R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1-HYUNDAI grudzień 17-23
R E K L A M A

Będzie ich nawet 120. Dostaną broń i zostaną wyszkoleni

› Aktualności ponad rok temu    13.11.2017
Anna Konieczna
komentarzy 19 ocen 1 / 0%
A A A

Jedna kompania licząca od 80 do 120 ochotników ma stacjonować w Jarocinie. Założenia są takie, że zostaną przeszkoleni przez komandosów z GROM-u, dostaną broń i będą reagować w razie zagrożenia.W Jarocinie powstanie jednostka Wojsk Obrony Terytorialnej. Taką informację przekazał przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego Jan Szczerbań (PiS) po spotkaniach z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości.

- Początkowo planowano jej utworzenie na rok 2019, ale pan minister Macierewicz robi wszystko, żeby to przyspieszyć. Szybko się to dzieje - stwierdził Szczerbań podczas jednego z ostatnich posiedzeń rady powiatu. - Taka jedna kompania licząca od 80 do 120 osób będzie wkrótce tworzona w Jarocinie - zapowiedział.

R E K L A M A

Potwierdzeniem tych informacji może być ostatnia decyzja ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicz, który postanowił przyspieszyć budowę struktur WOT-u w dwóch województwach - wielkopolskim i śląskim. Pierwsze pododdziały maja zostać sformowane w 2018 roku.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (19)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ G.P.
ponad rok temu 19
W urzędzie i w spółkach gminnych nie powinny pracować osoby, które unikały służby wojskowej , w czasach gdy była po studiach obowiązkowa. Pracuje tam gdzieś jakiś "unikacz" ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ były- 119.
ponad rok temu ocena: 67%  18
@ Manolo . ty chyba jesteś potomkiem banderowców, lub volksdojczów , oni też to robili. To , co wieszał byś też swoich znajomych, czy krewnych ,bo w tamtym okresie do wojska szedł każdy młody chłopak ,oczywiście z kategorią A, nie szli jak już pisałem wcześniej niezdolni do służby, i tym odpuszczam i współczuję, ale byli synowie ""ELYT" , którzy nie szli i byli cwaniacy. Byli też tacy ,co w okresie służby szli do domu ze względów chorobowych i psychiatrycznych, udawali niektórzy także,. Z racji mojej specjalności wiem coś na ten temat, Nie wiem ile masz lat, ale psycholog lub psychiatra ci potrzebny, PS ,. wojsko brało udział w ratowaniu ludzi i mienia , podczas klęsk żywiołowych,.PS. wymienione lata pamiętam bardzo dobrze. Wieczorem ci napiszę o tych latach, 1968 rok - marzec , chcą powtórki z historii,i to są twoi idole.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ były-119.
ponad rok temu ocena: 64%  17
Do - penera' gdyby wojsko tak strzelało jak piszesz - obrażając porządnych młodych ludzi,- to by ciebie = "'penerze' nie było. Fakt - były takie momenty w PRL- i to uważam za bardzo złe i wymierzone w niewinnych = tak to był rok 1970 chyba. I ,żebyś wiedział stając w obronie wtedy - tych strajkujących zostałem zwolniony z pracy, a za dwa tygodnie -przyjęty - bo szefostwo doszło do wniosku, że miałem rację, PS. nie dziwię się - że jesteś z pisowskiej sekty, wy tylko umiecie obrażać , ale jak by trzeba było bronić OJCZYZNY- POLSKI, to byś zwiał - ale Zaleszczyki są za daleko. PS- 119 -to specjalność wojskowa- jaka? to się dowiedz.PS. odpowiedziałem też gminnikowi- poczytaj.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 80%  16
@Manolo Każda grupa miała coś na sumieniu, z nauczycielami i robotnikami na czele. Przeczytaj postulaty. To nie manifest wolności, tylko manifest socjalistyczny. A co do wojska, to jednak zawsze cieszyło szacunkiem wśród narodu, przegrywając pewnie ze strażą pożarną.
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 71%  15
Po prostu odniosłem się do zero-jedynkowego stawiania sprawy. Był w woju - och ach. Nie był- o to pewnie kombinator. Wierz mi, eliciarze zawsze byli bardzo miło witani przez płeć piekna. Ale odnies się proszę do użyteczności tego wojska na polu walki. Jakości sprzętu, technologii i morale. Interwencja w Czechosłowacji, w czasie pokoju, pokazała możliwości wojsk UW. Główny rozgrywający dał ciała w koncrontacji z azjatyckimi góralami. A wątpię, czy potencjał WP przewyzszał możliwości brata ze wschodu. Co do WOT, to ja generalnie jestem za. W ogóle za powszechnym przeszkoleniem. Ale na to jest miejsce jeszcze w szkole. Nauczyć obslugi broni na wypadek zamieszek i tyle. Czasy się zmieniły i nawet nstruktor z Gromu niewiele pomoże na bombkę ostrzegawczą, zrzucona dla demonstracji na lotnisko w Krzesinach (to już odnośnie samego artykułu).
R E K L A M A
~ Manolo
ponad rok temu ocena: 35%  14
Tak cieciu, ty tyko "wykonywałeś" rozkazy. Ojczyzna jest tam, gdzie jest dobrze, gdzie cię szanują a nie gnoją na każdym kroku tak jak tu. Dla ciebie daty 1968, 1970, 1976, 1980, 1981-83 nic nie znaczą. Jestem święcie przekonany komuchu, że umacniałeś wtedy władzę ludową na całego z kałachem w łapie. I w każdej chwili byś robił to dalej. Was skurw...y czerwone, wszystkich należałoby powywieszać. Dopiero wtedy Polska by była prawdziwie wolna od Was raz na zawsze. A tak zaraziliście tą czerwoną ideologią już swoje bękarty i wnuki. I tak to się ciągnie.
~ olo
ponad rok temu ocena: 80%  13
Dobrze to wygląda na obrazku powyżej a rzeczywistość jaka jest?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XX
ponad rok temu ocena: 83%  12
Że nic się nie dzieje w wojsku. Jest nadal pozorowanie, jak to jest w WP dobrze, a rzeczywistość tam jest do d.
~ pisor nie
ponad rok temu ocena: 79%  11
co były ksiądz wie o gromie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyszczerbiony
ponad rok temu ocena: 75%  10
Szczerbień jest niewiarygodny . Jak mu coś nie pasije to leci ze skargą na Policje no i ma konszachty z Partią Obłudy .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yeti
ponad rok temu ocena: 77%  9
konfident
~ Felicja
ponad rok temu ocena: 80%  8
Odwieście jeszcze pacany urzędnicze patologiczny pobór do wojska. To będzie komplet tego dziadostwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do hucpiarza - 119.
ponad rok temu ocena: 38%  7
Tą patologię czerwoną LWP nazywasz wojskiem. Co oni cię takiego tam nauczyli, że mienisz się mężczyzną a innych gnoisz od ciamajdów życiowych lub chorych cwaniaków. Na pewno jak chlać wódę, palić papierochy a może i ćpać. Bo to było tam na porządku dziennym, w tym obozie koncentracyjnym, mieniporząsię LWP. Na pewno nauczyli cię tam, jak kłamać, łrzeć na każdym kroku i znęcać się na ludźmi wcielonymi do tego kurew...kiego syfilisu siłą. Jesteś "mężczyzną", bo przez dwa lata czyściłeś latryny i usługiwałeś komunistycznym, bandyckim trepom. Przez ten czas pozwolili ci ze 4 razy wystrzelać po 5 nabojów 7,62 mm z kałacha albo kbksu?!, do tarczy. I na tej podstawie mienisz się wielkim komuszatym patryidiotą i mężczyzną. Wal się zakłamany gnoju.
~ były-119.
ponad rok temu ocena: 44%  6
Do : gminnik, - skąd wiedziały,że to przyszła kasta panów, lub zamknięta ( nieszczelnie ) sekcja lekarska, inżynierzy to nie tylko ludzie z "elyt". . Byłem w wojsku w latach 1967-69, po trzyletnim odraczaniu , ze względu na zawód- potrzebny byłem w cywilu- budowałem wtedy jako technik duże obiekty budowlane- = drogowe, wodne. PS. zawsze piszesz mądrze- tym razem nie przyznaję ci racji.
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 17%  5
Dziewczyny wybierały przyszłych lekarzy, prawników i inżynierów. Ale jak nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Czyli wiejskich Rambo po unitarce. Po co dorabiać ideologię? Wartość WP idealnie obrazuje zadanie, jakie przypadało naszym komandosom w przypadku wojny z NATO. Podbicie ha ha Danii.
~ Do penera z wypranym mózgiem - "były - 119"
ponad rok temu ocena: 35%  4
Tamto wojsko patologiczne było wojskiem do tłumienia strajków robotniczych, strzelania i mordowania ich oraz służenia komunistom i ZSRR! Jeżeli służyłeś wtedy, to właśnie to robiłeś. Dla mnie jesteś byłeś naonczas bandytą a nie żołnierzem, jak cały ten bandycki ustrój komunistyczny.
~ były - 119.
ponad rok temu ocena: 52%  3
Nie obrażaj milionów MĘŻCZYZN, którzy odbywali służbę wojskową w Ludowym Wojsku Polskim, dziewczyny na zabawach , dyskotekach czy na majówkach zawsze wolały chłopków z wojska lub po wojsku, . Ten co nie był w wojsku , to uważany (prawda) był za ciamajdę życiową , albo był chorym cwaniakiem. Tamte wojsko to było Wojsko. Z resztą się zgadzam. Pacany urzędują i jest dziadostwo , ale to nie wina ogłupionej młodzieży, przez ,,,,,,,,,no właśnie przez kogo. ?????
~ Buldog
ponad rok temu ocena: 80%  2
A czemu nie ma przyjęć do wojska zawodowego?. Tego Szczerbań nie wyjaśni i Macierewicz. Obrona Terytorialna to dziadostwo nie wojsko!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zorientowany
ponad rok temu ocena: 33%  1
W Jarocinie akurat do zawodowej przyjmują
R E K L A M A
R E K L A M A