R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ASopniewski_B1_
R E K L A M A

8 sztabów będzie kwestować na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Już w niedzielę

› Aktualności› Wydarzenia 4 miesiące temu    9.01.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 13 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Archiwum/Lidia Sokowicz

Na Ziemi Jarocińskiej zarejestrowało się osiem sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: trzy w gminie Jarocin, po dwa w gminie Kotlin i Żerków oraz jeden w Nowym Mieście. Zbierane podczas 27. finału WOŚP pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 

R E K L A M A

 

W Domu Kultury w Kotlinie koncert połączony z licytacjami rozpocznie się o godz. 16.00. Na terenie gminy zbiórkę do puszek przeprowadzą uczniowie kotlińskiej podstawówki oraz przedstawiciele miejscowego koła Towarzystwa Walki z Kalectwem.

 

W Nowym Mieście można będzie wspomóc akcję Jurka Owsiaka w czasie imprezy odbywającej się w godz. 17.00-20.00 w gminnym ośrodku kultury. Pomiędzy licytacjami zaplanowano występy.

 

[ZOBACZ TEŻ] JAKI SPRZĘT OTRZYMAŁ OD WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY JAROCIŃSKI SZPITAL

 

Już po raz czwarty w Żerkowie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra sztab zarejestrowany przez Fundację Zerknij Tu. Impreza w auli Szkoły Podstawowej w Żerkowie rozpocznie się o godz. 15.00. Na zakończenie, o godz. 20.00 zaplanowano „Światełko do nieba” w nowej formule. Po raz pierwszy w Żerkowie można będzie zobaczyć „Taniec ognia” w wykonaniu grupy Grow Up Events.

 

Swoich chorych rówieśników, jak co roku, wspierać będzie społeczność Szkoły Podstawowej w Dobieszczyźnie. Sztab liczy 20 wolontariuszy. W godz. 16.00-20.00 odbędzie się zabawa karnawałowa. W programie przewidziano m.in. występy artystyczne uczniów, pokaz OSP Dobieszczyzna, loteria fantowa oraz licytacja gadżetów przekazanych przez WOŚP. Z myślą, o tych którzy zgłodnieją w szkolnych salach zorganizowana zostanie kawiarenka i bar.

 

JAK WYGLĄDAŁ ZESZŁOROCZNY FINAŁ I GDZIE PADŁ REKORD [ZOBACZ TUTAJ]

 

W Jarocinie swoje sztaby mają Organizacja Harcerska „Rodło”, Zespół Szkół Społecznych oraz Zespół Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi. Ten ostatni ma swoją siedzibę w JOK-u. W jego działalność oprócz uczniów i grona pedagogicznego angażują się również pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, Muzeum Regionalnego w Jarocinie - Spichlerza Polskiego Rocka, Kontrapunktu oraz członkowie hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Jarocinie.

 

Program finału WOŚP w JOK-u:

godz.15.30-16.00 - rozpoczęcie, warsztaty, licytacja

godz. 16.00-16.45 - koncert zespołu „Emergency Plan” z Jarocina

godz. 17.00-17.20 - licytacja

godz. 17.30-18.20 - koncert metalowego zespołu „Othis” z Koszalina

godz. 18.30-19.00 - licytacja główna

godz. 19.00-19.45 - koncert heavymetalowego zespołu „Dormant Dissident” z Zielonej Góry

godz. 20.00-20.20 - Światełko do nieba

godz. 20.20-22.00 - koncert poznańskiego zespołu hardrockowego „Non Iron”

 

 

Czy wspierasz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

Czy wspierasz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

ankieta dodana 09.01.2019, ilość wszystkich głosów: 71
Tak, regularnie co roku
79%
Tak, od czasu do czasu
3%
Nie
18%
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mieszkankka2
4 miesiące temu ocena: 100%  13
Na terenie gminy Kotlin (Sławoszew, Racendów) będą też kwestować uczniowie ze szkoły w Sławoszewie, a nie tylko uczniowie kotlińskiej podstawówki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piko
4 miesiące temu ocena: 80%  12
A co z Jaraczewem żadnego zbierania na WOŚP a przecież mamy GOK tyle imprez organizują czyżby same PiS-iory
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ as
4 miesiące temu ocena: 100%  11
Pewnie nie ma zgody od najwyższego ...A PIS ...hi hi wiadomo
~ ...
4 miesiące temu ocena: 13%  10
Piko, weź sprawy w swoje ręce! Powodzenia!
~ Żuk
4 miesiące temu ocena: 40%  9
Ja też nie będę mu kolejnej rezydencji budował chyba że ujawni w końcu wydatki,.. Widocznie ma coś do ukrycia skoro się pieni na samo pytanie!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Mieszkaniec
4 miesiące temu ocena: 45%  8
Ja tam Owsikowi grosza nie wrzuce bo nie jestem pewien jego uczciwości .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
4 miesiące temu ocena: 67%  7
Oczywiście, że fundacje działają przez cały rok. A jeśli chodzi o powody negatywnego nastawienia duchownych, to można tylko gdybać. Ile jest ludzi, tyle opinii. Wiele osób nie wypowiada się negatywnie na temat WOŚP jako fundacji, ktora niesie pomoc, a najzwyczajniej w świecie mają wątpliwości co do ciemnej strony działalności Owsiaka (m.in. sprawa wynagrodzeń). To można również zauważyć po komentarzach pod tym artykułem. Nam pozostaje pomagać, a decyzja w jaki sposób to zrobimy należy do nas.
~ Jarociniak
4 miesiące temu ocena: 75%  6
Nikt nie rzuca słów na wiatr, sprawozdania WOŚP są również dostępne i można przeanalizować https://www.wosp.org.pl/fundac... Fundacja działa i pomaga przez cały rok a nie tylko raz do roku kiedy organizowany jest finał. Oczywiście Caritas w swoich szeregach ma również sporo rzetelnych wolontariuszy i duchownych z powołania czyniących sporo dobrego, różnica jest jednak taka że WOŚP nie neguje tego co robi caritas i kościół a nawet pomaga jak na przykład pomoc siostrom prowadzącym dom dla niepełnosprawnych dzieci w Broniszewicach, a spora część duchownych jak i oficjalnych zwierzchników kościoła wypowiadają się negatywnie i nie popierają WOŚP, dlaczego?
~ ...
4 miesiące temu ocena: 88%  5
Zamiast rzucać słowa na wiatr, proszę przeanalizować sprawozdania finansowe CARITAS z kilku ostatnich lat. Wszystko jest przedstawione czarno na białym. Każdemu kto pomaga należy się szacunek. Jest wiele osób, które poświęcają swój czas i ofiarują swoje pieniądze przez cały rok. A nie tak jak Ty Jarociniaku raz do roku, bo to modne i jeszcze "komuś na złość". Nie można tak po prostu komuś pomagać? Tak zwyczajnie, po ludzku? Obyś z tej "złości" wrzucił do puszki więcej niż w zeszłym roku, chociaż trochę dobra z tego wyniknie.
~ Jarociniak
4 miesiące temu ocena: 55%  4
Lepiej Owsiakowi niż księdzu na tace, WOŚP przez te 26 finałów zrobił więcej dobrego niż kościół katolicki w Polsce w tym czasie. I nawet jeśli Owsiak miałby z tego 10% to i tak wole dać na WOŚP będzie z tego większy pożytek niż tym zakłamanym pasibrzuchom
~ nagd
4 miesiące temu ocena: 100%  3
a co jest do zlicytowania konkretnego?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ciekawy
4 miesiące temu ocena: 44%  2
Ciekaw jestem czy obrońcy piesków będą tak ostro protestować jak w Sylwestra, że o 20:00 będą odpalane petardy w ramach Światełka do nieba?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !
4 miesiące temu ocena: 90%  1
Szanuję wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomagają, bo każdy ciężko na każdy grosz pracuje. W związku a tym pilnujecie, aby Wasze datki były właściwie wydatkowane.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A