dziecko nie dało pojeździć jemu na rowerze, a drugiemu tak, więc poszedł poskarżyć się ojcu. Identyczna sytuacja, a mało tego płaczą przez telefon do posłów, że PiS nie chce z nimi koalicji. To jest take żałosne podejście, że jeszcze bardziej kompromituje ziemianów. Panie Burmistrzu, myśli Pan, że ludzie nie widzą co się dzieje w powiecie ? Jest Pan rozczarowany, że nie było na Pana ok. 70-80% głosów... na Pana miejscu w ogóle cieszyłbym się z 52%, bo te podejście co było z dziennikarzami jest dziecinne. To jest dowód, że nie umie Pan przyjąć zdania na klatę i nie umie uszanować słowa. Poza tym proszę nie nazywać ziemi jarocińskiej ugrupowaniem prawicowym, ponieważ ziemia poza wtykami z Gowinem nic nie ma wspólnego z prawą stroną i dla mnie(Prawego człowieka) jest obrazą. Jeśli ktoś należy w ziemi z PO, SLD(Spora grupa), i jest "Patriotą" to macie nierówno pod sufitem. PS:Nie jestem z PiS'owcem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Śmiechłem
8 miesięcy temu ocena: 92%  110
Ziemia też ma mało do powiedzenia, a udają, że to oni rozdają karty, a jeśli nie mogą to chcą zmusić.
~ Ok
8 miesięcy temu ocena: 31%  109
Wygrał PiS i owszem. Ale nie PO i PSL. Miro ledwo wszedł. A najwięcej ma do powiedzenia.
~ Katolik
8 miesięcy temu ocena: 28%  108
Jakby przegrał to by zrozumiał to co Ty piszesz, ale nie wiem czemu Bóg daje takim osobom wygrywać.Bog nie gra w kosci. W sumie to nie Bóg to wyborcy:) Bog sie nie wtrąca.wYBORCY maja wolną wolę zadecydowali. Jednak gdyby przegrał może by troche złagodniał w ocenie innych.
~ kukizzzzzzzz
8 miesięcy temu ocena: 80%  107
Tak samo jest z demokracją. Należy wprowadzić jednomandatowe okręgi, żeby ludzie głosowali na konkretną osobę a nie na listę. Partie nie powinny być dotowane z budżetu, tylko poprzez wskazanie na PIT-e przez obywatela. To zmusiłoby partie do liczenia się z wyborcami, bo zamiast sondaży dostaliby po kieszeniach, bez manipulacji. A obywatele zostaliby niejako zmuszeni do interesowania się politykami, czy spełniają przedwyborcze obietnice. Takie proste rozwiązanie pomogłoby na bieżąco analizować poparcie narodu. W przypadku spadku poparcia partie straciłyby finanse.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Skąd płynie kasa?
8 miesięcy temu ocena: 100%  106
Ziemia Jarocińska nie dostaje dotacji na partie i zobacz jak finansowo świetnie sobie radzi. ;) Ciekawe skąd tyle kasy na kampanię wyborczą wyskubali???
~ Jest zarząd powiatu
8 miesięcy temu ocena: 40%  105
No to układanka już jest. Lidia Czechak - starosta, Mirosław Drzazga wice odpowiedzialny za szpital, Szczerbań prezesem szpitala ( uczy przedsiębiorczości w szkołach średnich to doskonale sobie poradzi i wykaże się wiedzą w praktyce), etatowy członek zarządu od inwestycji w tym rozbudowy szpitala - Stolecki. Lepszego rozdania nie znajdziecie. Heniu Szymczak przewodniczący rady nadzorczej szpitala, Przewodniczący rady Barański. Wsio
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ takie badania były.... :-)
8 miesięcy temu ocena: 50%  104
https://zmianynaziemi.pl/wiado...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 321start
8 miesięcy temu ocena: 80%  103
co ten burmistrz ciągle zerka na zegarek?:) wiele zdjec juz ma takich jak zerka na czas..czas go goni?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dddd
8 miesięcy temu ocena: 93%  102
Chwali się zegarkiem.
~ POPIS ali sie
8 miesięcy temu ocena: 62%  101
Jasiu i Miro - musicie wypić to piwo które sobie nawarzyliście . Najlepiej z Pontonem i płatnym członkiem :)))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MOJ NICK
8 miesięcy temu ocena: 74%  100
wy ziemianie wszystko rozpatrujecie w taki dziecinny sposób. Wygrana i przegrana:) Niestety mądrzy ludzi widzą , że świat jest bardziej złożony, a nie czarno biały. Są odcienie szarosć i tyle. Można wygrać 100 procent tak, że nie masz żadnych rywali w radzie. Można wygrać, nie dokońca na 100% , że Twój przeciwnik niedoświadczony zbiera 37% procent głosów, a to już dużo! Macie sporą opozycję ziemianie, to jest taki znak trochę, jakby to wam wytłumaczyć, że może to co robicie, a zwłaszcza jak, może sie ludziom -suwerenowi-wyborcom, niedokońca podoba. Można powiedzieć, robicie dużo, budują się drogi itd, ale ludzie zaczynają też dostrzegać wasze słabe strony i to jak to robicie:) i dlatego macie opozycje:) Opozycja nie bierze się jak myslą małe dzieci, z antypatii do kogoś, tak, może myślec małe dziecko, ktore nie zna praw rzadzacych życie, opozycja nasi wrogowie, biorą się z naszych "poczynań i zachowań". Nawet choroby sami często w sobie wywołujemy np. stresując się -jakby hodujemyRAKA
~ 3333
8 miesięcy temu ocena: 54%  99
nie przegrali wyborow, tak moze mowic, ktos oderwany od faktow, a fakty sa takie 3 referendystow dostało sie do rady miejskiej!
~ Drodzy referendyści i wichrzyciele
8 miesięcy temu ocena: 42%  98
Wasz czas już przeminął . Przegraliście wybory więc morda w kubeł i słuchać demokratycznie wybranego Żupana !
~ MR
8 miesięcy temu ocena: 67%  97
- jeżeli PIS wejdzie w ,,układ'' z ZJ a dosłownie z Pawlickim to dla Jarocina i okolic tragedia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klaudiusz
8 miesięcy temu ocena: 71%  96
Pawlicki słucha koalicjantów do chwili aż obsadzi stołki, a potem ma ich w DU.IE. Niech się skupi na Jrocinie i nie rozprasza uwagi, bo potem umowy utajnione, inwestycje niedoszacowane, baseny .....no cóż, tych to pewnie długo nie będzie. Zgadujmy kto będzie kolejnym wykonawcą tego przedsięwzięcia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ orio
8 miesięcy temu ocena: 100%  95
Patrzy na zegarek bo jego czas dobiega końca.
~ 3333
8 miesięcy temu ocena: 80%  94
ostatnio Pawlicki coś mało skupiony-rozkojarzony wiecznie patrzy na zegarek!
~ colcus i gogulus
8 miesięcy temu ocena: 76%  93
kto ci adam uwierzy? Teraz gadka że nic nie chcemy i będziemy popierać PiS. Ale jak przyjdzie co do czego, to nie załosują za niczym, co jest nie po myśli Pawlickiego. Będą sabotować wszystko. Chcą aby PiS nie mógł nic zrobić w powiecie i znikąd nie miał poparcia. Zaatakowaliście ziemianie PiS 2 lata temu w sposób ohydny, niewybaczalny. Mało tego cały czas na nich plujecie. PiS nie popiera rządów Adama Pawlickiego . Nie poprzemy go również w żadnych innych wyborach. Są lepsi uczciwsi w Jarocinie i powiecie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Opalony Personalny PIS .
8 miesięcy temu ocena: 78%  92
Przyszłość...Mojsza Rozwój ...Mojszy. Współpraca Mojsza z Mojszą...? Nie kumacie ? Opalony może współpracować sam ze sobą. Wcześniej miał koalicje z Psl i Pis ale próbował ich wyślizgać. Kiedyś smolił cholewy do PO . Był w zarządzie SKL mimo że temu zaprzeczał . Opluwa partie mimo że jest prezesem lokalnej partii. Bo dla niego partie to trampoliny do kariery.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do góra
8 miesięcy temu ocena: 35%  91
To oni PSL i PIS byli fałszywi i beznadziejni !!! Nie znacie prawdy ludzie !! a przydałaby się !
~ dostep do...
8 miesięcy temu ocena: 81%  90
To będzie bardzo ciekawa kadencja, może być krótsza niż zakładano, ale ciekawa, może być znowu głośno o miasteczku xD
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
8 miesięcy temu ocena: 100%  89
Juz dawno pisalam im wyzej wejdziesz z wiekszym hukiem zlecisz nigdy nie wiadomo czy kadencje się przetrwa
~ Opalony Personalny PIS .
8 miesięcy temu ocena: 77%  88
Opalonego i mopsa kojarzę ... Ale ten trzeci ? To za gibasa? ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Amore
8 miesięcy temu ocena: 100%  87
To szanowny redaktor gów... Przepraszam-gazety jarocińskiej.
~ Miro$law
8 miesięcy temu ocena: 50%  86
Żadnego Drzazgi!!!!!niech zniknie ze sceny politycznej konfitura!!!Precz ze stachem!Mam nadzieję, że Lidka i Adam się dogadają dla dobra mieszkańców Gminy i Powiatu!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xd
8 miesięcy temu ocena: 43%  85
do powiatu! Czemu nie akceptujecie burmistrza??:) Ciekawa dyskusja..
~ Xxx
8 miesięcy temu ocena: 69%  84
Tak trzymac wszyscy tylko nie Drzazga to falsz i obluda. Ratujcie powiat ale dla Drzazgi, Grobelnego, Stasia to powinien byc koniec. Jakie zaufanie dla sw Drzazgi pokazaly wybory wiec na tor boczny. Tym Panom pa!!!!!
~ powiat nie dla ziemian
8 miesięcy temu ocena: 82%  83
Na szczęście o powiecie decydują mieszkańcy 4 gmin, a nie Pawlicki. Mieszkańcy Gminy Kotlin, Żerków i Jaracewo nie życzą sobie w powiecie rządów zj.Wystarczy że w Jarocinie się panoszą. Pawlicki MY ciebie zwyczajnie nie akceptujemy. Nie ty będziesz decydował kogo mamy wybierać na radnych. Twój zasrany punkt widzenia zostaw dla swoich radnych - bezradnych.
~ Prawda
8 miesięcy temu ocena: 75%  82
TAK my mieszkańcy nie chcemy już pana Drzazgi !!!!!! POPIERAM tylko bez DRZAZGI bez DRZAZGI !!!!!!!!!!
~ Opalony Personalny PIS .
8 miesięcy temu ocena: 76%  81
kelner ,mops,opalony szaleją. Z ich planów przejęcia powiatu niteczki wyszły. Opalony próbuje zrobić wszystko ,żeby przejąć jarociński pis przejąć i w przyszłym roku na plecach pisu wskoczyć do Brukseli. A ciemny lud zostawić z długami.
~ Hańbasz
8 miesięcy temu ocena: 50%  80
goga nabila się na słaby wynik jaraczeskiego PLEWIKU.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wiedźmin
8 miesięcy temu ocena: 59%  79
wszyscy tak się zachłysnęli w powiecie ustawianiem stołków że zapomnieli o toczących się sprawach karnych w prokuraturach, za chwilę wszystkie ukladanki pójdą psu na budę, a gdyby czasem były jakieś zarzuty kryminalne i skazania to dopiero będą w świetle kamer spektakularne odejścia ze stanowisk!!!! co pan o tym myśli panie starosto Grobelny, panie wicestarosto Drzazga i panie rzeczniku Szczepaniak? dlaczego rzecznik powiatu nie informuje mediów o toczących się sprawach??? to nie zniknie to prędzej czy później wylezie. Przypominam że po skazaniu nie można pracować w samorządach. Ten dywan jest za mały, nie wszystko można pod niego pozamiatać bo się tyle grzechów nie zmieści
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Abc
8 miesięcy temu ocena: 67%  78
No i bylby czas wielki na te paniska
~ mów mi wuju
8 miesięcy temu ocena: 71%  77
Znam jednego skazanego co bujał się jeszcze przez rok w samorządzie po skazaniu, nie znasz go ?
~ twój nick
8 miesięcy temu ocena: 85%  76
Panie Kaźmierczak czy Pan już policzył koszty festiwalu, ile sprzedano biletów ? Wyraził się Pan, że październik - listopad będzie Pan wiedział. Wie Pan już ? My też chcemy wiedzieć. Może Pan to powiedzieć mieszkańcom.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zegarmistrz światła purpurowy
8 miesięcy temu ocena: 82%  75
Cały czas są zbierane informacje od dystrybutorów wejściówek na to wydarzenie. Firma radnego Sledzianowskiego już dawno wystawiła fakturę i otrzymało przelew i o to chodzi.!!! Reszta niech ciemnego ludu nie interesuje....
~ :-)
8 miesięcy temu ocena: 76%  74
bym się nie rozpędzał z planami, gdyby miał tak silną opozycję w radzie miasta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)
8 miesięcy temu ocena: 89%  73
Wcale ilość głosów nie jest najważniejsza, zainteresowani to wiedzą.
~ smutek
8 miesięcy temu ocena: 46%  72
czy opozycja może odwołać burmistrza...?
~ smutek
8 miesięcy temu ocena: 33%  71
czy opozycja może odwołać burmistrza...?
~ Haha
8 miesięcy temu ocena: 29%  70
I co ta opozycja 8 głosami zrobi? NIC... Zupełnie nic.
~ Ignacy
8 miesięcy temu ocena: 68%  69
a może chwila refleksji by się burmistrzowi przydała! Wygrał, więc się cieszy, ale akurat dla niego jako człowieka, lepsza byłaby przygrana. Może coś by zrozumiał? Jednak Katarzyna i tak miała sporo głosów! Jakoś nie zastanawia się dlaczego?? MOŻE MINI REFLEKSJA i pytanie czemu z Ziemią Jarocińską coraz mniej osób chcę w koalicję wchodzi? Tylko bez chwalenia się ciągle.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ignacy
8 miesięcy temu ocena: 81%  68
rozumiem, że wg Ciebie kazdy kto ma inne zdanie niz zj, to "oszołom"??? tylko ciebie cytuje? mam pytanie komu chcieliscie ziemianie wystawiac zółte papiery? w sumie zwykłym mieszkancom tak? Bo zgłaszali na was jakies skargi?? mogłbys to człowieku z ziemii jarocinskiej (pisze do abc)wyjasnic?? Znasz historię Zssr? Podobno żólte papiery tam komunisci dawali wszystkim którzy sie z nimi nie zgadzali! Mam pytanie czemy w zj jestescie tacy jednomyslni??Czemu u was w zj wszyscy sa jednomyslni?
~ Abc
8 miesięcy temu ocena: 35%  67
To zj nie chce wchodzic w uklady z oszolomami
~ Ignacy
8 miesięcy temu ocena: 67%  66
minusami pokazujecie, że uważacie, że jesteście idealni, nie potrzebujecie refleksji tak??:)
~ xxz
8 miesięcy temu ocena: 73%  65
Nie chcę żadnych stanowisk, wystarczy kierowanie z za pleców.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twój nick
8 miesięcy temu ocena: 91%  64
Nasze babcie mówiły, że jak krety ryją to nie będzie jeszcze mrozu i to prawda bo na następny tydzień zapowiadają ładną pogodę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dobra rada człowieka dobrze znającego Skazanego za ...
8 miesięcy temu ocena: 65%  63
Żadnych układów ze Skazanym za .... Dobra rada dla calego i jarocinskiego PISU !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxxxxWidklpo
8 miesięcy temu ocena: 45%  62
Dobrze znający panów z powiatu. Panowie z PIS są beznadziejni tylko sie cały czas ślizgają ,Zero wiedzy tylko gnaja pracowników którzy za nich robią a oni biorą cacyki...!!!!
~ pesl
8 miesięcy temu ocena: 50%  61
Lub z wymion też pomaga
~ Wariacja
8 miesięcy temu ocena: 59%  60
Polecam okład z gonad :-)))))))))))
~ twój nick
8 miesięcy temu ocena: 76%  59
Skąd ja to znam ? JA i reszta. JA i ZIEMIA JAROCIŃSKA jest dobra, reszta nie. Skąd ja to znam ? A już wiem, wczoraj czytałam dziecku "SAMOCHWAŁĘ" Brzechwy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ekolog
8 miesięcy temu ocena: 80%  58
wystarczy zobaczy jak członkowie ziemii jarocinskiej są wspaniali dla samych siebie, ochy i achy, ale czy są tacy sami do zwykłych mieszkańcow?
~ Jest dobrzea będzie jeszcze weselej.
8 miesięcy temu ocena: 50%  57
Czy to prawda, że na wieść o zamiarze zostania wicestarostą przez Szymkowiakową Starosta Teodor odwołał zaplanowane na dziś podpisanie w świetle kamer porozumienia koalicyjnego? Podobno w PSL aż wrze na wieść o pomyśle Pani Kasi, co to myślała że burmistrzem zostanie. I tak to Pani Kasia w jednym tygodniu nie została burmistrzem i skłóciła PSL. A Adam siedzi i spokojnie czeka aż się całkiem skłócą. To jest sztuka , jeszcze nie rozpocząć a już skończyć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sołtys z Kasztanowej
8 miesięcy temu ocena: 70%  56
Gdyby nie Drzaga to Adam byłbyś już dawno pozamiatany, zapomniałeś? Przy okazji dla ciebie to Pan Drzazga
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jw
8 miesięcy temu ocena: 50%  55
ścierwo najgorszego sortu
~ Abc
8 miesięcy temu ocena: 64%  54
Najwiekdzy szkodnik w powiecie. Bardzo chwiejny i msciwy czlowiek
~ Naczelny oszołom Żerkowa
8 miesięcy temu ocena: 79%  53
Goga weź leki!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Demokracja
8 miesięcy temu ocena: 40%  52
Mieszkańcy wybrali! Większość PiS i Ziemia Jarocińska!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PISL
8 miesięcy temu ocena: 42%  51
PIS wydyma PSL. ZJ będzie niestety musiała oglądać.
~ Wyborca Macieja
8 miesięcy temu ocena: 63%  50
Ale to nie znaczy ze PIS chce być dymany przez ZJ
~ Pracownik Szpitala
8 miesięcy temu ocena: 49%  49
Pani Lidio tylko koalicja z Ziemia uratuje szpital!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaaa
8 miesięcy temu ocena: 71%  48
A na cholerę ten szpital? Tam tylko może być hospicjum bo do niczego się nie nadaje.
~ Ja
8 miesięcy temu ocena: 75%  47
Teraz tylko pytanie czy to jest walka o stolki czy troskliwość o dobro KAZDEGO człowieka bo. KAZDEMU CZLOWIEKOWI należy się szacunek i poczucie bezpieczeństwa a nie tylko wybranej grupie społeczeństwa.A potrzeba odrobinę wzajemnego zrozumienia i wsparcia a ŻYCIE byłoby PIĘKNIEJSZE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
8 miesięcy temu ocena: 100%  46
Nikt sie nie martwi o wszystkich mieszkańcow tylko o swoich od dawna widac to golym okiem
~ Ala
8 miesięcy temu ocena: 100%  45
Ludziom, którym zależy na dobru innych raczej na stołki się nie pchają :)
~ P. Lidko proszę nas nie zawieść
8 miesięcy temu ocena: 64%  44
Żadnej koalicji z ziemianami!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
8 miesięcy temu 43
Pani :Lidka tez nie jest pewna ludzie tak wierza w nia slepo ale jak jej sie dobrze przyjrzec to nie wiem cos jest nie tak
~ Abc
8 miesięcy temu ocena: 43%  42
Zadnej koalicji z pisiorami.
~ decyzja
8 miesięcy temu ocena: 40%  41
Pani Lidko, proszę podjąć decyzję. Koalicja z PSL i wtedy PSL bierze wszystko. Wyciąganie poszczególnych ludzi z ugrupowań może się nie udać. Poparcie ze strony ZJ może być w tej chwili najlepszym rozwiązaniem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ggg
8 miesięcy temu ocena: 63%  40
I taki obrac front
~ susel
8 miesięcy temu ocena: 59%  39
Pani lidko z ziemianami to jest koniec pis w naszym miescie.
~ Nie będzie koalicjant pluł nam w twarz.
8 miesięcy temu ocena: 50%  38
dziękujemy nie skorzystamy. Bez was możemy spokojnie pracować, nikt nie mąci i nie wprowadza niezdrowych sytuacji. Jako koalicjant się nie sprawdziliście. Może z czasem to zrozumiecie, narazie mówimy wam pa pa.
~ zulugula
8 miesięcy temu ocena: 77%  37
pff....nie chcą stołków? Tu chodzi o coś więcej, wymyślili sobie że będą popierać PiS. Załóżmy że taka sytuacja miałaby miejsce i nagle zj odwidzi się i przestaje popierać PiS i co wtedy? PSL obrażony nie wejdzie już z PiSem w koalicję. Moim zdaniem takim posunięciem zj chce załatwić PiS w taki sposób żeby od nikogo nie mieli poparcia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do wyżej
8 miesięcy temu ocena: 14%  36
Mylicie sie ludzie tylko koalicja z ZJ ! PSL -y radni są beznadziejni . Starosta powinien być inteligentnym człowiekiem i przwdziwym menadźerem tak jak Burmistrz. A tu same chłopy roztropy bez wiedzy i wyg.......du !!!!
~ Jamnik
8 miesięcy temu ocena: 80%  35
Ziemia prawicowa... Lepiej warto przeczytać ile mają osób z PO i SLD.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji