R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS Jarocin
R E K L A M AB1b - VitaMed
R E K L A M A

AKCJA ZIMA 2016. Kto i kiedy powinien posypać lub odśnieżyć drogę?

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    1.12.2016
Redakcja
komentarzy 16 ocen 2 / 0%
A A A
Pługi odsnieżające na drodze DK 11. Zima 2010Pługi odsnieżające na drodze DK 11. Zima 2010 fot. Bartek Nawrocki

Jarocin. Drogi Jarocin. Drogi w powiecie jarocińskim. Zimowe utrzymanie dróg. Akcja Zima 2016

R E K L A M A

W tym roku aura jest łaskawa dla naszych kierowców i nie ma co ukrywać drogowców. Po zamieszaniu listopadowym [ZOBACZ TUTAJ], śnieg póki co znika z dróg dzięki wysokim, jak na przełom listopada i grudnia temperaturom.

Cieszą się zapewne nasi samorządowcy. Każdy ciepły, bezśnieżny dzień, to oszczędności idące w dziesiątki tysięcy. Co roku nasze samorządy wydają prawie milion złotych na utrzymanie dróg. A mieszkańcy i tak nie zawsze są zadowoleni.  

- W większości przypadków dróg powiatowych posypywanie nawierzchni mieszanką piasku ze solą, jak również odśnieżanie należy zakończyć w ciągu 8 godzin od ustania opadów śniegu bądź wystąpienia gołoledzi - tłumaczy Piotr Banaszak, kierownik referatu dróg powiatowych w Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

Posypywane są tylko miejsca decydujące o możliwości ruchu takie jak: strome podjazdy, skrzyżowania i zakręty. - W tym standardzie utrzymania nie posypuje się odcinków prostych - dodaje kierownik.

O prowadzeniu akcji decyduje firma zajmująca się prowadzeniem dyżurów przy zimowym utrzymaniu dróg w porozumieniu z referatem dróg powiatowych w Jarocinie. W tym roku będzie to firma EKO - DBAJ z Cielczy.

626 tys. zł zaplanował powiat jarociński na utrzymanie dróg w nadchodzącym sezonie 2016/2017. Poprzedniej zimy na utrzymanie przejezdności wydano 290 tys. zł.

Starostwo Powiatowe w Jarocinie zajmuje się utrzymaniem wyłącznie dróg powiatowych - poza ulicami powiatowymi w Żerkowie, które w ramach porozumienia utrzymuje gmina Żerków.

Jak rozwiązany jest problem na drogach w gminie Jarocin? - Zasady działania i usuwania gołoledzi na drogach gminnych określone są na podstawie Zarządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 25 października 1994 r. w sprawie zasad odśnieżania i usuwania gołoledzi na drogach publicznych - informuje Hubert Kujawa, odpowiedzialny za drogownictwo w Urzędzie Miejskim w Jarocinie.

Dodaje, że dla dróg gminnych obowiązuje czwarty standard zimowego utrzymania dróg i ulic. Decyzję o rozpoczęciu Akcji Zima podejmuje kierujący nią Michał Szymański. Wszelkie uwagi/zgłoszenia dotyczące zimowego utrzymania dróg gminnych można kierować pod numer telefonu: (62) 749-95-43 (w dni robocze od godziny 8:00 do 16:00) lub 591/320-256 (czynny całą dobę).

Kogo zaskoczy w tym roku zima?

ankieta dodana 01.12.2016, ilość wszystkich głosów: 133
Drogowców
77%
Kierowców
8%
Drogowców i kierowców
5%
Nikogo
11%
R E K L A M A
+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (16)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Królik
ponad rok temu 16
AKCJA ZIMA 2016. Przypominam, że zima trwa 2016/2017, a nie tylko 2016!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dociekliwy
ponad rok temu ocena: 100%  15
Chciałbym się dowiedzieć na co przeznaczane są niewykorzystane środki przeznaczone na utrzymanie dróg zimą. Czy one po prostu znikają z budżetu bo były przeznaczone więc musiały być wydane?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rzecznik "Akcja Zima"
ponad rok temu ocena: 100%  14
Środki niewykorzystane na "Akcje Zima " zawsze zostają przeznaczone na nagrody dla urzędników którzy przewidzieli ze zima będzie mniej sroga . Nagroda docelowa - wczasy w Zakopanym .
~ żigu bigule
ponad rok temu ocena: 100%  13
Pewnie z tą kasą jak z tym mostem zardzewiałym incognito wsiunkło. Chyba, że mimo małych nakładów firma wygrywająca przetarg pobrała więcej pieniędzy, żeby szef mógł nową E-klasę nabyć lub córce do chałupy dołożyć. Nie oszukujmy się, bo PJA jest ubogim powiatem, a chaty niektórzy mają i fury jakby w Monako mieszkali. Może łatwo na pipidówie robić wałki i władza jest łasa na kasę hmm? Może.
~ na to
ponad rok temu ocena: 0%  12
Na chodniki w Gminie Żerków.
R E K L A M A
~ Ola
ponad rok temu ocena: 100%  11
Ile firm startowało w przetargach w gminie i starostwie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Królik
ponad rok temu ocena: 100%  10
Królik i znajomi królika.
~ cenu$
ponad rok temu 9
zlot miłośników letniego ogumienia :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jxjdkxk
ponad rok temu ocena: 29%  8
lekko popruszyło a buractwo marudzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asdam
ponad rok temu ocena: 92%  7
droga powiatowa Jarocin - Żerków nie posypana na zakrętach i podjazdach efekt dwa samochody w rowie w tym jeden dachowanie, poszkodowani powinni domagac sie odszkodowań od starosty
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Królik
ponad rok temu 6
Słyszałem, że od Jarocina do Żerkowa mają bieżnikować asfalt. To jest sarkazm.
~ asdam
ponad rok temu ocena: 67%  5
Do "yeti" Można i tak nie ośniezać nie posypywać nie każdy martwi sie sam o siebie, a zaoszczędzone pieniądze wydać na szczytny cel, ale chyba nie oto chodzi. Co do opon na lodzie jaki był w poniedziałek nad ranem zimowe czy letnie nie ma róznicy
~ yeti
ponad rok temu ocena: 44%  4
albo dostosowac jazde do warunkow atmosferycznych... jak widze ludzi ktorzy piłuja na letnich oponach to az mam ochote wyjsc z auta i zrobic swoje
~ coDalej
ponad rok temu ocena: 100%  3
Do włodarzy gminy i starostwa , dlaczego wczoraj nikt nie posypywał wczoraj ? jesteście nieodpowiedzialni , a ja na was głosowałem , żałuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !!!
ponad rok temu ocena: 93%  2
INACZEJ MÓWIĄC TRADYCYJNIE DROBUD
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
ponad rok temu ocena: 50%  1
Wczoraj jeździły od Pana m. Z przemysłowej.
R E K L A M A
R E K L A M A