ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AGoogle Projekt A1

"Bajkowy regał na nudę" dobiega końca. Ostatnie spotkanie jutro w Mieszkowie

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    11.06.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
 fot.  Anna Skowrońska

Ostatnie spotkanie w ramach Bajkowego regału na nudę odbędzie się w bibliotece w Mieszkowie. W środę 12 czerwca gościem będzie pisarka Eliza Piotrowska.

 

 

Poznanianka z pochodzenia, napisała wiele utworów m.in.: „Alfabecik dla dzieci”, „Ortografia czyli heca, którą wszystkim się zaleca”, „Książeczka-wycieczka po miastach i miasteczkach”, „Bajka o drzewie”, „Ciocia Jadzia”, „Bajka o czasie”. Jest też tłumaczem. Dzięki niej najmłodsi czytelnicy mogą poznawać historie związane z Tupciem Chrupciem. Eliza Piotrowska jest bowiem również tłumaczem języka włoskiego. Dzięki Danucie Wawiłow jej publikacje bardzo wcześnie znalazły się na łamach ważnych pism dla dzieci i młodzieży. Jest absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Universita La Sapienza w Rzymie. Pracowała też w poznańskim oddziale Muzeum Narodowego. W latach 2002-2011 mieszkała w Rzymie, a od 2011 roku w Brazylii. We wrześniu zeszłego roku spotkała się z młodymi czytelnikami w Jarocinie w ramach cyklu "Reportaż opowiada świat".

 

Spotkaniu w Mieszkowie towarzyszyć będą warsztaty balonowe. Biblioteka zaprasza dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami. Wstęp wolny. Początek o godz.15.00.


Wydarzenie w ramach projektu "Bajkowy regał na nudę" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.

PODSUMOWANIE AKCJI "BAJKOWY REGAŁ NA NUDĘ" ODBĘDZIE SIĘ W NIEDZIELĘ 30 CZERWCA W JAROCINIE [ZOBACZ TUTAJ]

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A