R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Będzie Noc Naukowców w Jarocinie!

› Aktualności ponad rok temu    15.10.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Roboty, drukarki i okulary 3D, ciekawe doświadczenia - to wszystko na nocy naukowców, która odbędzie się w przyszły piątek, w Jarocinie.

 

R E K L A M A

 

To będzie pierwsze takie wydarzenie w naszym mieście. Organizatorem jest MiniFabLab, który stworzyła Fundacja "Ogród Marzeń" kilka miesięcy temu.

 

- Organizowaliśmy już warsztaty z drukarek 3D, robienia robotów, elektroniki, ale już na pierwszym spotkaniu postanowiliśmy, że zrobimy Noc Naukowców i teraz na nią serdecznie zapraszamy - mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz, prezes Fundacji "Ogród Marzeń".

 

Możesz też zapisać dziecko na warsztaty z prorgamowania i drukarek 3 D. Szczegóły w tekście: Roboty i drukarki 3D dla dzieci. Za darmo! [klknij, by dowiedzieć się wiecej]

 

Podczas Nocy Naukowców będzie można zobaczy i dotknąć roboty, które skonstruowali uczestnicy zajęć w MiniFabLabie, zobaczyć jak działają drukarki 3D i wydrukować sobie coś specjalnym długopisem. Przygotowane zostało też stoisko, gdzie każde dziecko będzie mogło doświadczyć, jak przepływa prąd, naładować sobie telefon pedałując na rowerze oraz zagrać w Pacmana, ale w dość nietypowy sposób. Jarocińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które jest mecenasem wydarzenia, przygotuje laboratorium, w którym będzie można przeprowadzić doświadczenie. Udział w jarocińskiej Nocy Naukowców wezmą również pracownicy naukowi z Wydziału Technologii Drewna z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którzy przygotowali wiele niespodzianek.

 

- Od kilku tygodni nad wydarzeniem pracują intensywnie młodzi ludzie: Paweł i Piotr Sierszułowie oraz Kuba Kruszyk. Ich pracą kieruje Krystian Walczak, który poświecił już nie jeden weekend na przygotowanie Nocy Naukowców. Pomaga nam też Przemysław Fatyga. Gdyby nie oni nic by się nie udało. Dziękujemy też firmom, które nam pomogły: Veolii, PWiKowi, Drobudowi oraz firmie Polwos. Bardzo cieszymy się też, że przyjedzie do nas dr hab. inż. Edward Roszyk z WTD. Gdy był uczniem pracował w Ja-Radiu, a dziś jest kierownikiem Katedry Nauki o Drewnie i nasze drogi znowu się spotykają - mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz

 

Noc Naukowców odbędzie się w najbliższy piątek, 20 października w siedzibie Fundacji i MiniFabLabu czyli w Jarocinie, na ul. Kasprzaka 1 i 1a. Organizatorzy zapraszają całe rodziny. Wstęp jest bezpłatny, ale podczas imprezy będą zbierane do puszki pieniądze na rozwój MiniFabLabu.

 

Na udział w wydarzeniu nie trzeba się zapisywać. Można po prostu przyjść miedzy 18.00 a 22.00. Zapisy obowiązują jedynie na godzinne zajęcia z robienia "RoboKubków". Warsztaty odbywać się będą o każdej pełnej godzinie: 18.00, 19.00, 20.00 i 21.00. Dziecko można zapisać wysyłając maila na adres: b.piotrowicz@jarocinska. pl. W treści trzeba napisać imię i nazwisko dziecka oraz numer kontaktowy i wybraną godzinę warsztatów. Ilość miejsc jest ograniczona!

- Zapraszamy całe rodziny. Każde dziecko będzie mogło zdobyć tytuł "Młodego naukowca" i wróci do domu z drobnym upominkiem - dodaje prezes Fundacji "Ogród Marzeń"

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A