Biegi, loty balonem i wspomnienie Ryśka Riedla, czyli tegoroczny RockRun! (aktualizowano) - Zdjęcie główne

Maciej Mrówczyński z jarocińskich "Biegaczy" zwyciężył w biegu na dystansie 10 km. Wśród kobiet najszybciej na metę przybiegła Kinga Friebe (Rozpędzeni Wiatrem Golina). W półmaratonie zwyciężył Adrian Żakowski z Goliny, a najlepszą kobietą na tym dystansie została Elka Nekanda - Trepka z Pobiedzisk. Oba biegi rozegrano w ramach tegorocznej, czwartej już, edycji RockRun.

Ponad 300 biegaczy o godzinie 12.30 wyruszyło na trasę obu biegów. Najpierw ze stadionu udali się na jarociński Rynek, aby w podcieniach Ratusza dokonać nawrotu i pobiec w stronę Wilkowyi. Zawodnicy biorący udział w półmaratonie dotarli nawet do Łuszczanowa

W czasie trwania imprezy na stadionie miejskim odbywały się także biegi dla dzieci i młodzieży. Po zawodach odbył się festyn, podczas którego uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji. Jedną z nich były loty balonem. Na zakończenie odbył się koncert zespołu Cree, którego liderem jest Sebastian Riedel, syn legendy jarocińskich festiwali Ryszarda Riedla.