ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AZegarmistrz_a1_podstrona

Burmistrz ćwiczy przed festiwalem. Czy wystąpi na scenie Jarocin Festiwal? [WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia 11 dni temu    12.07.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 5 ocen 11 / 91%
A A A
 fot. Profil społecznościowy Adama Pawlickiego

Jarocin. Gmina Jarocin. Burmistrz Jarocina. Burmistrz Adam Pawlicki. Burmistrz Adam Pawlicki gra. 

Po jutrze rozpoczyna się Jarocin Festiwal 2019 [WIĘCEJ O WYDARZENIU - ZOBACZ TUTAJ] 

 

W tym roku festiwal jest dwudniowy. Impreza wróciła na ul. Maratońską. Niedzielne występy podporządkowane są koncertowi telewizyjnemu, który będzie nagrywała telewizja publiczna. Wcześniej zapowiadano transmisję, ostatecznie będzie to retransmisja. 

 

Organizator deklaruje, że na imprezę sprzedano do ubiegłego tygodnia prawie 7 tys. wejściówek. Czy na scenie pojawi się też burmistrz Adam Pawlicki i to w roli muzyka? 

 

"Jarocin Festiwal 2019 już za kilkadziesiąt godzin, więc dziś klimat muzyczny.:) Przed południem, po kilku latach przerwy, odbyła się próba kapeli dudziarskiej z Jarocina. Jak Wam się podoba?" - pisze na swoim profilu w mediach społecznościowych burmistrz Adam Pawlicki. 

 

Burmistrz Adam Pawlicki wraz ze swoim bratem Jackiem uczył się gry na dudach u Franciszka Szymkowiaka w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jarocinie. W kapeli jako skrzypek gra Zbigniew Obara, emerytowany dyrektor tej placówki, a obecnie nauczyciel w Społecznym Ognisku Muzycznym i dyrygent zespołu "Zawsze Młodzi". Drugim dudziarzem jest Zdzisław Marecki z Wilkowyi, który także uczył się u Franciszka Szymkowiaka. I to właśnie on wyszedł z inicjatywą reaktywacji kapeli. Wrócił do grania po 30 latach przerwy.

 

Następna próba ma się odbyć pod koniec lipca. - Na festiwalu nie gramy. Pierwsze występy będą na dożynkach w Wilkowyi i Radlinie, 11 i 18 sierpnia - wyjaśnia Zbigniew Obara. Jako fachowiec od muzyki i instrument dodaje, że burmistrz ma piękne dudy po remoncie, które bardzo dobrze stroją.

 

Chcesz zgarnąć karnet na JAROCIN FESTIWAL? KLIKNIJ TUTAJ

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 10 głosów: 11 (91%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ♪
11 dni temu ocena: 50%  6
To rzępolenie nazywa graniem?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1500
11 dni temu ocena: 86%  5
Oj dudy, moje dudy. Piękny i młody byłem, grać się uczyłem. Wyrosłem na Pana, dudy moje dudy odłożyłem. We śnie ronda i łączniki zobaczyłem i takież stworzyłem. Oj dudy moje dudy teraz do was stęskniłem. Zabłysnę graniem i do muzyki pałaniem. A jeszcze łącznik i rondo pod lasem za pasem. Potem wezmę dudy moje dudy i zagram hymn obłudy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dudy
10 dni temu ocena: 83%  4
Świetne! W dymaniu w dudy i mieszkańców za ich kasę ten gość jest mistrzem
~ ZYGMUNT
11 dni temu ocena: 75%  3
a druga piosenka to - BALLADA O CBA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ van chooy
11 dni temu ocena: 79%  2
podobno już pierwszy utwór jest gotowy jego tytuł - ŁĄCZNIKI ZA MILIONY...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
12 dni temu ocena: 75%  1
Może CBA będzie pod sceną. To dlatego nie będzie bezpośredniej transmisji? Sprytne :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A