ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Biuro dla klientów urzędu… poza urzędem? W Jarocinie to możliwe [SONDA]

› Aktualności 2 miesiące temu    10.04.2019
Anna Konieczna
komentarzy 17 ocen 0 / 0%
A A A
Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie w siedzibie Jarocińskiej Agencji RozwojuBiuro Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie w siedzibie Jarocińskiej Agencji Rozwoju fot. UM Jarocin

Burmistrz Jarocina był w kłopocie. Problem polegał na tym, że każdy szanujący się urząd ma coś takiego, jak biuro obsługi klienta, tymczasem w jarocińskim magistracie takiego biura nie ma. A że Adam Pawlicki jest człowiekiem pomysłowym, to wymyślił rozwiązanie - dość zaskakujące, ale skuteczne, bo nie można zaprzeczyć - biuro jest.

 

 

Jarociński urząd miejski dzieli jeden budynek ze starostwem powiatowym - ci pierwsi na piętrze, drudzy na parterze. Takie rozwiązanie było idealne dopóki starostą był Bartosz Walczak, protegowany Adama Pawlickiego a obecnie jego zastępca.

 

 

Oba samorządy praktycznie były jednym a w siedzibie przy alejach Niepodległości - na parterze, czyli w starostwie funkcjonowało biuro obsługi klienta - wspólne dla obu urzędów.

 

 

Po dwóch latach rządów w powiecie Bartosza Walczaka odwołano jednak ze stanowiska, a starostą został Teodor Grobelny (PSL).Tym samym skończyła się zgoda, a zaczęły wzajemne pretensje i utrudnianie sobie życia.

 

[oegzaminach gimnazjalnych i trwającym strajku nauczycieli - przeczytasz TUTAJ]

 

Jednym z przejawów była likwidacja przez starostę Grobelnego wspólnego biura obsługi klientów. Aneks, w którym się znajdowało został zamurowany, wstawiono drzwi i utworzono dodatkowe biuro dla powiatowych urzędników.

 

 

Tym sposobem urząd miejski komórkę, która była tym pierwszym ogniwem kontaktu interesantów z magistratem. A, że w urzędzie na piętrze jest ciasno i nie ma warunków na wydzielenie dodatkowego pomieszczenia, to burmistrz znalazł się w kłopotliwej sytuacji.

 

 

Po jakimś czasie wpadł na pomysł, żeby biuro usytuować w znajdującej się na tyłach urzędu siedzibie Jarocińskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych - obecnie Jarocińska Agencja Rozwoju [więcej na ten temat - czytaj TUTAJ]

 

[Jarocin Festiwal 2019 - kolejna odłosna imprezy - szczegóły TUTAJ]

 

Pomysł wydawał się nieco karkołomny, bo to osobny budynek i choć położony niedaleko od urzędu, to zawsze wymagało przemieszczania się i zwłaszcza zimą i dla osób starszych było to kłopotliwe.

 

 

Biuro w JFPK zostało urządzone na „potrzebę chwili”. Ale rozwiązanie - jak przystało na większość prowizorek - przyjęło się i burmistrz zaczął myśleć o nim poważnie.

 

 

W miedzyczasie nastąpił jednak jeszcze jeden zwrot akcji. Otóż Jarocińska Agencja Rozwoju stała sie włascicielem Urzędu Miejskiego w Jarocinie. Uzasadnieniem była konieczność dokapitalizowania gminnej spółki, aby zwiększyć jej możliwości poręczeniowe [więcej na ten temat TUTAJ]

 

 

Tymczasem pomieszczenie urzedowego biura w JAR-ze zostało wyremontowane, porządnie wyposażone a droga do niego wyraźnie oznakowana.

 

 

Po tym wszystkim nastąpiło oficjalne otwarcie Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie, które mieści się w siedzibie JAR-u.

 

 

- To biuro ma służyć sprawniejszej pracy urzędu, a przede wszystkim ma ułatwić załatwianie spraw przez mieszkańców i inwestorów. Zależy nam na tym, żeby nasi klienci byli obsługiwani w jak najbardziej komfortowych warunkach - podkreśla burmistrz Adam Pawlicki.

 

 

I broni swojego pomysłu. - Bardzo ważne, że biuro zlokalizowane jest na parterze budynku, co ułatwi dostęp do niego osobom niepełnosprawnym, starszym i matkom z dziećmi w wózkach - podkreśla włodarz gminy.

 

 

 

- Jeśli sytuacja będzie tego wymagała, bo osoba niepełnosprawna z uwagi na bariery architektoniczne nie będzie mogła dotrzeć do konkretnego biura, to urzędnik załatwi jego sprawę - zapewnia włodarz gminy.

 

 

Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, tel. (62) 747-63-53, bok@jarocin.pl

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Biuro Obsługi Klienta

Czy Twoim zdaniem usytuowanie Biura Obsługi Klienta poza siedzibą urzędu miejskiego jest dobrym pomysłem?

ankieta dodana 10.04.2019, ilość wszystkich głosów: 141
Tak
21%
Nie
72%
Nie mam zdania
7%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (17)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jarocińczyk
2 miesiące temu ocena: 89%  17
Biuro powinno być w gmachu urzędu, kolejny absurd w Naszym Mieście, podobnie jak TOI-TOI na dworcu JLA (dawny PKS) , pomimo, że dwie toalety są wybudowane, o oświetleniu i stanie technicznym nawierzchni i infrastruktury nie wspomne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jghjk
2 miesiące temu ocena: 0%  16
U mnie już 22:30, a wasz zegar pokazuje 22:24
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jghjk
2 miesiące temu ocena: 0%  15
Macie dawny zegar tutaj. Spóźnia się
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jghjk
2 miesiące temu ocena: 60%  14
Urzędy powinny mieć swoje miejsce w Ratuszu. To co się dzieje w Jarocinie to jakiś totalny absurd. Biblioteka w Kamienicy? W Ratuszu USC, na Niepodległości Starostwo i Urząd Miejski, a Biuro Obsługi Klienta zupełnie gdzieś indziej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pomysłowy Dobromir
2 miesiące temu ocena: 83%  13
Skazany za ... nazywa to Rozwojem :-))))
~ Jghjk
2 miesiące temu ocena: 75%  12
Każde szanujące się miasto ma Ratusz i swoje władze w nim. Tyle. To nie jest narzekanie. Jeśli narzekałbym, to poszedłbym strajkować. Także jeśli ktoś nazywa wyrażenie opinii narzekaniem to ma jakiś problem. A jak ktoś ma problem, to powinien udać się do specjalisty. Życzę miłego wieczoru :-)
~ taka prawda
2 miesiące temu ocena: 25%  11
Jarocińska mentalność narzekaczy na wszystko - robienie z pierdoły aferę... Biblioteka będzie obok ratusza, wiec w czym przeszkadza, że będzie w kamienicy? Przynajmniej jedna z kamienic będzie wyremontowana i ożywić to może rynek. Ja sobie nie wyobrażam urzędu w ratuszu. Ratusz jest miejscem szczególnym i dobrze, że u nas jest w nim muzeum.
~ 350.000 odszkodowań musi zapłacić powiat za nieznajomość kodeksu pracy przez Teodora Grobelnego
2 miesiące temu ocena: 67%  10
Dobrze, że Teodor Grobelny z PSL nie jest już starostą. Myślał że robi na złość Burmistrzowi, a zrobił mieszkańcom.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pomysłowy Dobromir
2 miesiące temu ocena: 80%  9
No pomyslowy to on jest : 40 mln zl za 3 km łącznika. To jest cos !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pomysłowy Dobromir
2 miesiące temu ocena: 88%  8
Zerkow- Lutynia, później Jarocin-Żerków. Metry kwadratowe??? To w końcu kto i jak okazyjnie buduje ???? Moim zdaniem Skazany za ... na prawdę zrobił interes roku : 3 km za 40 mln zł:-)))))
~ Powiatowi specjaliści od inwestycji
2 miesiące temu ocena: 60%  7
Tak, okazja wyjątkowa. 12 km z Jarocina do Żerkowa za 14 milionów w szczerym polu bez uzbrojenia. Tylko robić. Powiat stać, a co!
~ Pomysłowy Dobromir
2 miesiące temu ocena: 90%  6
Czyli OKAZJA ? :-)))))
~ Powiatowi specjaliści od inwestycji
2 miesiące temu ocena: 60%  5
Dwa łączniki na nasypie i podmokłym gruncie z kilkoma rondami z oświetleniem i pełnym uzbrojeniem 800zł za m2. Powiatowa ścieżka rowerowa z Żerkowa do Lutyni o szerokości 2m bez oświetlenia w szczerym polu 600zł za m2.
~ kierowca
2 miesiące temu ocena: 92%  4
Zauważyłem szlabany na parkingu za urzędem skarbowym (w sąsiedztwie BOK urzędu). Czy parking ten nie jest już dostępny dla mieszkańców?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji