R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M A

Budowa ubojni w Golinie trwa. Wkrótce rekrutacja pracowników

› Aktualności 10 miesięcy temu    24.05.2018
Anna Konieczna
komentarzy 28 ocen 17 / 29%
A A A
 fot. A. Konieczna

W ubiegłym roku - po latach starań i poszukiwań - znalazł się inwestor, który za blisko 3 mln zł kupił teren w podstrefie ekonomicznej w Golinie. Spółka „Polżywność” z Warszawy zaplanowała tam budowę nowoczesnej ubojni drobiu, która docelowo ma przetwarzać 13,5 tysiąca sztuk kurczaków na godzinę.

 

R E K L A M A

[o kontrowersjach, jakie wzbudzała zwpowiedź budowy ubojni w Golinie - przyczytasz TUTAJ]

Na prawie 8 hektarach powstaje hala produkcyjna (około 2 hektarów - przyp. red.), oczyszczalnia ścieków, budynek administracyjno-socjalny, portiernia i maszynownia. Teren zostanie ogrodzony i wyposażony w monitoring przemysłowy. A zakupiona technologia - jak twierdzą inwestorzy - jest „na miarę dwudziestego pierwszego wieku”.

Hala ma być podzielona na dwie strefy - czystą i brudną. Mają się w niej odbywać trzy cykle produkcji. Pierwsza obejmuje część hali, do której będą wjeżdżały TIR-y i będzie następowało przyjęcie kurczaków. Tam opróżnione samochody i pojemniki będą myte.

- Auta, które będą opuszczały zakład, będą praktycznie gotowe do następnego załadunku - tłumaczy Adam Cichy, inżynier budowy. W kolejnej części hali - typowo produkcyjnej, wytwarzane będą już konkretne produkty.

Ostatnia część to miejsce, gdzie popakowane części kurczaka będą oczekiwały na transport do odbiorców. - Część brudna jest tak oddzielona od czystej, że nie ma szans, aby przemieścić się w sposób brudny z jednej strefy do drugiej - zapewnia inżynier budowy Adam Cichy.

Ile osób i za jakie pieniądze może znaleźć pracę w nowej ubojni oraz wiele innych szczegółów można przeczytać w najnowszym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.

Budowa drugiej ubojni w Golinie to dla mieszkańców Ziemi Jarocińskiej i samorządu?

ankieta dodana 24.05.2018, ilość wszystkich głosów: 553
Sukces
33%
Porażka
56%
Trudno powiedzieć
12%
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 5 głosów: 17 (29%) 12 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (28)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ przychód - koszty = zysk
10 miesięcy temu ocena: 92%  28
przychód - koszty = zysk pytam ile gmina zarobiła na tym biznesie Panie Burmistrzu. Koszt zakupu, dozbrojenia działki - jakiez to kokosy zarobiliśmy? Liczę na rzetelność GJ w pomocy na odpowiedz na to pytanie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ G.P.
10 miesięcy temu ocena: 100%  27
pyt: "Ostatecznie co takiego prestiżowego jest we Wrześni, że wybudował się tam VW?" - odp : Nie ma tam ZJ i społeczeństwa które je popiera :-) Możnaby długo o tym rozmawiać, ale to główny powód.
~ gminnik
10 miesięcy temu ocena: 50%  26
Zgoda, jeśli mowa o bankowości, usługach prawnych lub ubezpieczeniach. Ale popatrz na Chiny. Tam po jednej stronie lepią tandetne figurki z toksycznego glutu a kilometr dalej składają iphony. Ostatecznie co takiego prestiżowego jest we Wrześni, że wybudował się tam VW?
~ G.P.
10 miesięcy temu ocena: 100%  25
jednak myślę że lokalizacja właśnie tak działa jak wcześniej napisałem. Może być prestiżowa, albo .... W Poznaniu firmy są zachęcane do lokalizacji swoich działalności w przygotowanych do tego miejscach, w otoczeniu innych tego typu firm i wymienia się firmy które już działają w tym miejscu (mam na myśli parki technologiczne). Tak samo z zakupem domu: bogaty kupi w najlepszej lokalizacji, biedny w najgorszej albo wynajem. Na pewno mając wybór różnych miast nie postawił bym na interes technologiczny w otoczeniu rzeźni z zapachami lub przetwórni śmieci. To samo z lokalizacją domu. Minusem wyboru lokalizacji pod Jarocinem jest ... statystyka.
~ gminnik
10 miesięcy temu ocena: 75%  24
G.P odnośnie lokalizacji, to tak nie działa. Jeśli tylko w zasięgu są odpowiednie kadry, to sąsiedzi zza płota nie mają większego znaczenia. A nawet jeśli nie ma odpowiednich kadr w samym mieście, to przyciąga się takich ludzi odpowiednią płacą i bonusami. PJA ma naprawdę kilka plusów. Sensowna bliskość Poznania, drogi krajowe, węzeł kolejowy i setki (tysiace?) hektarów do wykorzystania. Ludzie, którzy chętne zmieniliby pracę o dwie stówy gorzej opłacaną, ale za to na miejscu (bez konieczności tracenia czasu i kasy na dojazdy). Ale jaki inwestor, szukając lokalizacji a nowej inwestycji wybierze miasto, którego hasłem przewodnim jest "rewitalizacją"? Jeśli coś trzeba rewitalizować, to znaczy że coś nie działa, że nie funkcjonuje tak jak powinno. A słuchając władz, mam wrażenie, że całe miasto wymaga REWITALIZACJI. Masz tonę dolarów do zainwestowania. Gdzie zainwestujesz? W mieście lansujący się jako "nowoczesne, z ambicjami, sprzyjające inwestorom", czy "potrzebujące rewitalizacji, inwestujące w budownictwo socjalne, tradycyjne festiwalowe"?
R E K L A M A
~ G.P.
10 miesięcy temu ocena: 75%  23
załóżmy że jakiś inwestor (ale taki poważny) szuka miejsca na fabrykę (jakaś technologia, montaż TV, aut, itp. - poważny interes dla jarociniaków a nie jakieś rzeźnie) i pyta się, obok jakiego rodzaju firm może stać jego firma - odpowiedź: niedaleko jest rzeźnia, a trochę dalej przerób śmieci. I co , przyjdzie jakiś szalony pod Jarocina ? wg mnie NIE. Nie ma takiego inwestora jak opisałem, nie ma intelektualistów, inżynierów w okolicy, ludzi wykształconych , czyli nie ma przeciwników obecnej władzy.
~ gminnik
10 miesięcy temu ocena: 45%  22
KAŻDA inwestycja, która generuje miejsca pracy to zjawisko pozytywne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kaśka
10 miesięcy temu ocena: 80%  21
jeśli jest "na miarę dwudziestego pierwszego wieku"...pytanie: jaka to MIARA ?
~ A-Z
10 miesięcy temu ocena: 77%  20
będzie miejsce dla SKAZANEGO z Goliny?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ G.P.
10 miesięcy temu ocena: 100%  19
ten link z gpcodziennie.pl dotyczy tej samej firmy co pod Jarocinem ?
~ A-Z
10 miesięcy temu ocena: 82%  18
...kto przyłożył do tego rękę??? kto nie zrobił zebrań??? i terminy przepadły na odwołania. Kto utrudniał mieszkańcom zablokowanie tej inwestycji. https://gpcodziennie.pl/69156-...
~ wed
10 miesięcy temu ocena: 81%  17
Opalonego ze swoją bandą zagnać tam do roboty. Opalony, mops, dziwaczek cudaczek, kleks, rachmundzik, lump, kodżak i przyjaciele to praca dla was abyście poczuli jak pogardza się człowiekiem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek placek
10 miesięcy temu ocena: 38%  16
No tak oni nadają się do roboty to prawda. I bardzo dużo robią z Gminie Jarocin. Ale .. ale Ci z zarządu powiatu, 4 na etatach etatowych członków zarządu powiatu z PSL, PIS i PO to w ubojni nie daliby rady, bo to renciści albo emeryci na EMERYTURACH. Powinni sobie dać spokój.
~ Gówniany urzędas
10 miesięcy temu ocena: 68%  15
Sukces dla urzędasòw. Bo co im pozostało cieszyć się odchodów i smrodu? Taka firma której nikt u siebie nie chce? Ciekawe ile kopert ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kogut
10 miesięcy temu ocena: 76%  14
Pięknie. Teraz cwaniaki pejotowskie będą mogły zatrudnić się w firmie marzeń. Zamiast szukać oklepu na ulicy będą mogli bezkarnie rozpruwać tysiące bezbronnych zwierzątek. Kura może nie poczęstuje papierosem i nie dorzuci złotówki do Żuberka, ale za to jaka satysfakcja. Aaa przepraszam! Zapomniałem, że patuski żyją z zasiłków, programów " + " i kradzieży. Tacy do pracy nie chodzą. Status: szlachta nie pracuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nawrócony referendysta
10 miesięcy temu ocena: 36%  13
Wreszcie będe miał godną siebie prace i godziwe zarobki . W dodatku wokół jest las więc i powietrzem leśnym sobie pooddycham . Jak to dobrze że burmistrz znalazł inwestora . Cieszę się już z tej pracy bo bardzo lubie dekapitować kurczaki i wypruwać im flaki . To robota o jakiej marzę .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ala
10 miesięcy temu ocena: 100%  12
Maj 2018... R...K.... ma swoją REWITALIZACJĘ :) Golina zrewitalizowana... teraz kolej na pozostałe miejscowości, które należy zrewitalizować... ;)
~ !
10 miesięcy temu ocena: 38%  11
Bartuś praca godna ciebie.
~ kaśka
10 miesięcy temu ocena: 57%  10
a "popakowane części kurczaka będą oczekiwały"...
~ maj 2018
10 miesięcy temu ocena: 88%  9
Wiesz Ala może też się skuszę i złożę podanie. Może się spotkamy i będziemy razem REWITALIZOWAĆ kurczaki. Tylko nie wiem czy się dostaniemy, bo pewnie trzeba będzie znać anatomię tych kurczaków, żeby nie pomylić kuperka z szyjką i być asertywnym w stosunku do nich.
~ Ala
10 miesięcy temu ocena: 79%  8
Pomysły godne obecnej władzy... ;) Jak dobrze że w Jarocinie mamy takich rządzących... ;) i z pewnością oddam swój cenny głos na taką władzę... ;) może i ja się skuszę i złożę podanie do takiej wymarzonej pracy... ;)
~ ferdek
10 miesięcy temu ocena: 50%  7
Gdyby PeeSeLe (Pórol, Grzesiu i Matuszok), POpaprańcy (Stasek i Szałka) i eSeLDowcy (Kostek) nie obrzydzali strefy ekonomicznej, tylko zajęli się jej dozbrojeniem i promocją to mieli duże szanse sprowadzić inwestora (inwestorów) z innych branż, które nie budziłyby aż takich obaw wśród Goliniaków. Niestety, nie skorzystali z tej szansy jaką dał im los i to głównie ich wina, że jest ten inwestor a nie inny, mniej społecznie kontrowersyjny !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Byłem
10 miesięcy temu ocena: 80%  6
Gdyby pewne nieuki nie zatwierdziły strefy ekonomicznej z dala od obwodnicy Jarocina w środku zupełnie niczego, pewnie nawet ktoś tak nieudolny jak Adam P. sprowadziłby poważnego inwestora znacznie wcześniej, a nie po 9 latach.
~ Mieszkaniec
10 miesięcy temu ocena: 84%  5
sołtys Ży.. niech się zatrudni. Przyłożył do tego rękę. Nie zrobił zebrań, terminy przepadły na odwołania. Utrudniał mieszkańcom zablokowanie tej inwestycji. https://gpcodziennie.pl/69156-...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alex
10 miesięcy temu ocena: 75%  4
To jest po prostu dramat dla naszego regionu :/ nikt ich nie chciał w Polsce ale oczywiście "super" burmistrz Jarocina przygarnał jak rolnik dopłaty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ci
10 miesięcy temu ocena: 74%  3
Ukraina przybędzie więc za10 na godzinę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
10 miesięcy temu ocena: 100%  2
Ukraincy teraz chcą 4000 tyś. na dzień dobry. 2000tyś na utrzymanie i 2000tyś wysłać na ukraine. Najlepsze jest to że Polscy pracodawcy idą im na ręke. A Polak jak się odezwie że chce tyle-to powiedzą że morzesz sobie pomarzyć. Inwestor chwali się że zatrudni i bedzie płacił satysfakcjonującą wypłate pracownikowi.Ja się pytam kturemu-bo napewno nie wszystkim. Owszem na początku napewno przez kilka miesięcy bedzie dobrze płacił,ale po pewnym czasie napewno bedą gorsi i lepsi.Tak jest wszędzie.No chyba że da konkretne umowy-ale podejrzewam że na umowach bedzie najniższa a reszta to obietnica ulotna jak wiatr.
~ uuuu
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
ukraina ma w d..pie robote za 10zl na godz
R E K L A M A
R E K L A M A