R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Burmistrz dostał cios w kampanii wyborczej od politycznych przyjaciół

› Aktualności› Samorząd 7 miesięcy temu    10.10.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 49 ocen 2 / 50%
A A A
Od lewej Dariusz Strugała i Roman Dworzyński Od lewej Dariusz Strugała i Roman Dworzyński  fot. Elżbieta Rzepczyk

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. Wybory 2018. Wybory władz lokalnych 2018. Kandydaci w wyborach samorządowych 2018. Wybory w Jarocinie. Wybory w Żerkowie. Wybory w Jaraczewie. Wybory w Kotlinie. Wybory w Nowym Mieście. Komitety wyborcze

Jak zagłosują mieszkańcy gminy Jaraczewo? Kto będzie rządził gminą? Czy pozycja obecnego włodarza wciąż jest niezagrożona? Odpowiedzi na te pytania poznamy za niespełna dwa tygodnie.

Po raz pierwszy na jaraczewskiej scenie politycznej pojawiła się nowa twarz w walce o najważniejsze stanowisko w gminie. Jest nią Roman Dworzyński, który od ponad trzech lat pełni funkcję sołtysa Noskowa. Jest członkiem PSL-u, który zawsze popierał w wyborach Dariusza Strugałę.

R E K L A M A

Obecny włodarz Jaraczewa przyznał się, że nie przewidywał, że ludowcy wystawią mu kontrkandydata.

 

- Nie spodziewałem się, chociażby z tego względu, że mój dobry przyjaciel Stanisław Andrzejczak - wiceburmistrz jest z PSL, mój drugi dobry przyjaciel Roman Skrzypczak - przewodniczący rady jest z PSL-u i nigdy nie spodziewałem się, że dostanę cios w plecy - ubolewa Dariusz Strugała.

 

Przypomina, że dwa razy startował do senatu z list PSL-u. Nie wie, kto i dlaczego poróżnił go z ludowcami.

- Spodziewałbym się wszystkiego, ale nie kontrkandydatury z PSL-u - zaznacza włodarz Jaraczewa.

Dlaczego ludowcy wystawili kontrkandydata Strugale?

- Żyjemy w demokracji i każdy kto chce to startuje (…) Pan Strugała zwrócił się do Prawa i Sprawiedliwości o poparcie, a do ludowców, których tak wspierał i którzy jego wspierali, kiedy startował na sanatora się nie zwrócił. Nie było żadnych rozmów pomiędzy nami a panem Dariuszem Strugałą. Tak się wydarzyło - mówi Krystian Jankowski, lider jaraczewskiego PSL-u.

Zaręcza, że pomiędzy ludowcami a włodarzem Jaraczewa nie ma żadnego konfliktu.

- Bardzo pana burmistrza Strugałę szanuje, bo w mojej miejscowości zrobił bardzo dużo inwestycji. Absolutnie nie ma żadnego konfliktu - mówi Jankowski.

[AKTUALIZACJA]

Burmistrz Jaraczewa zaprzecza, aby zabiegał o poparcie Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach.

PSL rozprzestrzeniając taką informację kłamie - mówi Dariusz Strugała, włodarz Jaraczewa.

- Żeby uzyskać rekomendację partii rządzącej trzeba było się zwrócić ze specjalnym wnioskiem. Ja takiego pisma nie składałem. Prawda jest taka, że radny Tadeusz Pera, członek PiS-u, wskazał strukturom powiatowym Prawa i Sprawiedliwości w Jarocinie, że oni nie widzą lepszego kandydata na stanowisko burmistrza niż moja osoba. Podkreślam, że to była ich inicjatywa, ale nie ja starałem się, aby PiS mnie poparł - informuje portal Dariusz Strugała.

 

 

Czy w gminie Jaraczewo będzie druga tura wyborów na burmistrza? Przekonamy się 21 października. Cztery lata temu Dariusza Strugałę w pierwszej turze poparło 57 procent głosujących.

Trzecim kandydatem na burmistrza Jaraczewa jest Tomasz Ochliński z listy SLD Lewica Razem [ZOBACZ TUTAJ]
 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (49)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ miejscowy
7 miesięcy temu ocena: 100%  49
Fajnie że jutro sobota, będę mógł się wybrać na targ do Jaraczewa. Tylko nie wiem czy starczy mi czasu żeby wszystkie stoiska odwiedzić.
~ pegaz
7 miesięcy temu ocena: 100%  48
I,co byłeś,? podobno taki był tłok ,że ok.10-tej bramy zamknięto.
~ haha
7 miesięcy temu ocena: 100%  47
hahaha
~ A BC
7 miesięcy temu ocena: 100%  46
Za chwilę otworzę lodówkę a tam burmistrz wyskoczy. Nie ma dnia zeby o nim nie słyszeć. To już się staje męczące.
~ czas na zmainy
7 miesięcy temu ocena: 100%  45
Mam nadzieję, że Strugała przegra i ktoś to wszytko rozliczy.
R E K L A M A
~ mulda
7 miesięcy temu ocena: 100%  44
Tak, ale podpisy na negatywnych sprawach = przetargi, czy roboty z wolnej ręki podpisywał być może ""przyjaciel".Antek, Mateusz nie jest taki naiwny.PS, tak tylko sobie myślę . Na razie o tym na targowisku w Jaraczewie nie gadają, bo w Borku , jaki gościnny jest Wójt Jaraczewa to szemrali już 10 lat temu = po turnieju siatkówki.Niech wygra ten co na niego zagłosujemy, ale proszę o udział w wyborach ,a nie potem narzekać. Czas pokonać "kolesi".
~ TWÓJ GŁOS !!! daje Mandat i TO TY !!!zatrudniasz władzę
7 miesięcy temu ocena: 100%  43
Ty i TWÓJ GŁOS ma DUŻE ZNACZENIE !!!___TWÓJ GŁOS DAJE ZATRUDNIENIE BURMISTRZOWI I RADNYM------w GMINIE !!! ---- i w POWIECIE !!!________ WYBIERZ SAM - IDŹ NA WYBORY !!!____ nie pozwól aby za ciebie wybrali INNI !!!
~ walsik
7 miesięcy temu ocena: 23%  42
kozaki w necie piz.. w swiecie! tu pisze banda internetowych napinaczy
~ x
7 miesięcy temu ocena: 33%  41
sam piszesz, wiecnie pierdol
~ Arek
7 miesięcy temu ocena: 87%  40
Nie obrażaj osób, które tu piszą. Pisze tu ktoś od Strugały i zawiedzeni obecnym burmistrzem mieszkańcy gminy. A to że nikt nie poda swoich danych osobowych to z takiej przyczyny jak w Jarocinie. Tam każdy się boi publicznie powiedzieć coś złego na Pawlickiego. A dlaczego tak jest, myślę że muszę nikomu tłumaczyć. Mieszkańcy wypowiedzą się już 21 października.
~ ghu
7 miesięcy temu ocena: 100%  39
Aha burmistrzu gdzie moja fotowoltaika ty ją masz a my w liczbie ponad 200 z tego co wiem jesteśmy na lodzie kasa poszła się rypać
~ Muldownik
7 miesięcy temu ocena: 100%  38
Zobacz jak to fajnie zagrali. Sobie po cichu zrobili. M.in koledzy od wygrywania przetargow w gminie jaraczewo ? a potem jak lud sie odezwal to na odczepne uruchomili program ktory z gory byl skazany na kleske. I ostatecznie elita jaraczewska osolarowana a my jak glupki czekamy z projektami w ręku
~ kio
7 miesięcy temu ocena: 91%  37
Ja sie pytam co ten gość zwany obecnie burmistrzem umie robić oprócz dzielenia nie swoich pieniędzy. Pozostali kandydaci coś potrafią ten obecny burmistrz dla mnie nic nie umie i nic nie potrafi a tam zapłacić komuś nie swoimi pieniędzmi za jakieś inwestycje to przedszkolak potrafi- ludzie zacznijcie myśleć
~ Michał
7 miesięcy temu ocena: 100%  36
zapłacić - czytaj przepłacić
~ Jaraczewiak
7 miesięcy temu ocena: 100%  35
Moi drodzy koniunktura jest nieubłagalna Był PSL u władzy to i Strugała startował do senatu z PSLu. Teraz rządzi PIS to za rok pewnie towarzysz wystartuje z PISu. Przecież oficjalnie będzie obrażony na ludowców za to że mu wystawili kontrkandydata. Czyż nie ?
~ juk
7 miesięcy temu ocena: 100%  34
Ot kanalia moim zdaniem
~ Stasiu
7 miesięcy temu ocena: 21%  33
Prawda jest taka, ze kandydaci na burmistrza obok Pana Strugaly nie mają pojęcia o pozyskiwaniu pieniędzy. Obiecywać to sobie możecie nawet złote góry, czego Wy nie zbudujecie. Nikt inny nie ma takich kompetencji żeby zostać burmistrzem. Pozdrawiam czytelników
~ Aga
7 miesięcy temu ocena: 100%  32
Przeprosić powinieneś Stasiu kontrkandydatow Strugaly. Skąd wiesz że nic nie potrafią????
~ mulda
7 miesięcy temu ocena: 92%  31
Od załatwiania pieniędzy z zewnątrz są kompetentni pracownicy.Wszystko zależy o właściwie wypełnionych i w terminie dostarczonych wniosków do poszczególnych instytucji czy stowarzyszeń,. Ile osób jest w tym zakresie zatrudnionych ?????. sprawdż,- albo dobrze o tym wiesz i wierz mi bo trochę się na tym znam. PS. ważne jest też, osobiste dostarczanie wniosków i całej dokumentacji z tym związanej. PS 2, skąd ta pewność , że nie mają pojęcia, . ????PS.3 , znajomości odpowiednie nastawienie też się liczy.
~ Stasiu
7 miesięcy temu ocena: 24%  30
Prawda jest taka, ze kandydaci na burmistrza obok Pana Strugaly nie mają pojęcia o pozyskiwaniu pieniędzy. Obiecywać to sobie możecie nawet złote góry, czego Wy nie zbudujecie. Nikt inny nie ma takich kompetencji żeby zostać burmistrzem. Pozdrawiam czytelników
~ Jasiu
7 miesięcy temu ocena: 100%  29
Oj Stasiu. Ostatnie lata, to żniwa dla Wójtów/Burmistrzów. Pieniądze płynęły z UE, ale to się kończy, tak za 10 lat bedzie trzeba pokazać kunszt. Inna sprawa, że zamiast 100m chodnika, można było położyć 300m w tej samej cenie, ale wiadomo...
~ komisarz
7 miesięcy temu ocena: 22%  28
co wy wiecie o układach, hehehehehehehe Panowie komentatorzy łopatki, wiaderka i do piaskownicy
~ dzielnicowy
7 miesięcy temu ocena: 100%  27
Widzę, że jesteś w tym ekspertem
~ Jaraczewiak
7 miesięcy temu ocena: 90%  26
Kto podpisuje obecnemu Burmistrzowi delegacje ? Czy wyjazdy do Brukseli są traktowane jako delegacje służbowe czy jako urlop ? Ile dni w roku pracuje Burmistrz w urzędzie ? Czy to prawda, że w okresie świąteczno - noworocznym miał urlop przymusowy ?
~ nik
7 miesięcy temu 25
Piszesz wniosek do Urzędu w Jaraczewie o udostępnienie informacji publicznej dot. wydatków związanych z delegacjami i wszystko wiesz :) to takie proste tylko ciemni o tym nie wiedzą.
~ Ciecie
7 miesięcy temu ocena: 33%  24
Cwaniaki anonimowe a moze byscie na oficjalnych kontach kondydatow krytykowali??
~ Gbur
7 miesięcy temu ocena: 100%  23
Sam się cwaniak nie podpisał a na kogoś będzie pisał. Sam jestes anonimowy więc nie piszcz.
~ Jaraczewiak
7 miesięcy temu ocena: 23%  22
Prawda jest taka, ze kandydaci na burmistrza obok Pana Strugaly nie maja pojęcia o pozyskiwaniu pieniędzy. Obiecywać to sobie możecie nawet złote góry, czego Wy nie zbudujecie. Nikt inny nie ma takich kompetencji zeby zostać burmistrzem. Panie Jankowski, jeśli chce Pan zabłysnąć to proponuje w inny sposób :) pozdrawiam
~ Zbigniew
7 miesięcy temu ocena: 73%  21
Pewnie robota załatwiona w GOPSie albo Gminie ? Podaj Imię i Nazwisko
~ Maciej
7 miesięcy temu ocena: 77%  20
Czas na zmiany. Oby Roman wygrał. Podobno "ktoś" kupił teren zalewowy i został on przekształcony w rekreacyjny (komedia), a potem ten teren został odkupiony, bo oczywiście zalew w Jaraczewie tam powstał. Piszę podobno, bo nie wiem czy to prawda, ale można sprawdzić, kto kupił, kto przekształcił i kto na tym dużo zarobił. Oczywiście, w samym zarobieniu nie ma nic złego, pod warunkiem, że jest to zgodne z prawem.
~ Czereśniak z Muldowej
7 miesięcy temu ocena: 100%  19
Masz i mnie solara w gratisie obserwatorze gminny . Bardzo ładnie mi schlebiasz . Lubie to :)))
~ obserwator gminny
7 miesięcy temu ocena: 26%  18
Pan Dariusz Strugała jest najlepszym kandydatem na dalsze sprawowanie funkcji burmistrza miasta i gminy Jaraczewo i taka jest prawda, cała reszta musi jeszcze dużo się uczyć i dobrze że mają od kogo. Jankowski.. a kto to??? no tak młody gniewny.. struktury niby czego? Kto mąci w tym ugrupowaniu na terenie gminy? Szacun za odwagę dla Dworzyńskiego, to fajny gość..., ale lepiej będzie jak swoje zdolności złączy z obecnym włodarzem dla wspólnej sprawy. Tylko zgoda buduje. Dobrze, że PiS nie forsuje jak PSL jakiegoś innego kandydata i popiera Strugałę, poznali się, że jest dobry i zasługuje na to stanowisko
~ Zbigniew
7 miesięcy temu ocena: 92%  17
Tadziu Pera ?
~ Chciał 2 sroki ciągnąć za ogon.
7 miesięcy temu ocena: 94%  16
PiS nie popiera Strugały, były rozmowy nieformalne. Niby rozmawiał z Pisem ale wszystko konsultował ze Stasiem i układał pod PSL.
~ Hghg
7 miesięcy temu ocena: 50%  15
A drogę na ulicy siedlemińskiej to kto zrobi??? Czy to juz nie jest jarocin???? A no tak zapomnieliśmy to juz nie jest centrum i tutaj wasze samochody nie jezdza więc po co robić. Wasze zawieszenie przy aucie nie cierpi.
~ logika
7 miesięcy temu ocena: 30%  14
Do poprzedniego linka. Pan Burmistrz nic nie wiedział.
~ logika
7 miesięcy temu ocena: 100%  13
Panie Burmistrzu, jeśli jest tak jak Pan mówi, to proszę PiS pozwać w trybie wyborczym i skończyć tłumaczyć się. Zrobi Pan to będzie prawda! Nie zrobi Pan tego to będzie znaczyć, że Pan kłamie!!!
~ oli
7 miesięcy temu ocena: 100%  12
Boże dlaczego ten pan Strugała jest burmistrzem i do tego chce być nim nadal? Dla mnie on jest ..... wole nie pisać Co on jako nie burmistrz w życiu osiągnął co on potrafi zrobić jako nie burmistrz - praktycznie no i intelektualnie? Kiedyś z nim rozmawiałem - problemy z komunikacja są ogromne. Moze przez to, że obraca się wi nych sferach?
~ folwark
7 miesięcy temu ocena: 100%  11
"...problemy z komunikacja są ogromne." - tak. coś w tym jest...
~ mulda
7 miesięcy temu ocena: 100%  10
Od kiedy to ""słudzy i poddani""" to przyjaciele..Poprzednio z SLD też nie zabiegał o poparcie- tylko sam ŚP> Kazimierz K. go poparł. .
~ Jan
7 miesięcy temu ocena: 93%  9
Najwyższa pora na zmiany
~ Adam
7 miesięcy temu ocena: 100%  8
I nie ma konfliktu?
~ Tyma
7 miesięcy temu ocena: 87%  7
Widzę ze obencny włodarz Jaraczewa, sie bardzo mocno obawia o swoje stanowisko, bo cały czas temat- dlaczego, czemu, kto postawil na p. Dworzynskiego i jaki to wielki ból tym sprawił, widocznie nawet najlepsi przyjaciele z PSL pragną zmian !
~ folwark
7 miesięcy temu ocena: 100%  6
a dlaczego amyt zdrowe słyszenie wewnętrzne lekceważysz
~ oli
7 miesięcy temu ocena: 82%  5
Na gorsze amyt na gorsze
~ amyt
7 miesięcy temu ocena: 22%  4
zobaczymy w wyborach, bo kazdy kto ma zdrowy wzrok widzi jak ta gmina sie zmienia z roku na rok
~ Michu
7 miesięcy temu ocena: 44%  3
Roman nie ma szans, więc po co te zamieszanie
~ der
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
Ne ma bo ludzie nie myślą? Zaufaj im oni wiedzą co dobre a co zle
~ Czereśniak z Muldowej
7 miesięcy temu ocena: 86%  1
Dochodzę do wniosku że w Noskowie potrzebne są muldy kurna , dużo muld ..
R E K L A M A
R E K L A M A