ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AApteka_stylowa_A1
R E K L A M AB1 STIHL 11.10-11.11 2019
R E K L A M A

40 kilometrów na rowerach skusiło tylko kobiety

› Aktualności 3 miesiące temu    19.07.2019
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Organizatorzy

Na liczącą ok. 40 kilometrów rowerową eskapadę zaprosiła swoich czytelników nowomiejska biblioteka.

 

W wyjeździe wzięły udział same panie. Przez Klękę dotarły do Radlińca, gdzie mogły podziwiać różane pola należące do miejscowej szkółki. Kolejny przystanek zorganizowany został w Radlinie, nieopodal ruin zamku Opalińskich.

 

Głównym celem podróży był pałac w Tarcach. Bibliotekarka Maria Tomczak, która pięć lat mieszkała w pałacu w czasach szkolnych, opowiadała w jakiej był kondycji i jak wyglądał w latach 70-tych ubiegłego wieku.

 

Po zwiedzeniu odrestaurowanego już dziś obiektu grupa miała okazję zobaczyć figurkę Matki Bożej z Lourdes. W drodze powrotnej - przez Kąty, Stęgosz i Chrzan - uczestniczki wyjazdu mijały odświętnie udekorowane miejscowości - w związku z nawiedzeniem kopii ikony Matki Boskiej Częstochowskiej w dekanacie nowomiejskim. Na chwilę wstąpiły do kaplicy w Chrzanie, gdzie właśnie gościł obraz. Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domu. Kolejny wyjazd już wkrótce.

 

ZOBACZ TEŻ - STRACILI WSZYSTKO W POŻARZE. JAK MOŻNA IM POMÓC?

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A