ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

1.000 broszur na 100-lecie Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie "trójki" o powstaniu

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    12.01.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 4 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. Materiały organizatora

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie pod opieką historyka Wojciecha Talagi przygotowali broszurę na temat Powstania Wielkopolskiego. Największy nacisk w publikacji położyli na to, co działo się w tym czasie w Jarocinie.

 

 

Okolicznościowa publikacja została wydrukowana w ilości 1.000 sztuk. W listopadzie i grudniu wydawnictwo było m.in. rozdawane na jarocińskich cmentarzach przy okazji zbiórki na odnowienie grobów powstańców wielkopolskich. Uczniowie po opieką nauczyciela historii roznosiła je także po dwóch jarocińskich osiedlach - w  Ciświcy i na Ługach. Do.skrzynek pocztowych trafiło kilkaset sztuk, by w ten sposób uczcić 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego i upowszechnić wiedzę na jego temat. 

 

W akcji wzięli udział: Angelika Król, Marika Bartniczak, Julia Juszczak, Marcel Kuropka, Mateusz Cubal, Jagoda Antczak, Julia Kościańska, Wojciech Kuderczak, Szymon Roszyk, Oliwia Siejak, Norbert Tokarz, Maja Cieślak, Zuzanna Zdrojowa, Julia Bierła, Monika Szatkowska, Zuzanna Ostojak, Laura Kasprzak, Zuzanna Kopeć i Wiktor Kwieciński.

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jarex
5 miesięcy temu ocena: 58%  4
krytykują Ci co w życiu nic społecznie nie zrobili, tylko kibicują i krytykują każdego i wszystko, nie ma co zwracać uwagi panie Wojtku tak trzymać i do przodu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
5 miesięcy temu ocena: 55%  3
Panie Wojtku ! Wielkie uznanie i szacunek za Pana działalność na niwie historii, patriotyzmu i futbolu ! Nauczyciel z powołania . Więcej takich osób chcemy !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
5 miesięcy temu ocena: 53%  2
Drogi internauto ~ludzie wyluzujcie.... Skoro sam przyznajesz, że to cenna inicjatywa to po co dalsza krytyka ??? Niewielu jest takich nauczycieli jak Pan Wojtek - z pasją i z powołaniem. Dla mnie to przykład, że autorytet tego zawodu można jeszcze obronić. Dalszej polemiki z mojej strony nie będzie. Przepraszam.
~ ludzie wyluzujcie z tymi ochami i achami
5 miesięcy temu ocena: 42%  1
jarock nie przesadzaj!!!!!!!!!!!!!!!! inicjatywa cenna bo uczniowie się czegoś nauczą, ale trochę powściagliwości z tym zachwytem by sie przydało, od lat wydawane są róznego rodzaju broszurki i ulotki nie wspominając o publikacjach także ksiązkowych gdzie wydarzenia jarocińskie opisane były dawno i na wiele sposobów, pan Talaga nagle odkrył Amerykę? ludzie spoko i bez jaj z tym panem Wojtkiem który próbuje chodzić w cudzych butach, a że nauczyciel to gazeta zauważyła a jakby miało być inaczej