ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

Burmistrz chciał zrezygnować

› Aktualności› Samorząd 3 miesiące temu    11.03.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 18 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Od lewej: burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała i radny Sławomir Gruchała

Sławomir Gruchała został zastępcą Dariusza Strugały w Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Wielkopolski.

 

Wspomniane stowarzyszenie jest jedną z korporacji samorządowych. Przedstawicielem gminy Jaraczewo jest od wielu lat burmistrz Dariusz Strugała. Jego zastępcą był Roman Skrzypczak, długoletni przewodniczący jaraczewskiej rady, który przegrał wybory w październiku ubiegłego roku[ ZOBACZ TUTAJ]

 

Na jego miejsce zaproponowano kandydaturę radnego Sławomira Gruchały Niespodziewane ze swojej funkcji chciał zrezygnować Dariusz Strugała.

- Oddam swoje miejsce i mam propozycję, aby było tam dwóch przedstawicieli rady - stwierdził burmistrz

 

 - Niech na razie będzie po staremu. Niech szef będzie nadal przedstawicielem – apelował Tadeusz Pera, wiceprzewodniczący rady.

Burmistrz miał ochotę wycofać się z pracy w stowarzyszeniu. Wymienił nazwiska Grzegorza Hybiaka, Zbigniewa Nowaka oraz Ilony Smolarek, ale nikt z nich nie chciał być zastępcą Sławomira Gruchały, który miał zostać pierwszym reprezentantem Jaraczewa.

Dlaczego burmistrz chciał zrezygnować?

 

- Jestem wiceprzewodniczącym Związku Gmin Wiejskich, członkiem rady Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych, więc spokojnie w tamtym stowarzyszeniu mogliby popracować radni. Poznaliby ludzi spoza naszego samorządu oraz zasady funkcjonowania innych organizacji - uzasadnia Dariusz Strugała.

 

Prócz wymienionych funkcji burmistrz Jaraczewa jest członkiem Komitetu Regionów oraz wiceprzewodniczącym Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego [ZOBACZ TUTAJ]

Ostatecznie Dariusz Strugała pozostał pierwszym przedstawicielem a Sławomir Gruchała będzie jego zastępcą.

 

 W ubiegłym tygodniu nagrodę im. Józefa Ślisza otrzymało KGW Panienka (gm. Jaraczewo). Gospodynie do wyróżnienia zostały zgłoszone przez władze samorządowe gminy. [ZOBACZ TUTAJ]                                

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

 

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (18)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wyborca
3 miesiące temu ocena: 100%  18
Do Alika. Wracając do artykułu. Radny i jednocześnie wiceprzewodniczący rady Pan Pera zwrócił się do burmistrza słowem "szef". Czy z pozycji Pana Pery, a burmistrza ten zwrot był poprawny???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
3 miesiące temu ocena: 92%  17
Do Bartka. Nie zarzucałem, że " burmistrz jest szefem radnych"!!! Zadałem tylko dwa pytania (?). Odpowiedzi, których brak na pewno zainteresowałyby Alika. Co to znaczy "rada w idealnych warunkach"?- powinno być ZAWSZE!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alik
3 miesiące temu ocena: 11%  16
Szef to osoba która zatrudnia i zwalnia pracowników. Ani Rada nie jest szefem burmistrza, bo wybrać i odwołać mogą tylko mieszkancy ani burmistrz nie jest szefem rady tez wybieraja i odwołują mieszkańcy. Także twoj wpis "PRACODAWCĄ (!!!), nadzorcą itd. burmistrza jest powyższa Rada to znaczy, że radni są szefami." jest bzdura, absolutnie żadnym pracodawca nie jest rada w stosunku do burmistrza!
~ Wyborca
3 miesiące temu ocena: 92%  15
Do Alika. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
3 miesiące temu ocena: 82%  14
Do Bartka. Wszystko się zgadza. Rada poprzez przewodniczącego (radnego) wybranego przez radnych z pośród siebie sprawuje nadzór nad burmistrzem, który NIE JEST ICH SZEFEM - jest tak czy nie??? Rada poprzez głosowanie zatwierdza uchwały. Co będzie z burmistrzem jeśli rada nie zatwierdzi uchwały absolutoryjnej tzn. wykonanie budżetu??? Burmistrz jest szefem TYLKO pracowników Urzędu Miasta i Gminy!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bartek
3 miesiące temu ocena: 30%  13
Rada i burmistrz są niezależnymi od siebie ośrodkami władzy - uchwałodawczej i wykonawczej. Przy czym rada - w idealnych warunkach - sprawuje między innymi funkcję kontrolną wobec burmistrza, prezydenta. W żadnym miejscu nie napisałem, że "burmistrz jest szefem radnych".
~ Wyborca
3 miesiące temu ocena: 71%  12
Do Alika. Wiceprzewodniczący jest radnym Rady Miasta i Gminy Jaraczewo. Pracodawcą, nadzorcą itd. burmistrza jest powyższa Rada to znaczy, że radni są szefami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alik
3 miesiące temu ocena: 27%  11
Dokładnie tak! Trzeba dodać że czynności zwiazane z nawiazaniem i rozwiazaniem stosunku pracy burmistrza przewodniczacy wykonuje obligatoryjnie. Na chlopski rozum, nie ma nic do gadania, tylko musi podpisac czy mu sie burmistrz podoba czy nie.
~ Bartek
3 miesiące temu ocena: 38%  10
Do Wyborcy. Ustawa ustawa o samorządzie gminnym Art. 8. 1. Pracodawcą wójta jest urząd gminy. 2. Czynności z zakresu prawa pracy wobec wójta (burmistrza, prezydenta miasta), związane z nawiązaniem i rozwiązaniem stosunku pracy, wykonuje przewodniczący rady gminy, a pozostałe czynności – wyznaczona przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) osoba zastępująca lub sekretarz gminy, z tym że wynagrodzenie wójta ustala rada gminy, w drodze uchwały
~ alik
3 miesiące temu ocena: 18%  9
Pracodawca burmistrza jest rada tak? Podasz przepis ktory mowi o tym ze rada jest pracodawca burmistrza? Wedlug ciebie rada moze zatrudnic i zwolic burmistrza tak??? piszesz takie bzdury ze brak slow!
~ Grzes
3 miesiące temu ocena: 10%  8
Znaczy się że co?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
3 miesiące temu ocena: 81%  7
Panie Pera, powinien Pan wiedzieć, że burmistrz nie jest Pana szefem. To Pan jest szefem burmistrza jako wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy Jaraczewo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alik
3 miesiące temu ocena: 23%  6
Wiceprzewodniczący rady szefem burmistrza? na podstawie czego?
~ der
3 miesiące temu ocena: 92%  5
A pan Pera to z PIS u jest?
~ Anoli
3 miesiące temu ocena: 96%  4
Jak zwykle Pera, pierwszy przydupas.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mistrz
3 miesiące temu ocena: 32%  3
Dobry burmistrz to i go wszędzie chcą. Ja bym proponował nawet Brukselę temu włodarzowi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ as
3 miesiące temu ocena: 100%  2
Dobre... wszędzie chca
~ kres
3 miesiące temu ocena: 94%  1
A pan Grochala to co robi obecnie? No i gdzie? Słyszałem, że kiedyś pracował w oświacie w Jaraczewie. Jakoś szybko ociekł. Dlaczego?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji