ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Adecco

Będzie kolejna rozbudowa Zakładu Gospodarki Odpadami. Nowa komora fermentacyjna i sortownia

ponad rok temu    17.05.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 22 ocen 2 / 0%
A A A
 fot. Materiały ZGO Jarocin

Władze ZGO zapowiadają kolejną rozbudowę zakładu w Jarocinie. Przygotowano projekt Wielkopolskiego Centrum Recyklingu. Dzięki ponad 100 milionom zewnętrznego wsparcia w spółce ma powstać nowa komora fermentacyjna i linia do segregacji śmieci.

 

Plany ujawniono podczas wizyty w Jarocinie przedstawicieli ogólnopolskich mediów. Jak informuje miasto wizyta studyjna dziennikarzy zorganizowana była przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który m.in. „na przykładzie kilku miast, w tym Jarocina, chciał pokazać, jak realizując proekologiczne przedsięwzięcia, skutecznie poprawiać jakość życia w miastach.

- Jarocin jest krajowym liderem w pozyskiwaniu środków na cele proekologiczne. Na jednostkowym przykładzie miasta chcieliśmy pokazać, jak można skutecznie realizować przedsięwzięcia proekologiczne. Potrzebny jest z jednej strony kreatywny samorząd, z drugiej - źródła finansowania. To współdziałanie pozwala poprawić jakość życia w miastach – powiedział w podczas spotkania Jarocinie Sławomir Kmiecik, Dyrektor Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej NFOŚiGW cytowany w informacji rozesłanej do mediów.

ZOBACZ TEŻ - Składowisko niebezpiecznych odpadów ma powstać w Jarocinie. Jego lokalizacja została wpisana do Wielkopolskiego Programu Gospodarki Odpadami

 

Jarociński Zakład Gospodarki Odpadami sp. z o. o. pokazywany jest jako przykład jednej z najnowocześniejszych instalacji zagospodarowania odpadów komunalnych w Polsce. Dzisiaj przedsiębiorstwo świadczy usługi dla 270 tys. mieszkańców regionu.

Przypomniano, że ogromny rozwój firmy był możliwy, dzięki jej rozbudowie za kwotę 150 mln zł, z czego 85 mln zł pochodziło ze środków unijnych. Władze spółki ujawniły przy okazji nowe zamierzenia inwestycyjne.

 

- Nie chcemy zakończyć na tym, co mamy, ale chcemy dalej dynamicznie się rozwijać - mówił podczas spotkania Michał Manowski, członek zarządu ZGO sp. z o.o. w Jarocinie. - Dążymy do tego, żeby do roku 2022 powstało tu centrum recyklingu.

 

ZGO znów stara się o wsparcie inwestycji w NFOŚiGW. Tym razem o dotacją w wysokości 116 mln zł. Wniosek przeszedł już ocenę formalną w Funduszu i projekt ZGO znajduje się na pierwszym miejscu listy rankingowej.

Na terenie zakładu powstać ma Wielkopolskie Centrum Recyklingu. - Rozbudowana zostanie część biologiczna zakładu o dodatkową komorę fermentacyjną na bioodpady wraz z kompostownią i placami technologicznymi Zadanie obejmuje także budowę nowej, dużej sortowni odpadów selektywnie zebranych, ponieważ stara, jeszcze z 2008 roku, jest już zbyt mała, by przerobić coraz większy strumień odpadów - powiedział Michał Manowski. - Nowym elementem ma być uruchomienie linii do produkcji paliw alternatywnych na bazie tej części odpadów, która ma dużą wartość kaloryczną i nadaje się do zamiany na energię cieplną – dodał członek zarządu ZGO.

Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina

Po raz kolejny Jarocin stawiany jest, jako wzorzec działań proekologicznych w skali całego kraju. Dziennikarze branżowych mediów, którzy na co dzień spotykają się z tematem ochrony środowiska, także byli pod wrażeniem naszych inwestycji. Bo nie każdy ma tak nowoczesny zakład, jak ZGO w Jarocinie, nie wszędzie realizuje się w takiej skali inwestycje związane z odtwarzaniem zieleni w mieście, nie wszędzie wprowadza się takie nowatorskie rozwiązania, jakie wprowadza PWiK. Najwyższe standardy ekologiczne staramy się przenosić na wszystkie nasze przedsięwzięcia: te duże, ale i te mniejsze. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa w temacie ekologii…

+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (22)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ łącznik budujemy łącznik
ponad rok temu 22
Ile to jest 10 procent od 40 baniek ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mateusz
ponad rok temu ocena: 0%  21
Tak to wszystko rozbudowują i unowocześniają za nasze pieniądzem to chyba taniej będzie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wnikliwy wyborca
ponad rok temu ocena: 28%  20
Nahważniejsze jest to że w mieście się wydaje pieniądze na infrastrukture która będzie służyć mieszkańcom . Gorzej jak pieniądze idą na nagrody dla dziadków którzy nic nie robią a reszte energi jaka im została, przeznaczają na kombinowanie jakby się tu utrzymać najdłużej na posadkach . Bo nabudowali dużo , ale na swoich posesjach .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Skazany za ...
ponad rok temu ocena: 75%  19
Tylko ja mogę rozwinąć się za waszą kasę. ROZWÓJ tylko z azbestem !!!!
~ maj 2018
ponad rok temu ocena: 82%  18
Wnikliwy wyborco, nie jesteś wnikliwym tylko złośliwym, bo Twój komentarz jest tylko i wyłącznie nastawiony na oczernienie czy ośmieszenie osób w powiecie. Pomijasz gminę. Dlaczego ? Należysz do ZJ i korzystasz Ty i Twoja rodzina poukładana w gminie, spółkach i szkołach. A tak na przyszłość, nie wystarczy być tylko wnikliwym trzeba być też sprawiedliwym.Dodam, że nie bronię powiatu bo też tam nie ze wszystkim się zgadzam i nie wszystkie osoby tam popieram.
~ k
ponad rok temu ocena: 75%  17
BARDZO błędna opinia
~ po pierwsze transparentność
ponad rok temu ocena: 81%  16
Kiedy wreszcie dowiemy się prawdy o kosztach kredytu na mieszkanie w ramach lokalnego nie rządowego przecież programu ? Na ile jesteśmy zadłużeni ? Przydał by się artykuł o kosztach tzw łączników Adama itd ogólnie finanse gminy są ukrywane, pytanie dlaczego ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ G.P.
ponad rok temu ocena: 78%  15
Chyba na taki artykuł nie byłoby zgody ;-)))) A przecież zgoda musi być.
~ Skazany za ...
ponad rok temu ocena: 71%  14
NIGDY !!!!
~ Inwestor strategiczny
ponad rok temu ocena: 33%  13
Duża sortownia odpadów selektywnych to wspaniała wiadomość dla miejscowych referendystów , którzy na portalu wołają o prace oraz inwestora . Będziecie mogli wreszcie się wykazać . Dobra praca i adekwatna wypłata . Zakład zaprasza .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maj 2018
ponad rok temu ocena: 75%  12
Inwestorze strategiczny, polecam ci listę fobii. Wybierz tą właściwą dla siebie. Już pewnie czas na to.
~ Kelner to do Ciebie
ponad rok temu ocena: 67%  11
Kompleks małego członka? Co tu Kelnerowi może pomóc? Fakturka z gminy?
~ Dro
ponad rok temu ocena: 94%  10
Wprowadźić tak jak w Niemczech, kaucja za butelki plastikowe i szklane , wtedy by się nic nie kulało po rowach i na ulicach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wniebowzięty
ponad rok temu ocena: 94%  9
I wszystko będzie ładnie w komorze fermentować . Jakie to urocze .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maj 2018
ponad rok temu ocena: 62%  8
Każda kuchnia ma swoją specjalność. W naszej rodzimej to są łączniki i śmieci, okraszone ogromnym zadłużeniem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maw
ponad rok temu ocena: 38%  7
i tak można spalić śmiecia. Byle nie segregacja!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xx
ponad rok temu ocena: 93%  6
W Żerków pozyskał 10 tys zł na remont kibla. To są sukcesy!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nowa wygódka
ponad rok temu ocena: 75%  5
Brawo Jędraszczyk , brawo radni Żerkowa . To olbrzymi sukces .
~ Nowa wygódka
ponad rok temu ocena: 100%  4
Brawo Jędraszczyk , brawo radni Żerkowa . To olbrzymi sukces .
~ Nowa wygódka
ponad rok temu ocena: 100%  3
Brawo Jędraszczyk , brawo radni Żerkowa . To olbrzymi sukces .
~ 231
ponad rok temu ocena: 58%  2
Będzie bardziej śmierdziec? akurat CO TO ZA SUKCES? DLA MATKI ZIEMII TO PORAZKA, myślcie lepiej zeby nie produkowac tyle plastiku itd..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ehhh
ponad rok temu ocena: 56%  1
cieszyć się że jarocin słynie ze śmietniska ? opalonemu to juz całkiem odbija
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji